Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206630 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #585 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:02 »
Eu am verificat si 2 si 4 la Lei si asa e...  :P
In schimb, la mine, 1 ar trebui inlocuit cu minciuna si violenta (chiar si verbala).

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #586 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:06 »
Deci:\
e o binecuvantare cand tace femeia. De ce s-o intrerupi?
si
ma crezi sau nu, io am fost intodeauna mandru de femeia de langa mine,chit ca-i mai desteapta sau mai frumoasa (aci e usor la mine  ;D). Pana la coada, langa orice leu, sta o leoaica  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #587 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:19 »
Pai asta "verificam" si eu... Cat esti "leoaica" e bine, cand nu mai esti, e plina jungla.  :strambatura:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #588 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:23 »
hmmm, io zic ca poti te saturi sa fii leoaica uneori...in principiu (de cand imi veni ceva minte-n cap) n-am  mai cautat in femeia de langa mine reflectarea orgoliului propriu, ci diferentele placute fata de mine. Plus ceea ce ma face sa ma simt intreg


Da-i mult timp de-atunci... ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #589 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:28 »
Pai intreg devii prin completare, nu prin suprapunere, e-adevarat. Spunea cineva - nu mai stiu cine: sufletele asemenea se suprapun, sufletele pereche se completeaza. Da'... carui fapt ii datoram onoarea ca un Leu sa recunoasca ca s-ar putea ca la un moment dat sa-i "vina mintea la cap" (adica sa recunoasca faptul ca a existat un timp in care mintea era in alta parte a corpului) ?  :giggle:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #590 : Marți, 10 Iulie 2012, 20:54 »
bre Carol draghe, treaba sta asa: (cu ceva noroc), oricarui barbat ii vine mintea la cap pe la fro triej` de ani, triej` si-un pic.
Si cica ii pleca iar pe la 45.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #591 : Marți, 10 Iulie 2012, 21:41 »
da' " mult" va mai tine  ;D :P

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #592 : Marți, 10 Iulie 2012, 21:44 »
Ha!  :bully: Pai ma bibanushu`, la voi cum e? Da` fii sincera (asa ca de obicei, nu tine cont ca te provoaca un barbat inamic).
S-auzim:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #593 : Marți, 10 Iulie 2012, 21:54 »
e ok ca voua va vine mintea la cap pe la 30 si ceva de ani, intr-adevar atunci un barbat e destul de matur sa stie ce-si doreste, a copilarit destul; si noi ne maturizam cu adevarat la 30 de ani (cu toate ca pe la 26-27 de ani cam incepem sa stim ce vrem), da nu inteleg de ce pe la 45 deja o luati pe cale inversa?  :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #594 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:02 »
deci: iti dau un 5 de trecere. Ca sa nu zici ca-s baiat rau  :strambatura: . Fiindca mi-ai raspuns da`nu prea adica ai facut un rezumat scurt rau, telegrafic (si mai mult te-ai legat de noi) .
Si ca sa-ti raspund la intrebarea cu calea inversa, cica pe la 45, barbatii incep sa vada matematica altfel. Adica 1 X 40 e acceptabil (aproape). Da`2 X 20 e de vis!  ;D  :P
 (totusi... io sper sa nu permut asa tare cand o fi)
Si ca sa te iert si sa-ti maresti nota, dezvolta cum am facut si eu. (despre voi, ca despre noi stiu!)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #595 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:16 »
mamaaa...pai de ce nu ai zis ca dau extemporal...si ca vrei sa dezvolt subiectul, eu am prezentat esenta, nu am inrat in amanunte :P

in primul rand am spus cam cand ne vine noua mintea la cap in comparatie cu voi si in al doilea rand nu cred ca noi avem nevoie dupa 45 de ani de 2 barbati tineri langa noi ca sa ne dovedim noua insine cat de femei suntem.

sa presupunem ca am langa mine un barbat pe care l-am ales cu mintea si cu sufletul atunci cand am stiut exact ce imi doresc, de ce dupa 10 ani sa imi trebuiasca altul? pt simplul fapt ca nu mai e atat de tanar? nici eu nu mai sunt atunci la fel.


Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #596 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:24 »
 ;D ;D
Deci da, guppy se si poate infoia ca rechinu`.
Apoi, apreciez maxim ce ai zis, asa-i. :thumbup: uite, ai 2 de 10!
Si ca sa intelegi o diferenta intre noi: doua femei se vad ca doua potentiale concurente (asa e firea voastra, competitiva, aci). Doi barbati se vad ca doi potentiali interlocutori de bere.
Si e adevarat, voi daca sunteti iubite, stati cuminti si 100 de ani. La noi (firea, aia e de vina), cum sa zic...e minunata friptura de acasa, insa uneori iti face cu ochiu`si ciorba de stevie a vecinului. Chiar daca e o tampenie crunta. Aia e.
Si: ca barbat, ideal e sa-ti pui frana la saritura peste gard (la salata vechinului). Sau daca animalu`din tine nu poa` si nu poa`...papa si salata. Da`fripturica sa n-afle in veci. :)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #597 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:28 »
 ;D doamne ce performanta ...de la 5 la doi de 10  :kissing: trebuie sa ma mai infoi  :P
pai da...asa sunteti voi...vesnica scuza  ;D ce sa faci?

eee...nu stiu zau, cam putini cred ca mai sunt cei care mai au puterea sa puna frana, mai ales ca vad ca e o moda acum...
da asa e , daca tot ai calcat stramb, macar sa nu se afle, ca apoi e bai  ;D

dar uite, sa nu zici ca sunt subiectiva, am auzit destule povesti si cu femei care cam calca stramb, numai ca e alta mancare de peste, femeia o face si cu sufletul

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #598 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:31 »
Deci: fiindca ai crezut ca daca te zburlesti, iei mai mult, iti dau 8 la purtare. Nu te dai la antrenor, da? Mai ales cand tu ai codita si aripioare si ala mustati si gheare.
Si treaba cu scuza nu e scuza. Asta e, ca va place sau nu. :P .

Si pana la coada nu era o scuza.  :P :P

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #599 : Marți, 10 Iulie 2012, 22:39 »
eee...nu stiu zau, cam putini cred ca mai sunt cei care mai au puterea sa puna frana, mai ales ca vad ca e o moda acum...
da asa e , daca tot ai calcat stramb, macar sa nu se afle, ca apoi e bai  ;Dl
Aha, ai citit si mata pan` la coada... ;D (stiu, ma-njuri ca la mine nu latra cateii no-ham)
Plus ca aia cu inselatul cu inima e cea mai jalnica scuza, mai janica decat a mea (daca ar fi scuza  ::), dar nu e , am zis).
 Mai bine nu zice ea "mai Gicu, hai pa!" si p-orma love ea pe cine vrea inimioara ei?
Si care-i pacat mai mare: cand inseli sau cand inseli si cu inima?



(Bine, e stupid ce zic io, e de ajuns sa inseli, ce mai conteaza cum...da`asa de palmares ca sa fie ca noi, aia raii :P)