Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 991086 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3465 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 05:19 »
Mariana10, cred ca intrebarea ta va fi mai potrivita dupa ce iti alegi o excursie, la topicul/subiectul unde se discuta despre excursia respectiva.
Aici e prea generala si nu toate drumurile duc prin Bucuresti  :)
Dar, eventual poti afla cine mai e din Buzau.

Pana una alta, rasfoieste forumul, obisnuieste-te cu el.
Bine ai venit!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3466 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 10:34 »
Bine ai venit, Mariana! Poate, pentru inceput, ti-ar fi mai simplu sa te inscrii la una dintre actiunile care au loc in zona Buzaului, sunt cateva cu obiective mai putin cunoscute chiar si de catre localnici, uita-te pe calendarul de pe site sa ai timp sa te decizi.

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3467 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 11:39 »
Buna, sunt Cristina, am 45 de ani si sunt din Craiova. Sincer am dat intamplator de voi acum 2 zile, dar dupa ce am citit mai mult, ma bucur enorm ca v-am gasit. Imi place sa calatoresc, dar prietenele mele sunt mai sedentare, iar singura nu cred ca ar fi distractiv :). Deja m-am inscris la excursia de relaxare din Ungaria din iunie si ma cam mananca degetelele la inca vreo 3(Istambul, Maramures si Sovata). Pot sa ma inscriu la vreo excursie daca a trecut termenul de plata a avansului? Abia astept sa va cunosc si sa ne distram impreuna. :applause:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3468 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 11:52 »
crispop, bine ai venit.
Poti sa te inscrii la orice excursie care nu are dezactivat formularul de rezervare si/sau pentru care nu s-a afisat anuntul ca nu mai sunt locurilor disponibile  ;D

Important e sa fii sigura ca in acea perioada ai timpul liber necesar si ca nu vei fi nevoita sa renunti la excursie. Pe undeva pe site sunt descrise si conditiile de renuntare la o excursie.

Inteleg cum e sa ai prietene/prieteni mai sedentari sau cu alte preferinte pentru vacante. Ai sa vezi, SCT-ul e cel mai potrivit loc pentru calatorii si vacante inedite!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3469 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 12:25 »
Cristina, bine ai venit! Iti recomand sa scrii si pe firul de discutie destinat actiunii/actiunilor la care te-ai inscris, asa vei afla cine mai vine in excursie, veti intra mai usor in atmosfera de vacanta  *|*

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3470 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 12:26 »
wonderland multumesc pentru raspunsul prompt, conditiile de renuntare la vreo excursie le-am citit. Sper din tot sufletul sa nu fie nevoie vreodata sa renunt la o vacanta |o

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3471 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 12:28 »
krondia am sa scriu, dar maine dupa ce voi achita avansul sa fiu sigura ca e totul ok :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3472 : Duminică, 14 Ianuarie 2018, 17:34 »
crispop  :smitten: :thumbup: :applause:

Dar sa stii ca noi, eu si krondia, nu ne suparam daca ne raspundeai amandurora in acelasi mesaj. ;) O solutie in acest caz este sa evidentiezi cu bold numele persoanei careia i te adresezi.

Eu, de obicei zic asa, daca nu sunt probleme importante si grave, de viata sau moarte (doamne fereste!) pentru orice altceva se gaseste o solutie sa nu renunti la excursia rezervata.
Iti urez sa te bucuri deplin de vacantele dorite. Si te asteptam cu impresii! Cand va fi cazul.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Lucianna

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3473 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 14:59 »
Buna ziua,
Sunt Lucia si apreciez cu sinceritate ideea acestui proiect de comunicare si inter-relationare in cadul unei comunitati autentice a celor ce aleg sa-si faca loc in viata lor a interesului pentru natura, plimbare, relaxare, dar si  inter-conectare, respect si incredere totodata. Fiecare oportunitate creata in acest sens, cu fiecare excursie intalnim atat  locuri si obiective interesante cat si omeni minunati cu care purtam discutii sau ramanem intr-o frumoasa prietenie cu amintiri din cele mai placute. Ar fi minunat ca la fiecare excursie sa avem un spatiu de socializare si dupa, un grup pentru ocazia sau excursia care s-a incheiat in care sa schimbam impresii despre cum a fost,  poze, despre acea calatorie sa fie cumva o mica comunitate in cadrul intregoii comunitati!
O  zi frumoasa si la cat mai multe ocazii minunate!
Va imbratisez cu drag,

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3474 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 18:18 »
Asa voi face, wonderland! Ai dreptate, krondia, chiar la asta ma gandeam si eu azi, renuntand la Sovata,fiindca nu am cu cine sa ma ”cuplez” la trasport, intre Buzau si Bucuresti si gandindu-ma ca, pentru inceput, ar trebui sa aleg excursia din Muntii Buzaului, pe care mi-o doresc de multa vreme, dar nu am avut cu cine sa merg. Va multumesc, amandurora!  :smitten:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3475 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 18:56 »
Mariana, ma bucur, solutii se gasesc!
 Pe de alta parte, daca doar transportul de la Buzau la Bucuresti ar fi problema, ti-as recomanda sa "arunci" o intrebare si la alte actiuni care te intereseaza, cine stie de unde "sare iepurele" :) Poate mai sunt si altii care stau ca si tine in dubii.
Si, nu in ultimul rand, iti doresc sa te bucuri de vacantele alese!  *|*

Offline Dite

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3476 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 20:32 »

"Daca tot te gandesti poti veni intr-o excursie de week end Lovech Bulgaria de exemplu.Sunt numai doua zile.Te lamuresti.
Te asteptam printe noi cu mult drag!"

Draga Daniela,

M-ai convins. M-am inscris in excursia la Lovech! Abia astept sa va cunosc :)

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3477 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 21:29 »
Lucia, bine ai venit!

Unde vrei sa calatoresti?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3478 : Luni, 15 Ianuarie 2018, 21:59 »
Ar fi minunat ca la fiecare excursie sa avem un spatiu de socializare si dupa, un grup pentru ocazia sau excursia care s-a incheiat in care sa schimbam impresii despre cum a fost,  poze, despre acea calatorie sa fie cumva o mica comunitate in cadrul intregoii comunitati!

Drata Luciana, acest spatiu chiar exista! Vezi sectiunea Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre (din subforumul Excursii si evenimente). In fapt fiecare excursie, o data incheiata este mutata de Admin in sectiunea mentionata. La intoarcerea acasa, fiecare participant este asteptata sa redea cateva impresii, sa posteze fotografii (fara chipuri :), sa lase celor care vor urma un tablou al atmosferei si experientei traite.
Bine ai venit!


Adaug si eu un un bun venit celor mai recent nou intrati!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Gabi_Gabri_ela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3479 : Marți, 16 Ianuarie 2018, 15:29 »
Buna! Sunt Gabriela, din Slobozia-Ialomita. V-am gasit, si sunt foarte incantata, in urma cautarilor pe care le-am facut pentru destinatii de vacanta sau de weekend. Abia astept sa ne cunoastem. Abia astept sa particip la excursii. Initiativa acestui proiect este mai mult decat laudabila.  :thumbup: