Autor Subiect: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024  (Citit de 2489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« : Marți, 24 Octombrie 2023, 12:40 »
Tarif: 790 lei/ persoana

Nu se pot confirma camere sgl.

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/party-anul-nou-asiatic-2024

Perioada de desfasurare: 09/02/2024 - 11/02/2024

Cazare: Pensiunea Cetatea Carului,  sat Cetatea Carului, comuna Moeciu, jud. Brasov.

Indicatii pentru a ajunge acolo: Locatia se afla pe DN 73 din directia Brasov (km. 99 + 220m) adica la 33 km ~ 45 min cu masina; 22 km de Râsnov; 9,3 km distanta de Castelul Bran si 2,5 km de Fundata. Accesul se face pe drum privat.

Grup de: 36 persoane

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 2 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 2
•   pranz x 2
•   cina x 2
•   foc de tabara intr-una dintre seri
•   insotitor de grup, din partea Singles Camp, pe toata perioada excursiei
•   puse la dispozitie gratuit de catre gazde: săniuș pe pârtia de tubing  (3-4 ture de persoană), tir cu arcul, acces la jocurile de indoor: tenis de masă , fotbal de masă, air hockey, darts, șah,table, rummy, jocuri de cărți.

Nu sunt incluse:
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     bauturi*
x     intrari la obiective din zona
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale

*Se pot comanda la pensiune si achita individual. Nu este posibil sa aduceti din extarior

Nota: nu am rezervat serviciile unui DJ. Muzica o sa fie ca la multe dintre petreceri noastre cu o lista de pre-selectii si o boxa portabila, care va face atmosfera...

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu  0720/048744

Profilul si tipul actiunii: Eveniment

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane vesele, petrecarete, carora le place sa se distreze in grup. Care se integreaza usor si nu au tabieturi, sclifoseli si alte d'astea... :)

Trebuie sa aveti la voi:
•   Document de identitate: carte de identitate

Programul excursiei

Ziua 1. 9 februarie 2024 Gata de petreceri!
Ora de intalnire: 14:00 - 16:00. Diana o sa va astepte la locatie si o sa va repartizeze pe camere. Dupa check in va intalniti cu totii, in zona de restaurant.

Seara aveti cina inclusa, apoi petrecere, ca doar de asta v-ati (re)intalnit!

Ziua 2. 10 februarie 2024 Ajunul Anului Nou Asiatic

Ziua o plimbare in natura, iar la intoarcere o sa serviti pranzul. Sau daca Diana decide o drumetie mai lunga, poate vorbi la bucatarie sa va pregateasca un picnic, sa-l luati cu voi.

Pentru seara, va recomand sa veniti imbracati cu elemente vestimentare care sa tina de Asia. Diana va vorbi la pensiune si daca este posibil sa fie lansate niste lanterne de hartie, atunci aduceti pt atmsofera de seara.

Oricum o sa aveti afara foc de tabara si grill.

Ziua 3. 11 februarie 2024 Prima zi din Anul Dragonului de Lemn Daca horoscopul nu minte o sa va treziti mult mai bine decat ati fost cu o zi inainte... ;D

Tema evenimentului.: ANUL NOU ASIATIC



Daca asiaticii petrec, noi de ce nu am face-o...din nou! Si anul trecut am organizat petreceri cu aceasta ocazie, o facem si in 2024! Locatia este foarte faina si potrivita pentru evenimentul nostru, zona este si ea minunata, asa ca va asteptam la Cetatea Carului, pentru a mai petrece un Revelion, de adata aceasta pe cel asiatic.

Anul nou asiatic (TET) cade in 2024 in ziua de sambata 10 februarie. Atunci va fi prima zi a ANULUI DRAGONULUI

Anul 2024 este anul Dragonului de Lemn Yang. Lemnul Yang este asociat cu arborii înalți, pădurea sau stâlpii de lemn.

Conform celor Cinci Elemente Chinezești, culoarea Lemnului este asociată cu verdele. Prin urmare, 2024 mai este numit și Anul Dragonului Verde.

Semnul zodiacal al anului 2024 este un dragon ascuns în pădure sau un dragon care urcă pe un stâlp de lemn. Potrivit astrologiei chinezești, porecla Dragonului este „baraj”.

Elementul principal al Dragonului este Pământul Yang, reprezentând muntele. Arborii înalți de Lemn Yang pot crește foarte înalți și puternici datorită barajului de pe munte. Prin urmare, 2024 este, de asemenea, un an de Lemn puternic. Toate semnele vor avea succes în dragoste, iar cele mai multe dintre ele vor reuși să treacă la următorul nivel în ceea ce privește cariera.

Anul Dragonului de Lemn începe pe 10 februarie 2024 și se încheie pe 25 ianuarie 2025. Dragonul este al cincilea semn din ciclul de 12 ani al zodiacului chinezesc. Anii Dragonului includ 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024…

Dragonul chinezesc este de fapt o creatură imaginară, singura ființă fictivă din cele 12 animale ale zodiacului chinezesc, care este format din 9 animale. Dragonul are o reputație foarte înaltă în cultura chineză și reprezintă auspiciu și putere imperială din vremuri străvechi.

Chinezii se consideră descendenții Dragonului chinezesc, iar împărații s-au numit exclusiv „dragoni”. Acesta este simbolul autorității, demnității, onoarei, succesului, norocului și capacității.

Locatia in care se va desfasura: Cetatea Carului.











:oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Conditii de participare in perioada COVID19
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #1 : Marți, 24 Octombrie 2023, 16:40 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se fac aici: https://singlescamp.ro/trip/party-anul-nou-asiatic-2024

Offline Ginger Alice

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 30 Decembrie 2023, 09:20 »
Buna!
As avea nevoie de grupaj auto pentru a ajunge la aceasta petrecere.
Sunt din Constanta si pot veni cu trenul oriunde pe ruta Constanta - Bucuresti - Brasov.
Va multumesc anticipat si astept propunerile voastre la telefonul 0733969745.

Offline flavyz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 06 Ianuarie 2024, 20:06 »
As vrea si eu sa stiu daca mai renunta cineva si daca ar fi cineva din Bucuresti pentru transport ☺️
Multumesc!

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #4 : Miercuri, 10 Ianuarie 2024, 00:13 »
Bună seara, tuturor!
Ajung in Brașov la ora 9. De acolo până la locatie am nevoie de transport.

Offline claudia iordache

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #5 : Joi, 11 Ianuarie 2024, 07:39 »
Bună dimineața! Sunt din Sibiu, cine vine pe această rută aș vrea să mergem împreună. Mersi!

Offline Stefana Gradinariu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #6 : Miercuri, 17 Ianuarie 2024, 10:38 »
Buna ziua, as fi si eu interesata, in caz ca renunta careva, va rog. Numarul meu e 0752703901. Multumesc!
Ștefana

Offline IoaanaA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #7 : Miercuri, 24 Ianuarie 2024, 18:31 »
Bună tuturor participanților la revelionul chinezesc! Suntem două fete din București, Mihaela si Ioana si avem si noi nevoie de transport. Ne-ar putea lua si pe noi cineva? Mulțumim frumos!

Offline Marian Musat

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #8 : Miercuri, 24 Ianuarie 2024, 18:49 »
Bună ziua, din păcate nu pot să mai merg la revelionul asiatic în perioada 9-11 februarie. Dacă dorește cineva să preia locul meu o să las telefonul.  Marian 0729054502

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #9 : Miercuri, 24 Ianuarie 2024, 20:19 »
Bună tuturor participanților la revelionul chinezesc! Suntem două fete din București, Mihaela si Ioana si avem si noi nevoie de transport. Ne-ar putea lua si pe noi cineva? Mulțumim frumos!

Exista si varianta tren Bucuresti + Autobuz Brasov - Moieciu ( trebuie luat taxi pâna la Autogara 2 din Brasov) + taxi pâna la pensiune

Sau se poate aranja si transport din Brasov pâna la pensiune contra cost  dar trebuie sa ma anuntati din timp.

Dar, daca are cineva locuri din Bucuresti scrieti-mi si va pun in legatura.




Offline adrian81

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #10 : Joi, 25 Ianuarie 2024, 15:20 »
Buna ziua! As fi interesat eu sa preiau locul domnului Marian Musat, dar nu stiu exact cum ar trebui sa procedez.
Multumesc!

Adrian

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #11 : Vineri, 26 Ianuarie 2024, 11:06 »
Zonele din care veniti:

Iasi, Suceava, Cluj, Turda, Mures, Sighisoara, Sibiu 2, Deva 2, Hunedoara 2, Dolj 2, Brasov,  Valcea, Arges, Dambovita, Constanta 2, Alexandria, Teleorman,  Prahova, Buzau 3, Ilfov-Bucuresti 7.

Pentru grupaje auto scrieti pe forum si va pun in legatura.

Offline adrian81

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #12 : Vineri, 26 Ianuarie 2024, 12:31 »
Buna ziua! Eu o sa vin din Bucuresti cu masina, am vazut ca mai erau 2 persoane care erau interesate de transport.

Offline DannaC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #13 : Vineri, 26 Ianuarie 2024, 14:00 »
Buna ziua! Eu o sa vin din Bucuresti cu masina, am vazut ca mai erau 2 persoane care erau interesate de transport.

Buna ziua, Adrian!
Sunt Dana Chiriac, am vazut mesajul tau si sunt interesata de transport, impreuna cu inca o persoana din Bucuresti. Crezi ca avem loc? :)
Las si numarul meu de telefon:
0730339661

Offline virginia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petreceri de Anul Nou Asiatic. 09 - 11 februarie 2024
« Răspuns #14 : Vineri, 26 Ianuarie 2024, 18:51 »
Bună ziua, Adrian!
Și eu tot din București plec. Mai există cumva un loc disponibil? Numărul meu de telefon este 0772013445.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!