Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206589 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #600 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:41 »
nu am crezut nimic, ti-am spus sincer ce cred, numai ca putin mai dezvoltat...asa cum a fost cerinta, domnul antrenor :P ;D
si merit 10 la purtare...na  :P

bine na...asta e..scuza nescuza, e un adevar fie ca imi place fie ca nu

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #601 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:46 »

[/quote]
Aha, ai citit si mata pan` la coada... ;D (stiu, ma-njuri ca la mine nu latra cateii no-ham)
Plus ca aia cu inselatul cu inima e cea mai jalnica scuza, mai janica decat a mea (daca ar fi scuza  ::), dar nu e , am zis).
 Mai bine nu zice ea "mai Gicu, hai pa!" si p-orma love ea pe cine vrea inimioara ei?
Si care-i pacat mai mare: cand inseli sau cand inseli si cu inima?



(Bine, e stupid ce zic io, e de ajuns sa inseli, ce mai conteaza cum...da`asa de palmares ca sa fie ca noi, aia raii :P)


pai tot acelasi lucru e, tot inselat se cheama...
da nici nu stiu, ca in ziua de azi nu poti sa mai stii exact, au ajuns sa insele si femeile destul de mult din cate am observat

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #602 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:53 »
Pai da. De fapt, adevarul e cam asa: in ziua de azi au inceput si femeile sa recunoasca ca calca in strachini (scuzati cacofonia!). Sa-ti spun si de ce zic asa: fiindca si pana acum o faceau. Cum? cu barbatii, logic! Ca spui ca te insala al tau X cu Ya sau ca ea si-a inselat pe al ei cu X al tau e tot un drac, nu ti se pare? e o treaba de semantica doar. Ce mai conteaza unghiul de unde privesti problema? Oricum, repet, parerea mea e ca nu faptul ca au calcat si ele stramb a fost chestia cu doamnele. Ci faptul ca nu au recunoscut pana acum.
(nu da!  :tomato:)





In fine. Auzi, bre guppy, da`de ce ne certam noi aci?  :)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #603 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:00 »
 ;D ;D
nu dau , nu dau...pai pot?...poate numai sa te prind de mustati   :P ;D
ne certam? nu ne certam...discutam :) da unde sa ne "certam"?

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #604 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:03 »
dar uite, sa nu zici ca sunt subiectiva, am auzit destule povesti si cu femei care cam calca stramb, numai ca e alta mancare de peste, femeia o face si cu sufletul
a!... pai in cazul asta, daca o face si cu sufletul, nu se pune. deci nu calca stramb; calca foarte drept :angel:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #605 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:10 »
eu nu am zis asta...tu ai zis  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #606 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:21 »
Io zic ca daca pana acum femeile percepeau adulterul ca pe-o vina majora (probabil ca si de aici venea puternica lor negare), in momentul de fata (de fapt, progresiv, in ultimii zeci de ani), sub influenta emanciparii (si a miscarilor feministe, mai ales) doamnele au acceptat realitatea, scapand de complexe (eventual, dupa sloganul "daca voi o faceti si nu va pasa, la noi de ce ar fi altfel?", lucru care e cat se poate de just -si aici nu sunt sarcastic, ironic sau mai stiu io cum-)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #607 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:28 »
ok ok cheshire , da sub influenta cui percepeau adulterul ca pe o vina? negau tocmai din cauza ca femeile erau aspru judecate de catre societate, barbatul avea voie ..femeia nu...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #608 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:35 »
ok ok cheshire , da sub influenta cui percepeau adulterul ca pe o vina? negau tocmai din cauza ca femeile erau aspru judecate de catre societate, barbatul avea voie ..femeia nu...
Da, asa e. Si imi cer scauze ca omitand (chiar fara intentie! vorbesc cat se poate de serios acum) asta, am dat impresia ca m-am ferit sa scot la iveala lucrurile pe care le-ai spus tu. Si care sunt adevarate 100%.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #609 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:40 »
 :)
da acum sa fim realisti...au inceput femeile sa recunoasca adulterul si s-au emancipat, da pt asta tot judecate sunt.
ex: atunci cand se afla ca o femeie si-a inselat sotul...lumea spune: eee... pai e o femeie usoara, saracul de el, ce sotie si-a luat...
in schimb, atunci cand inseala barbatul, ce zice lumea?...pai na...asa sunt barbatii mai calca stramb, iarta-l ca te iubeste tot pe tine....
sau o alta varianta...pai sigur, nu are grija de el, il neglijeaza, normal ca se duce la alta  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #610 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:48 »
Bine, acu`tu exagerezi fiindca ai impresia ca esti in avantaj deja daca eu am dat inapoi (Of, femeile! daca esti sincer, te papa de viu! daca le dai un deget...mai continui??). Asa ca te scutur io mintenas nitel pe mataluta. Iote cum: fii sincera, tu ca aparatoare a speciei tale: problema care va doare de fapt e ca tot noi conducem lumea (ca de-aia persista (pre)judecatile de care spui).
Iar faza cu neglijatul pe care o arunci aci e trolling pur (fiindca de fapt, asta e justificarea pe care o servesc suratele tale cand sunt prinse la oala cu mierea vecinului).
Mai vrei ? Sau ti-am  scuturat destul solzii? :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #611 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:52 »
v-am lasat la o groapa de nisip si vad ca ati facut un lung periplu prin vreo trei.  ;D va cam harjoniti.  ::) :)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #612 : Marți, 10 Iulie 2012, 23:58 »
Ba nu, deloc, nu am spus-o ca ai dat tu inapoi, mi-am zis parerea pur si simplu.  :)
si sa iti spun ceva...eu nu fac parte din vreo miscare feminista si nici nu ma deranjeaza ca voi conduceti lumea, daca sunteti capabili bravo voua.
nu sunt genul care sa ma bat in piept ca eu vreau sa fiu mai puternica si mai desteapta decat un barbat, din contra, ma bucur daca am langa mine un barbat de la care am ceva de invatat, aaa...da nici misoginii nu-mi plac. :)

mustacila, as mai sta la taclale...da uite cat e ceasul....dimineata daca sughiti sa stii ca te-am pomenit  :P ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #613 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:01 »
Bine, mai ala mic de acvariu, te iert. (si stiam ca nu esti feminista, ca am nas fin pentru specia aia. Pe care nu o inghit neam  :tomato:)
Fugi la nani. Daca imi musc limba maine, te sun sa te-njur.

A, stai, n-am cum. Norocul tau ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #614 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 00:02 »
Bine, mai ala mic de acvariu, te iert. (si stiam ca nu esti feminista, ca am nas fin pentru specia aia. Pe care nu o inghit neam  :tomato:)
Fugi la nani. Daca imi musc limba maine, te sun sa te-njur.

A, stai, n-am cum. Norocul tau ;D

Aici, Ileana _Cosanzeana isi scoate din posetuta numarul de telefon.  ;D