Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 991050 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Lari Cris

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3525 : Sâmbătă, 03 Februarie 2018, 22:50 »
Buna tuturor,ma numesc Larisa,m-am mutat in Brasov de aprox 1 an-din Bucuresti venita. Am gasit aceasta comunitate din dorinta de a socializa,unde m am mutat inca nu am reusit sa cunosc oameni. Imi plac natura,fotografia,socializarea,visarea si animalele. :D
"Hurt an artist, and you'll see masterpieces of what you've done."

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3526 : Sâmbătă, 03 Februarie 2018, 23:09 »
Bine ai venit, Larisa! E intr-adevar putin mai greu la inceput pana reusesti sa iti faci un cerc de prieteni intr-un oras nou. Vestea buna este ca suntem mai multi aici  din Brasov. Te asteptam alaturi de noi   *|*

Offline Lari Cris

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3527 : Duminică, 04 Februarie 2018, 00:01 »
Bine ai venit, Larisa! E intr-adevar putin mai greu la inceput pana reusesti sa iti faci un cerc de prieteni intr-un oras nou. Vestea buna este ca suntem mai multi aici  din Brasov. Te asteptam alaturi de noi   *|*


Multumesc frumos!
"Hurt an artist, and you'll see masterpieces of what you've done."

Offline Corinuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3528 : Duminică, 04 Februarie 2018, 09:02 »
Buna ziua tuturor!

, sunt Corina din Alba Iulia, 49 ani, (pe forum sunt Corinuta)
Am aflat de ceva vreme de voi, dar
acum m-am decis sa ma înscriu, din dorin?a de a face ie?iri/comunica
In excursii m-am înscris momentan
pentru M?rginime, Maroc, Predeal si Madeira.
Doresc sa aflu (pentru comunicare/ascociere in transport), dac? sunt alte persoane din zona mea, in afara de Cornelina din Turda (te salut Cornelina!).?
Va doresc tuturor duminica frumoasa!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3529 : Duminică, 04 Februarie 2018, 09:10 »
Bine ai venit, Corina! Vad ca te-ai orientat rapid cu excursiile, deci, clar esti o persoana care stie ce vrea, hotarata! :thumbup:

Pentru comunicare/asociere in transport, cel mai sigur e sa pui aceasta intrebare la fiecare excursie in parte. Aici nu ai garantia ca intra cei care merg in excursiile alese de tine.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Corinuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3530 : Duminică, 04 Februarie 2018, 09:27 »
Mul?umesc Wonderland, in regula!

Offline clodclaudiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!buna ziua la toata lumea
« Răspuns #3531 : Duminică, 04 Februarie 2018, 14:49 »
sunt claudiu Daniel  din bucuresti   si bine v am gasit

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3532 : Duminică, 04 Februarie 2018, 17:37 »
Bun venit în grup celor noi!

Offline Broscuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3533 : Luni, 05 Februarie 2018, 11:50 »
Ma bucur ca fac parte din acest grup si va multumesc pentru asta.

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3534 : Luni, 05 Februarie 2018, 20:00 »
Broscuta, bine ai venit!

Unde vrei sa calatoresti?

Offline Onaca Ramona Cornelia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3535 : Marți, 06 Februarie 2018, 09:11 »
    Buna, sunt Ramona din Câmpia Turzii si am 32 de ani si sunt pregatita de noi experien?e.  :applause:
     O zi buna tuturor !
🤗

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3536 : Marți, 06 Februarie 2018, 16:15 »
Bine ai venit, Ramona! Esti pe drumul cel bun...   :applause:

Offline Iselin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3537 : Miercuri, 07 Februarie 2018, 14:25 »
Buna tuturor,ma numesc Larisa,m-am mutat in Brasov de aprox 1 an-din Bucuresti venita. Am gasit aceasta comunitate din dorinta de a socializa,unde m am mutat inca nu am reusit sa cunosc oameni. Imi plac natura,fotografia,socializarea,visarea si animalele. :D

Buna. Sunt Mirela ( Iselin, pe Forum).  Sunt din Turnu Severin  si ma bucur ca v-am  aflat :). Am aplicat pentru excursia "Fascinantele Chei ale Nerei....".Sa avem o zi buna!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3538 : Joi, 08 Februarie 2018, 07:21 »
Bine ati venit cu totii!  :flori: Ma bucur ca ne-ati gasit, ma bucur ca vi se pare placut atmosfera de aici, mi-as dori mult sa va si cunosc pe cat mai multi... :)

Vreau sa va spun ceva, pentru a ma cunoaste mai bine. Asta pentru ca mai multi din cei vechi mi-au spus ca la inceput, pana sa ma cunoasca m-au perceput in alt fel decat sunt. Dar i-a atras ceea ce facem si asta i-a determinat sa faca pasul, participand la excursii.

Sunt o persoana joviala, comunicativa si foarte deschisa. Calitati excelente, pentru care trebuie sa multumesc parintilor si dascalilor pe care i-am avut,  pentru ca ceea ce fac le necesita din plin...Sunt vesel, petrecaret si imi place la nebunie sa calatoresc, sa cunosc oameni noi. Sunt in acelasi timp o personana foarte responsabila si care vrea si tine ca totul sa iasa perfect. Tin la cuvantul dat, la ceea ce promit, daca spun ceva cu siguranta o sa fac..Sunt ordonat si meticulos, seman mult pe tatal meu si probabil ca o influenta mare au avut-o asupra mea si pozitiile pe care le-am avut in profesie. M-am laudat destul, asa e? Pai daca eu nu ma laud, cine sa o faca... ;D ;D ;D Glumesc evident, dar am tinut sa vedeti latura mea, cea cu care o sa va intalniti in excursie.

Stiu insa ca modul in care scriu, transmit, taxez uneori, este unul cam cazon, adica prea direct, prea apasat. Sunt multe lucruri care le scriu eu la impus, ori stiu, lumea vrea sa se simta cat mai libera si nu ii plac corseturile... ::) Va dati seama ca sunt perfect constient de asta, stiu ca intr-un fel este o"sperietoare" pentru unii, care se vor gandi "mai ce o fi si cu asta, de impune atatea reguli, atatea restrictii?! :-\). Mi-a spus asta chiar si un psiholog, atragandu-mi atentia ca e bine ca tonul din scris sa fie un pic mai moderat si indulcit pe alocuri. Ramasese foarte impresionata ca sunt foarte diferit in realitate...se bucurase ca gasise un om flexibil si deschis, in locul celui pe care-l intuise, cantonat in reguli...

Dar, ce sa fac, asa sunt eu si acesta este modul meu de a transmite ceva cand consider ca e important: direct, fara floricele, fara indulcitori, fara menajamente. Asa ni se par mie lucrurile ca sunt clare, ca nu lasa locul de interpretari. Ce sa fac, defect de ardelean si de om care a lucrat pentru armata...Nu ma mai pot schimba, am 56 de ani si structura mea este a unui om serios, peste care se suprapune din fericire o mare bucurie de viata!

Asa ca cititi-ma prin randuri si nu va speriati  ???...sunt asa cum v-am povestit!  :)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3539 : Joi, 08 Februarie 2018, 10:59 »
Pt. Admin
Bine ai venit in randurile noastre  :giggle:
Citind descrierea as putea spune ca esti un leu veritabil conform zodiacului. Leul este un bun conducator, da dovada de siguranta de sine, generozitate si creativitate. Nu renunta nici o data pana nu ajunge unde isi doreste, hotarat, incapatanat, tipicar, atrage oameni multi in jurul sau, ii place sa traiasca viata din plin, un simt puternic al dreptatii si inchei cu o caracterizare care zic eu ca ti se potriveste manusa - pasiune pusa in munca. :flori: