Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1374288 ori)

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3255 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 23:17 »
silviu...pentru asta s-a inventat colacul!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3256 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 09:15 »
........
 Cand am inceput sa o las mai moale si am mers o bucata, a trecut pe langa mine si mi-a zis "nu te opri!"
....

din mers draga  ;D
asta imi aduce aminte de incercarile mele din timpuri stravechi in ale alergatului prin parc - ma dadeam prin Herastrau - pe acolo veneau si o "ciurda" de chinezi (era ambasada pe acolo)- subtiri ca paiul  ???- si le aveau neica cu jogging-ul - asa cum spui si tu - pana dadeam eu o roata ei deja erau la a treia  :o
asa ca mi-am zis ca mai bine ma plimb decat sa alerg - si am constat ca ma deplasam mai repede mergand decat alergand  ;D
acum ma uit la altii cum alearga - ii' mai sigur  :D
asa ca poate iei niste role - sigur il depasesti pe ala in pantaloni scurti - el fugea ca ii era frig  ;D

de fapt vroiam sa va spun ca ma simt "amnezica"  :o - am uitat unde am pus niste acte si le caut de 2 zile

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3257 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 09:36 »
Silviu, dar tu ce stii sa faci, daca nu sunt indiscreta?   :P

Aseara am ajuns acasa lac. Chiar ma miram: de unde atata apa intr-o stafida?!
Cred ca ala fugea de mine!  ;D  O fi zis ca vreau sa-i fac ceva!  ;D

Ah, a mea are doua perechi de role acasa si alte doua-trei mai vechi prin pod. Ce mi-ar placea sa stiu sa merg! Dar nu s-a lipit de mine de nici un fel. Nici patinajul pe gheata, nici schiurile, nimic. Am avut o matusa sportiva de performanta. De cate ori m-a dus ea cu forta la patinoar si nimic! Sunt o mare fricoasa. Cu schiurile am incercat o data la Tusnad si imediat am luat pomul in brate!

Acuma ma simt putin nervoasa - Doamne, daca ar durea prostia!
Dar cu nitica forumuiala o sa ma calmez, o sa fiu ca noua!  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3258 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 09:47 »
.....
Acuma ma simt putin nervoasa - Doamne, daca ar durea prostia!

s-ar inventa o bulina pentru tratament - si s-ar ameliora - prostia  ;D ( pentru durere exista deja  8) )
lasa nervii - ca face rau la ten  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3259 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 10:09 »
Silviu, dar tu ce stii sa faci, daca nu sunt indiscreta?   :P
hi,hi... vrei sa mi se interzica accesul pe forum? ???

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3260 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 17:57 »
alergacios ;D am jucat cu o domnisoara "alearga-ma sa te prind!" 8)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3261 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 18:35 »
si te-ai impiedicat !!???  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3262 : Joi, 03 Noiembrie 2011, 18:38 »
nope. m-a prins repede, pana sa ma-mpiedic ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3263 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 09:41 »
“Maricica Puic㔠e nitel febrilă. (Si nici n-am alergat dupa ala de 30!)
Tutto ok aseara. In parc doua mame si un tata, cu copilasi, si o fatuca cu un caine negru, blanos, cu un beculet rosu de-i palpaia la gat. Cand m-am apropiat de el, n-am mai alergat. (M-a mai muscat unu anul trecut, de am bagat rapidement trei antirabice – unu chiar in ziua de Craciun.) Blanosul a venit langa mine si a inceput sa ma miroasa. Imi ajungea pana la brau! Mi s-a facut inima cat un pui de purice. Fatuca zice : ar vrea si ea sa alerge, sa se joace. Eu: OK, dar nu cu mine! Ea : nuuu, e blanda, nu va fie frica, e jucausa, e pui, are zece luni !   ???  :o    Pai se va face cat o vaca!
Asa ca azi calc cam in strachini. Dar nu ma vait, sunt unele si mai amarate ca mine: azi dimineata, pe trotuarul de la Marriott, o blonda cu minijupa mergea in varful unghiilor. Intr-o mana avea o posetuta, iar in cealalta pantofii cu talpa lata si tocuri imense… O fi aruncat-o vreunu pe geam din hotel ?!

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3264 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 09:45 »
tu alergi in fiecare seara? :o


Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3265 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 09:51 »
ăvcors, ca sa zic asa! Pai altfel ce rost ar avea?! Te mananca febra!
Si, ca o bomboana pe coliva, aseara am scotocit prin camara si mi-am scos doua lucrusoare dragute roz-trandafirii, cu care nu m-am mai jucat de mult: doua gantere de cate un kil!  8) ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3266 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 11:02 »
in urma cu postarile, cu invatatul sa "conduc", desi sunt coordonatoare!
constienta ca natura ghietiii pe care am pasit la incepulul anului, va fi cea pe care voi pasi pana la sfarsitul vietii ...
mi-e dor de mine, de voi, de fiecare ceva ... din noi ...
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3267 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 11:18 »
....... aseara am scotocit prin camara si mi-am scos doua lucrusoare dragute roz-trandafirii, cu care nu m-am mai jucat de mult: doua gantere de cate un kil!  8) ;D

vad ca te-ai apucat serios de d'astea - te iei si de tae-bo ?   :o- nu de alta - dar sa vin "echipata" cu scuturi  ???

si ca ai adus vorba - ce imi plac mie fazele astea cu "catelusii" din parc care vor si ei sa se joace - si daca se ridica in 2 picioare e cu un metru mai inalt ca mine - cica nu fac nimic - nici nu trebuie - ii de ajuns sa stranute la mine si ma culeg de pe asfalt  :-\

...
mi-e dor de mine, de voi, de fiecare ceva ... din noi ...

si mie de tine  ;D

ma simt cumva - asa, stiti voi cum - ca doar este vineri trecute de 11 fix si ... intrezaresc ....   ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3268 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 11:26 »
intrezarirea ta, intensitatea mea ...
dar si mie, de tine! :-*
nihil sine deo

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3269 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 11:38 »
Frecati-ma si pe mine pa maini cu otet! Ca mi s-a aplecat de atata dragoste p-aici! Frate, dar gasiti-va si voi un barbat! (Unu' fiecare, vreau sa zic!)  ;D

Eh, chiar de tae bo nu m-am apucat (inca!  ;D )  Stai linistita, ca nu ma pregatesc pentru tine. Io vreau sa fiu preparata daca apare vreun EL  8)   ;D

Eu ma simt nashpa, ca de obicei vinerea: hai, ramai tu, ca stai aproape - vezi tu daca o mai fi ceva p-aici, ca noi plecam, ca sa nu prindem aglomeratie pe DN1!  >:(  >:(  >:(