Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 790577 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2955 : Vineri, 22 Februarie 2013, 09:42 »
Foarte frumos in Alberta! Canada ne asteapta cu bratele deschise si... cu cai cu tot! A, si cu... 8 luni de iarna! Pentru cine se poate adapta! Nu-i lucru usor sa te muti la intineric si la frig (ma refer la lungile nopti nordice). Trebuie sa te vitaminizezi si mineralizezi ca altfel, din lipsa de soare, te paste o depresie cat casa!...

(My-ex- a insistat, dupa '89, sa plecam in Canada... Poate ca era mai bine daca o faceam. Totusi, daca ar fi sa plec, as lua-o spre sud, in nici un caz spre nord! Suntem un popor meridional...)

Asta cu patul cu verdeata e varianta evoluata a carutei cu ghivece...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2956 : Vineri, 22 Februarie 2013, 10:20 »
Frumoasa poza, dar parca tot prefer ghioceii...

Fiecare stare cu poza ei. (si invers!). Ieri eram plină de energie, veselă și în stare să trec prin/peste orice obstacol. Ca un ghiocel.
Azi, mai aplecată spre visare, relaxare, reîncărcare elan vital :)


Iar filmulețul lui silviu pare numai bun pentru un moment de relaxare. Multumesc:)

 Mai bun decat patul cu verdeață. Tare, Mari-a, comparatia deja l-a transformat intr-o cutie cu zarzavat :))
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2957 : Vineri, 22 Februarie 2013, 12:16 »
wonderland mi-ai adus aminte de niste poze mai vechi :)







Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2958 : Vineri, 22 Februarie 2013, 13:35 »

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2959 : Vineri, 22 Februarie 2013, 13:54 »
asta nu e poza e fotografie:) frumos!

Offline DIDO

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2960 : Vineri, 22 Februarie 2013, 13:59 »
 Daca zarzavat avem , sa punem si baza...hahahahaha !!!!1

Offline DIDO

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2961 : Vineri, 22 Februarie 2013, 14:03 »
 O idee foarte faina .....

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2962 : Vineri, 22 Februarie 2013, 15:39 »

http://seo-minjeong.de/

Putin cam apocaliptica poza :o, dar interesanta in felul ei......

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2963 : Vineri, 22 Februarie 2013, 16:17 »
apocaliptica o transfuzie de trandafiri? Mie mi se pare frumos:) Hai sa ne bagam frumos in vene:) Sa ne umplem de frumos.! Perspective sunt multe si asta face lumea minunata!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2964 : Vineri, 22 Februarie 2013, 18:00 »
Bine că ți-ai amintit, collin_pow! Altfel cum era eu să încep să cânt: ”Uite-un pat cu floooooooooooooori/Și un colț uitat de lume/Intr-un pat cu flori/Mi-aș dori să dorm și euuuuuuuuuu/Intr-un pat cu flooooooooooori/ ăsta este visul meu!”

 :giggle: să știți că am si un pic de febră.O fi de la fotografia apocaliptică?
Nu știu ce procedură de înfrumusețarea a trandafirilor e asta, dar eu vreau să văd declarația din care reiese că ei nu suferă.

In rest, votez și io pentru umplerea cu frumos.
 :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2965 : Vineri, 22 Februarie 2013, 18:04 »
Daca zarzavat avem , sa punem si baza...hahahahaha !!!!1

Ce-i asta? Iglu moldovenesc? Până la Crăciunul viitor, nici în poză nu mă uit la sarmale.
Sau până la Paște? :strambatura: (mă mai gandesc, dar nu știu zău dacă mai ajung la zânele de pe Cozia, dacă mă apuc să pun sarmale în bagaj...)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2966 : Vineri, 22 Februarie 2013, 18:54 »
apocaliptica o transfuzie de trandafiri? Mie mi se pare frumos:) Hai sa ne bagam frumos in vene:) Sa ne umplem de frumos.! Perspective sunt multe si asta face lumea minunata!
Fiecare vede si intelege arta (in cazul nostru fotografiile)  in felul sau propriu , de aceea avem si pareri diferite...
ce tie ti se poate parea frumos mie nu si invers...cat despre flori eu le prefer pe cele naturale, cum spunea si wonderland
"vreau sa stiu ca nu au suferit".......

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2967 : Vineri, 22 Februarie 2013, 19:16 »
E un link sub poza, catre pagina lui Min Jeong Seo... o coreeanca... Sunt acolo cinci poze ale lucrarii, careia ii zice "To live on"... si cateva explicatii....
http://seo-minjeong.de/works/works-frames.htm

"To live on

infusionsbags, roses, 2005

The stalks these flowers are already dried up but their blossoms are preserved and kept fresh by the medical infusin
bags. The life-span of every living creature is limited.The infusion bags stand for the progress in medicine and the
prolongation of human life.They somehow carry an ambivalent message as they refer to both death and life an the
same time. Both states are immanent here. To preserve the beauty of the flowers artifically with the help of the
infusion bags points out man's inclination to repress the fact having to die and to postpone death"

****
Alta poza care mi se pare foaaaarte sugestiva:

Nu mai stiu cum se numea pe unde-am gasit-o, dar eu i-as zice-ntr-un fel...

Offline DIDO

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2968 : Vineri, 22 Februarie 2013, 19:46 »
Ce-i asta? Iglu moldovenesc? Până la Crăciunul viitor, nici în poză nu mă uit la sarmale.
Sau până la Paște? :strambatura: (mă mai gandesc, dar nu știu zău dacă mai ajung la zânele de pe Cozia, dacă mă apuc să pun sarmale în bagaj...)
Am vrut sa sparg cu sarmaile mele , romantismul degajat de aranjamentele florale si de perfuzia cu roze. Ma tin de dracii, dar sunt fotograf vechi si apreciezzzzzzzz arta fotografica (fotografii frumoase la Collin, care este foarte marcat de umplerea cu frumos) Sa stii, Collin, ca si sarmalele sunt cu umplere....hahahaha

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2969 : Vineri, 22 Februarie 2013, 22:04 »
Mari_a, acu mă imaginez cu capu într-o pungă din aia, amânându-mi moartea :strambatura:

Pentru moment rămân frivolă, superficială și romantică. Dacă mașinile cățărate una peste alte,  pe trotuarul de pe strada mea ar arăta așa, zău că n-as mai comenta nimic.

Dido - parcă văd că întinzi o pătură lângă ea si ne inviti la niște sarmale :kissing:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.