Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206604 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #615 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:03 »
Sau nu. :P :P  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #616 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:05 »
Bravo, bit. io fac pe scenaristu' ca sa te ajut si tu ma sabotezi.  :slap:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #617 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:05 »
 ;D bine , hai ca va las....e nu ai cum, ai... :P
noapte buna si sa fiti cuminti  :)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #618 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:08 »
Aici, Ileana _Cosanzeana isi scoate din posetuta numarul de telefon.  ;D

daa...sa-l vada toata lumea  ;D ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Horoscop
« Răspuns #619 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 14:43 »
am vrut sa inserez citat din caroline dar nu mi-a reusit...
"Pai intreg devii prin completare, nu prin suprapunere, e-adevarat. Spunea cineva - nu mai stiu cine: sufletele asemenea se suprapun, sufletele pereche se completeaza"

as zice ca nu devenim un intreg nici prin completare cu altcineva nici prin suprapunere. fiecare din noi ESTE deja un intreg.  asta ar putea fi o justificare pentru cel sau cea care merge din floare in floare: "am crezut ca ma completezi dar nu, asa ca voi merge mai departe, pana cand voi gasi pe cineva care sa ma completeze..." oare asa sa fie?
"Stay hungry, stay foolish"

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #620 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 15:24 »
dpdv al influentei astrale suntem intregi si unici. cand ceea ce parea a fi  completare sau suprapunere devine preaplin, influente exterioare - pentru unii - poate modifica traiectoria  initiala.
nihil sine deo

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #621 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 15:27 »
Vreau doar sa fac doua precizari:

1. Matei are dreptate, pana nu suntem noi insine un intreg, nu ne putem oferi pe de-a-ntregul nimanui. Eu am multa toleranta fata de cei care-si cauta jumatatea doar fizic, in schimb nu-i suport pe cei care sunt atat de deficitari psihic sau spiritual incat au nevoie de vreo 90%, nu doar de 50% din partea celuilalt.

2. Ma declar de partea Addei, pentru ca per ansamblu in societatea umana de cand se stie ea (cu exceptia ultimului secol, sa zicem, ceea ce e nesemnificativ) au existat doua categorii de femei: femeile cumsecade care aveau familii si femeile usoare care practicau cea mai veche meserie din lume... ori ambele categorii erau "folosite" de aceiasi barbati. Schimbarea NU a fost cine recunoaste sau nu ca inseala, ci faptul ca in ultimul secol SI femeile inseala in aceeasi masura.  :P Tine tot de "emanciparea femeii... eu mi-as fi dorit ceva mai mult discernamant in a copia ceva de la barbati decat o fac asa-zisele organizatii feministe. Pana la urma, femeile au preluat toate sarcinile barbatilor, iar barbatii... mai nimic dintr-ale femeilor.

Pe scurt, suntem  :offtopic: de muuuult.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #622 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 16:17 »
... Pana la urma, femeile au preluat toate sarcinile barbatilor
...in sperata ca vor conduce lumea (din nou). :strambatura:
Si totusi nu faptul ca inseala ii reprosez eu femeii din ziua de azi, ci faptul ca a devenit o "control freak" (nu, nu-i trolling). Am observat acest lucru la un numar alarmant de mare de Eve. (bine, acu`veniti voi si spuneti ca exagerez, ca ma simt amenintat de femeia independenta de azi, care se simte stapana pe ea, bla, bla si bla...Mie imi plac femeile istete si indepndente, caci contrar opiniei -care cred ca deja e prejudecata feminina- barbatii nu fug de femeile puternice, ci doar de alea disperate de a dirija tot. Dispare farmecul, ladyes...ucideti misterul asa)

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #623 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 16:36 »
Bine, daca nu-i trolling, raspund.  :giggle:

Nu o sa vorbesc din carti si nici n-o sa ma folosesc de statistici. Statistic, o fi asa cum zici, da' vorba aia, daca stai cu o mana in azot lichid si cu cealalta intr-o flacara, statistic esti in echilibru.  :strambatura:

Statistic vorbind in ce ma priveste, urasc sa "controlez" un barbat, fiindca stiu nu-mi place sa fiu controlata. Pe vremea cand eram maritata, cand unul lipsea de-acasa, nu se dadeau telefoane in fiecare zi, nu se uita nimeni la ceas la ce ora vii acasa, nu umblam unul cu telefonul sau emailul, nici macar cu cheile celuilalt. In schimb, in tot ce am mai incercat, telefoanele, subintelesurile si ironiile pe acest subiect au venit din partea lui si au fost motiv de intrerupere a relatiei din partea mea. Si nu e vorba de "relatii deschise", ci pur si simplu de incredere. Si aia, nu oarba... constienta si toleranta. Asta e un punct.

Al doilea: "esti prea mult pentru mine" nu e o prejudecata pentru mine, n-am luat-o din nicio teorie feminista sau nu, pur si simplu asta mi se-ntampla de cand ma stiu (adica din liceu) pana azi. Am avut colegi de liceu care la intalnirea de 20 de ani mi-au spus ca le placeam, dar ca eram prea desteapta, prea etc. si ca ei nu s-ar fi simtit niciodata destul de barbati langa mine. In facultate, un coleg (care mai tarziu a regretat ca n-am ramas impreuna) imi spunea ca mental eu sunt 10% barbat (de ce, nu stiu, e oare doar apanajul barbatilor sa fie inteligenti?), iar la divort, "ea este prea mult pentru mine" a fost unul dintre motive (aflat neoficial, prin niste prieteni de familie). Dovada ca ultimii doi ani de casnicie, el a trait pe fata (nu l-am controlat eu) cu o femeie mai grasa, mai urata, mai proasta si mai rau-famata decat mine, cu care a si ramas pana in zi de azi. Daca se pune problema sexului, nu e cazul, asta era singura chestiune la care nu avusesem niciodata probleme si singura care mai ramasese intre noi intr-un final.
Chestiunea s-a repetat si cu ultimele doua relatii ale mele dupa divort, desi era vorba de iubire: "esti mai smechera decat mine", "m-am simtit prea putin pentru tine", "te iubesc ca pe o sora, esti prea mult pentru o simpla femeie". Deci continua.

Asa ca, dotor Soul, astept o sugestie... sincer, as fi tare curioasa. Sa-mi fac zulufi portocalii, sa port numai haine strectch si sa ma prefac ca am nevoie de un barbat sa-mi deseneze ce se intampla ca eu nu inteleg singura?!



Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #624 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 16:58 »
No, teacher, just be yourself, feminina, blanda, pe alocuri diafana...isteata grav (ca altfel nu poti trai langa nebuni  ;D)...ceva p-acolo.
Uite poate te ajuta asta cu ceva (la descriere)
It's a mans world - James Brown 1991

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #625 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:16 »
Ai mai pus clipul asta candva... Sa ma ajute la descriere, el sau ea?  :pleasantry:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #626 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:18 »
nici, nici. Numa` ce zise el doar. (don`t trolling with the troll! :strambatura:)

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Horoscop
« Răspuns #627 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:23 »
Uite poate te ajuta asta cu ceva (la descriere)
Trebuie sa punem si continuarea, ca altfel o sa ni se suie la cap  ;)

This is a man's world
But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #628 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:31 »
But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl

Ei, daca nu e nici una, nici alta, o pitzi tot se gaseste...  oO

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Horoscop
« Răspuns #629 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:34 »
Da Doamne! Macar una......  :worthy: