Autor Subiect: Tehnici de cucerire  (Citit de 228624 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1080 : Joi, 22 Martie 2012, 20:15 »
si leaganul era albastru?  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1081 : Joi, 22 Martie 2012, 20:21 »
Nu, io cand ma supar grav nu vad negru, vad albastru-n fata ochilor. ;D. Asa si-atunci. A fost prima data cand am vazut albastru -mai mult timp- in fata ochilor.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 209
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1082 : Joi, 22 Martie 2012, 22:21 »
cand vrei sa incerci sa inchegi o relatie , eu cred ca nu e nevoie de mare filozofie (asta complica mult lucrurile): e nevoie doar ca femeia sa-si vada de treburile de femeie, iar barbatul de cele de barbat.
cand femeia se apuca de lucruri barbatesti, deja muschi nu-i mai stau bine, nu o mai aranjeaza, iar barbatul, sa-mi fie cu iertare, mai cu fire femeiasca, chiar nu-i chipes deloc deloc.
sper ca m-am exprimat corect si m-ati inteles (metaforic vorbind).
in rest exista doar un amalgam de sentimente, care ne spun, cel putin pe moment daca merge bine, sau ceva e in neregula. important este sa primim un semnal, cat de mic ca putem merge mai departe sau nu si sa nu lasam timpul sa treaca prea mult.
in rest sunt convinsa ca toti visam in primul rand si apoi constientizam sau materializam ceva.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1083 : Joi, 22 Martie 2012, 22:29 »
Chiar daca iti plac tabourile, observ ca nu specifici ca iti place o anume culoare din ele (albastrul poate fi de o mie de feluri). Tipic masculin... Femeile or sa observe intotdeauna la o alta femeie, de exemplu, ca cerceii erau superbi dar nu se potriveau cu culoarea ojei, pe cand barbatii o sa zica doar: da, imi place sau nu, nu-mi place, dar nu si de ce. Sistemul binar versus hexagonal...  :uglystupid2:
Asa ca, referitor la tehnicile de cucerire, cred ca nu gresesc cand apreciez ca uneori femeile exagereaza in a se asorta si "tuna", cand de fapt, pentru barbati conteaza cel mai mult atitudinea - cuceritoare sau nu - de ansamblu, nicidecum detaliile.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1084 : Joi, 22 Martie 2012, 22:40 »
E de cand lumea stiut faptul ca femeile acorda atentie detaliilor (uneori chiar in detrimentul imaginii de ansamblu).  Intr-adevar, scala voastra de gradatii e infinit mai fina...(ma apropii cu pasi mari de pleonasm!). Cat despre atitudinea cuceritoare la femei, pe mine unu`ma intimideaza. Nu ma omor nici dupa mironosite, da`nici asa. In schimb inteligenta...eeee, asta-i altceva.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1085 : Joi, 22 Martie 2012, 23:00 »
cand vrei sa incerci sa inchegi o relatie , eu cred ca nu e nevoie de mare filozofie (asta complica mult lucrurile): e nevoie doar ca femeia sa-si vada de treburile de femeie, iar barbatul de cele de barbat.

Oti draga, nu-mi dau seama (in scris) daca ceea ce-ai scris e ceea ce te caraterizeaza sau ceea ce ai vrea sa te caracterizeze, ca si compensare la unele complexe de vinovatie. Esecul nu e intotdeauna vina noastra. De exemplu, eu de cand ma stiu - si mai ales sub presiunea familiei mele traditionaliste si a epocii - am incercat sa ma autoconving de ce spui tu si n-am reusit. Si crede-ma ca am incercat atata incat am si jucat rolul asta ani buni... pana am ajuns la concluzia ca nu ma caracterizeaza deloc. Sunt paria. Prima data chiar m-am simtit asa si am suferit pentru asta. Insa incet incet mi-am zis: sunt altfel. Si? Ce e asa mare filozofie - vorba ta - cine ma vrea, sa ma iubeasca asa cum sunt. Sunt paria, ce bine!!! Asta da, piatra de incercare - nu doar asa, sa iubesti un tipar de femei, fiind un tipar de barbat... ci sa iubesti o femeie.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1086 : Joi, 22 Martie 2012, 23:05 »
io nici aku nu stiu care sunt treburile de femeie si care de barbat!!!!! ... ca pe alea de femeie nu-mi place sa le fac iar pe alea de barbat nu le-am aflat  ;D ca s a stiu sa nu mai fac eu!!!  |o
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1087 : Joi, 22 Martie 2012, 23:11 »
Nici nu e de mirare, balanta, e vorba de alea care erau valabile in secolul trecut.  ;) Stii ce, pana la urma eu nici nu cred ca clasificarea asta e reala, dintotdeauna au existat exceptii. Si dintotdeauna au existat persoane care sa se foloseasca de acest pretext - in lipsa de motive reale - ca sa faca reprosuri celuilalt. Era sa scriu acuma o dedicatie pentru astia de fac astfel de reprosuri, da' nu se cade.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1088 : Joi, 22 Martie 2012, 23:27 »
pai iaca ca habar nu am ca io nu manc mancare gatita, ;D de calcat nu calc ca am numa haine necalcabile, ;) masina de spalat spala, o tanti face curat la 2 sapatamani de fapt si tot ea spala si schimba lenjeria in casa, ordonata sunt :applause: .... si atunci sa fac de macare numa pt o persoana sa-l hranesc ca pe bebelus? :slap:...adica exclus a fi partenera cuiva pt blidul de macare ... eu asta cu mancarea nu o consider o prioritate... ca hobby da, sa fac terapie prin mancare, ne adunam mai multi la mine acasa sa gatim , sa radem...sau am pofta sa face ceva dintr-o revist...ok...super cand pot, am chef sau inspiratie...da sa invart la oale prin bucatarie...asta in conditiile in care intru dupa 21 in casa...moama...sigur tehnica de cucerire cu branza si rosii nu da rezultat...da nici nu am auzit sa paraseasca vreun barbat o femeie ca nu gateste... :happy:... altele-s motivele de obicei !!!  |o
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1089 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:32 »
da nici nu am auzit sa paraseasca vreun barbat o femeie ca nu gateste... :happy:... altele-s motivele de obicei !!!  |o

Pai tocmai ce ziceam si eu, ca reprosurile alea sunt pretexte... pentru altceva. In schimb, gatitul impreuna ar putea fi incadrat on topic in tehnicile de cucerire... cunosteam eu pe cineva (barbat) care aplica tactica asta, de a gati pentru viitoarea ea.  :laugh:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1090 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:35 »
Mie mi se pare o treaba funny asta cu gatitul in gramada, nu neaparat tactica de...Probabil ca-s cam naiv. (Bine, is convins ca se duce dreaq tot funny-ul cand manuiesti la cratite zilnic; sau aproape zilnic. Deci o femeie care gateste e cu atat mai mult de apreciat. Daca o mai face si bine...asset.)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1091 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:50 »
io zic ca un barbat care gateste e si mai mult de apreciat  ::)
gatitul la gramada nu-mi inspiora nimic bun, gustos, din contra, s-ar putea sa punem sare amandoi  ;D
asa ca, mai bine sa gatim pe rand, eu o zi, el...tot restul zilelor  :2funny: pare echitabil, nu?  ^-^
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1092 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:53 »
Pai daca vrei sa slabesti...Cam asa e la mine.

Caroline

  • Vizitator
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1093 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:58 »
gatitul la gramada nu-mi inspiora nimic bun, gustos, din contra, s-ar putea sa punem sare amandoi  ;D

Si daca se produce situatia exceptionala in care nu numai ca nu puneti sare amandoi, dar fiecare face exact ceea ce trebuie ca totul sa mearga struna si asta chiar fara prea multe cuvinte... si mai iese si o mancare de nota 10?

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1094 : Vineri, 23 Martie 2012, 19:59 »
io zic ca un barbat care gateste e si mai mult de apreciat  ::)
gatitul la gramada nu-mi inspiora nimic bun, gustos, din contra, s-ar putea sa punem sare amandoi  ;D
asa ca, mai bine sa gatim pe rand, eu o zi, el...tot restul zilelor  :2funny: pare echitabil, nu?  ^-^
Chiar cred ca af fi echitabil, dar invers. Nu neaparat echitabil, poate se poate exprima altfel  ;). Acum depinde sunt barbati care stiu sa gateasca si altii care nu stiu, s-ar putea sa nu-ti placa sa mananci ceva de la cel care nu stie  ;D