Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1377982 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6600 : Marți, 11 Decembrie 2012, 10:11 »
ca-n sanul lu' avram :) da' sincer sa fiu, as fi preferat sanul evei :thumbup:

luciamanta

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6601 : Marți, 11 Decembrie 2012, 11:14 »
da. vin o zi pe saptamana in Bucuresti...
Pleci din Iaşi cu trenul de ora 5.00 ori cu cel de la ora 6.00?
O zi bună iţi doresc! :)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6602 : Miercuri, 12 Decembrie 2012, 11:13 »
ingrijorata  :-\

cand ma uit afara ma simt ca intr-o poveste, ninge foarte frumos, des, cu fulgi mari, totul e alb...dar cand stiu ca maine tre` sa plec spre bucuresti ma ia durerea de cap. deja a inceput sa viscoleasca, iar din afara orasului nici nu vreau sa ma gandesc cam cum se circula...viitorul nu suna prea bine.

Pleci din Iaşi cu trenul de ora 5.00 ori cu cel de la ora 6.00?
O zi bună iţi doresc! :)

saptamana trecuta am venit cu masina. maine nu ne incumetam sa plecam tot asa, chiar daca mergem cu masina de teren. ramane trenul varianta de luat in calcul. dar sa vedem ce s-o mai intampla pana maine...deocamdata ma bucur de-un ceai cald, de iarna. un amestec de portocale, mere si scortisoara. miroase placut si are un gust foarte bun.
o zi buna si tie lucia, cu caldura in calorifere :)

Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6603 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 01:51 »
In 3 zile, a nins de s-au facut troiene de jumatate de metru. Alaltaieri a fost un ger de -22 grade C, de le-a inghetat bine. Ieri a plouat si acum pojghita de apa a inghetat peste troiene... sticla. Slava Domnului ca am reusit sa ajung acasa in seara asta... cu febra musculara, da' macar fara picioare rupte. Urasc iarna. |o

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6604 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 11:52 »
... Urasc iarna. |o

In unele momente si eu!!  :box:
Acum stau foarte confortabil la caldura ....caloriferului. Maine dimineata va fi dezastru cand va trebui sa plec la job !!  :slap:

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6605 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 12:07 »
Ma simt a nimanui. Nici macar a mea. E ca si cum constiinta mea de sine se dilueaza pe zi ce trece. Si apare frecvent impresia de "deja-vu". Si lapsusuri. Si cuvinte scrise gresit pe tabla. Si situatii cand intru pe "pilot automat" si constiinta nu e acolo. Situatii din cele mai banale, ca de exemplu, ca incui usa seara, gatesc ceva, duc gunoiul, sau vorbesc la telefon cu o prietena, situatii despre care nu stiu cu exactitate daca chiar le-am trait sau doar le-am visat, decat dupa ce verific.
Nu exista nicio schimbare obiectiva in viata mea care sa justifice senzatia asta.
Facand ceea ce trebuie, vorbind cu familia, iesind cu prietenii sau savurand o cafea solitara, adica facand pur si simplu ceea ce fac, gandesc si simt de obicei, nimic mai mult sau mai putin, de la un timp am senzatia ciudata ca asta nu e viata mea. Parca as fi undeva, in afara lucrurilor, si as asista la un film in care altcineva imi joaca rolul. Cam cum se intampla uneori in vise. Diferenta este ca acum in vise ma simt mai "reala", nu in viata... Daca o iau cumva razna in 21 decembrie, eu mai bine va spun de pe-acum "SARBATORI FERICITE!"...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6606 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 12:13 »
Carol ce e cu dispozitia asta "melancolica"? Revino printre noi. Lucrurile mici fac ca lucrurile mari sa conteze.  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6607 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 12:22 »
Era... un instantaneu. Acuma trec la urmatorul : am fugit, ca am programare la Beauty Salon... doua ore, masaj si relaxare.  :D

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6608 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 12:47 »
Era... un instantaneu. Acuma trec la urmatorul : am fugit, ca am programare la Beauty Salon... doua ore, masaj si relaxare.  :D
profita la maxim de orele astea si nu numai...
ce-o fi pe 21 (daca o fi ceva) om trai si om vedea. dupa o experienta wow! pe care am trait-o in noaptea de 12 decembrie am ales sa ma detasez de tot ce-o fi. am citit foarte mult din ce s-a scris despre aceasta zi, am luat la cunostinta si, la o adica, daca vom trece in alta dimensiune asa cum se spune, sa stiu ce am de facut. daca nu se va intampla nimic, consider ca am citit ceva lectura SF si gata.
raman la parerea mea: atunci se va intampla ceea e potrivit sa se intample fiecaruia. de altfel, cum ni se intampla in fiecare clipa.  :)

In unele momente si eu!!  :box:
Acum stau foarte confortabil la caldura ....caloriferului.
subscriu, mai ales ca abia m-am adunat de pe drumuri....cand am ajuns ieri acasa am zis "home, sweet home!" si chiar m-am simtit acasa: era cald si bine, facusera bradutul, mirosea a placinta si vanilie....si cand l-am luat pe puiut in brate nu-mi doream sa fiu altundeva.
azi ne-am propus sa lenevim, mai trag un ochi afara si cand vad cat ninge si viscoleste, ma felicit pentru decizia luata...
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6609 : Duminică, 16 Decembrie 2012, 20:29 »
Ma simt a nimanui. Nici macar a mea. E ca si cum constiinta mea de sine se dilueaza pe zi ce trece. Si apare frecvent impresia de "deja-vu". Si lapsusuri. Si cuvinte scrise gresit pe tabla. Si situatii cand intru pe "pilot automat" si constiinta nu e acolo. Situatii din cele mai banale, ca de exemplu, ca incui usa seara, gatesc ceva, duc gunoiul, sau vorbesc la telefon cu o prietena, situatii despre care nu stiu cu exactitate daca chiar le-am trait sau doar le-am visat, decat dupa ce verific.
Nu exista nicio schimbare obiectiva in viata mea care sa justifice senzatia asta.
Facand ceea ce trebuie, vorbind cu familia, iesind cu prietenii sau savurand o cafea solitara, adica facand pur si simplu ceea ce fac, gandesc si simt de obicei, nimic mai mult sau mai putin, de la un timp am senzatia ciudata ca asta nu e viata mea. Parca as fi undeva, in afara lucrurilor, si as asista la un film in care altcineva imi joaca rolul. Cam cum se intampla uneori in vise. Diferenta este ca acum in vise ma simt mai "reala", nu in viata... Daca o iau cumva razna in 21 decembrie, eu mai bine va spun de pe-acum "SARBATORI FERICITE!"...
Caroline,toate starile acestea au cu siguranta o semnificatie,nu vei lua ,,razna,,le vei gasi sensul si te vei simti conectata cu fiinta ta .SARBATORI FERICITE si tie.

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6610 : Marți, 18 Decembrie 2012, 01:29 »
Multumesc!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6611 : Marți, 18 Decembrie 2012, 10:39 »
E ca si cum constiinta mea de sine se dilueaza pe zi ce trece.


E de bine!  ;) Nu concentrarea pe Sine ci observarea de Sine!
Sarbatori fericite!
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6612 : Marți, 18 Decembrie 2012, 10:42 »
astept noul sef!  ::)
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6613 : Marți, 18 Decembrie 2012, 10:51 »
nici io! ::)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6614 : Marți, 18 Decembrie 2012, 11:01 »
si-mi e ... asa ... un dor la linguricaaa ... de Silviu! :2funny:  :magic:
nihil sine deo