Autor Subiect: Probleme tehnice  (Citit de 23778 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #45 : Luni, 20 Iunie 2011, 19:25 »
imi pare rau ca ma plang de acelasi lucru...paginile se incarca greu, iar cand vreau sa postez ceva, de multe ori renunt pentru ca dureaza prea mult :(

marcutza

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #46 : Luni, 20 Iunie 2011, 19:26 »
idem.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #47 : Luni, 20 Iunie 2011, 19:42 »
astazi a mers intradevar greu si la mine. sincer , nu stiu de ce ... nu cred ca a lucrat nimeni pe forum , se poate sa fie in maintenance serverul pe care este incarcat. imi pare rau dar nu am cum sa ajut...decat sa recomand rabdare...

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #48 : Luni, 20 Iunie 2011, 19:58 »
Din pacate, eu nu stiu ce as putea face. La mine a mers fara probleme si ieri si azi. E drept, s-a incarcat un picut mai greu decat de obicei - asa se intampla la mentenanta serverelor - dar in nici un caz sa-mi fie imposibil sa scriu. Acum scriu de pe tel mobil, unde netul este mult mai lent decat cel de acasa, si s-a incarcat repede.

In cursul zilei de azi am lucrat eu la noua platforma a forumului incercand sa fac conversia bazei de date. Acest lucru poate afecta viteza de incarcare. Cei care ati intampinat probleme, va rog mentionati daca situatia se mentine si maine-poimaine.

Incarcarea lenta se produce si la site-ul http://singlescamp.ro sau doar la forum?

Multumesc pentru rabdare :)

marcutza

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #49 : Luni, 20 Iunie 2011, 20:03 »
la mine doar la forum.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #50 : Luni, 20 Iunie 2011, 20:17 »
la fel si la mine

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #51 : Luni, 20 Iunie 2011, 21:07 »
si la mine...si la mine...

optimus sum

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #52 : Luni, 20 Iunie 2011, 21:51 »
la mine merge acceptabil...
mai este si dupa sufletul omului... ;D

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #53 : Luni, 27 Iunie 2011, 14:35 »
stie cineva daca sunt probleme de ordin tehnic?! browsingul pe SC se desfasoara cu multa greutate astazi... toata saptamana trecuta am fost conectata la internet prin intermediul unui stick si a mers destul de bine; acum sunt conectata la super ultra internet, toate celelalte pagini se incarca si deschid cat ai clipi dar pe SC merge greu.
multumesc anticipat. :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #54 : Luni, 27 Iunie 2011, 14:48 »
mie-mi merge binisor. altadata a incarcat mult mai greu.

julia

  • Vizitator
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #55 : Luni, 27 Iunie 2011, 17:05 »
si mie imi merge greu de ceva timp, cred ca mai mult de o saptamina. paginile se incarca foarte foarte greu, daca dau refresh pot sa-mi iau gindul sa mai vad ceva, nu stiu de unde vine treaba asta, dar daca se pling mai multi inseamna ca forumul are ceva nu conexiunea fiecaruia la net.

ma intreb, in nepriceperea mea, oare are importanta ca punem video si alte chestii care incarca, cind poate ar trebui sa punem doar linkuri?


Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #56 : Luni, 27 Iunie 2011, 18:12 »

.......ma intreb, in nepriceperea mea, oare are importanta ca punem video si alte chestii care incarca, cind poate ar trebui sa punem doar linkuri?


am observat cea mai mare incetineala atunci cand este vorba de fotografii... ar fi bine ca fiecare sa si le redimensioneze, este foarte simplu: fie prin clic dreapta pe soarece, edit pictures si acolo sunt mai multe optiuni printre care si acel resize (redimensiona);  sau daca are un folder tip photobucket (asa am eu si acolo imi incarc pozele personale pe care le postez), le poate redimensiona direct de-acolo.

zic si eu, tot in nepriceperea mea... :); in asteptarea stapanilor inelelor secretelor IT.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #57 : Marți, 28 Iunie 2011, 07:56 »
Am discutat ieri cu Bogdan in legatura cu timpul de incarcare al forumului. Exista, imi spunea el, doua probleme care ar conduce la aceasta situatie. La verifica acum pe amandoua. Resize la fotografii este absolut necesar, pt a nu incarca inutil platforma.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #58 : Marți, 28 Iunie 2011, 12:01 »
exersam - rabdarea  si perseverenta  :D


totusi nu merge chiar asa rau!

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Probleme tehnice
« Răspuns #59 : Marți, 28 Iunie 2011, 13:47 »
Pai sa botezam pe cineva..."maximus"!

dar vezi ca trebuie sa fie cineva "al dracu' de bun" ;) :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)