Autor Subiect: Jurnalul intim  (Citit de 25659 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #60 : Duminică, 27 Martie 2011, 23:53 »
asa e, sunt convinsa ca foloseste tuturor celor care citesc si celor care vor citi in viitor. tocmai de aceea mi se pare important sa contribuie cit mai multi cu cite o parere sau un gind. nu e chiar atit de greu, dar cred ca inseamna foarte mult pt cei ce au nevoie.



Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #61 : Duminică, 27 Martie 2011, 23:57 »
sunt multi oameni cu probleme mai ales cu probleme legate de singuratate dar aceasta campanie a fost facuta in acest scop sa scapam de singuratate iar la mine a avut efect benefic,daca la mine a avut efect va avea si la altii
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #62 : Marți, 29 Martie 2011, 22:46 »
cum spuneam in acest topic cu ceva luni in urma ~ am avut in adolescenta un jurnal ~ in care mi placea sa scriu tot felul de intamplari si ganduri.
acum stau sa ma gandesc ~ oare n-ar fi util sa tin unul ~ ca deh memoria de genul feminin te lasa de la o anumita varsta !!  :D


Pe mine memoria m-a lasat demult. Greu m-as descurca fara agenda din telefon.
Eu una nu cred ca as avea rabdare sa scriu, poate un video jurnal ca am vazut ca se poarta.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 23 Aprilie 2011, 16:39 »

Pe mine memoria m-a lasat demult. Greu m-as descurca fara agenda din telefon.
Eu una nu cred ca as avea rabdare sa scriu, poate un video jurnal ca am vazut ca se poarta.


ar fi interesant si un video jurnal
agenda din telefon e buna pentru divere notite si avertizari

cred ca ar fi bun un jurnal in sensul ca sa scrii despre intamplarile de peste zi - ce ti-a placut sau displacut , sentimente, reactii - unele indreptatite altele  poate prea repezite- care sa serveasca de fapt ca o terapie

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #64 : Marți, 28 Iunie 2011, 21:00 »
Imi aduc aminte cum in adolescenta , intro seara de vara - tot pe o vreme innorata ca asta - pentru ca eram racita si ai mei nu m-au lasat sa ies cu bicicleta m-am apucat sa scriu .
Nu era tocmai un jurnal ci mai mult o povestioara - binenteles ca eroii si evenimentele erau inspirate din viata mea. Acum de multe ori ma gandesc ca as scrie - pentru mine - nu pentru ceilalti sau publicare - dar timpul sau tot felul de motive  ma fac sa tot aman asta.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #65 : Marți, 28 Iunie 2011, 21:13 »
am tinut si eu un jurnal in liceu si la inceputul facultatii, scriam tot ce simteam si gandeam...mai ales cand nu aveam cui sa ma destainui
am asternut randuri despre momente frumoase, fericite dar si triste... ;)
il mai pastrez si acum, iar uneori il recitesc cu placere si imi aduc aminte perfect acele momente

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #66 : Marți, 28 Iunie 2011, 22:20 »
a tine un jurnal este si o buna metoda psihoterapeutica . de ce ? pentru ca fiecare dintre noi simte nevoia de comunicare si nu toti avem pe cineva langa noi caruia sa-i putem spune gandurile noastre exact in momentul in care avem nevoie sa o facem . in acel moment salvatorul care ne ajuta sa ne descatusam sufletul  este acel jurnal care ne asculta cu rabdare si , mai ales , nu ne intrerupe  :D


Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #67 : Marți, 28 Iunie 2011, 22:23 »
si mai ales...nu va spune nimanui ce i-am povestit  ;) :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #68 : Marți, 28 Iunie 2011, 22:25 »
curios este felul in care o insemnare dintr-un trecut extrem de indepartat (un jurnal de acum 35 de ani, in cazul meu) poate readuce, din strafundurile memoriei, situatii si trairi de care altfel nu ti-ai mai aminti niciodata...

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #69 : Marți, 28 Iunie 2011, 23:51 »
nu e nimic curios in asta , puiule . te-a lasat memoria  :D :D :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #70 : Marți, 28 Iunie 2011, 23:52 »
care memorie? si cine esti tu?  :D :D :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #71 : Marți, 28 Iunie 2011, 23:55 »
cine sti tu ? cine esti tu ?

ecoul ... :D :D

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #72 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 08:08 »
si baietii ce ar trebui sa scrie pe acest topic ? cum am furat jurnalul celei care o adoram in clasa a 8-a C , si cum am aflat citindu-l ca tipa facuse sex oral deja cu proful de sport ?  >:( >:( >:(

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #73 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 09:46 »
pfuuu... ce emancipata era 8) ai adorat-o si mai mult ???

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Jurnalul intim
« Răspuns #74 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 09:58 »
normal ...i-am dat cu jurnalul....de pamant .... pana cand i l-am facut praf... dar "femeia" a zis ca trebuie sa invete de la cineva ca doar nu o sa ramana o proasta...  :o :o :o :o :o :o