Autor Subiect: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024  (Citit de 7925 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
19.12.2023
A aparut un  loc disponibil  intr-o camera dbl la BARBATI.

Tarif: 2.290 lei/ persoana

Rezervari: https://singlescamp.ro/trip/revelion-singles-party-alba-2024

Perioada de desfasurare: 30/12/2023 - 02/01/2024

Cazare: Carolina Heritage Hotel 4* Alba Iulia

Grup de: 24 persoane

NU SE POT CONFIRMA CAMERE SGL.

Descrierea serviciilor

Servicii incluse:
•   cazare 3 nopti, in camera dubla, cu inca o persoana de acelasi sex
•   mic dejun x 2 (in datele de 31 ianuarie si 2 ianuarie)
•   bruch x 1 (un mic dejun tarziu ce include si preparate de pranz) - in data de 01.01.2024 ora 10:00
•   cina tip grup 30 decembrie
•   masa de Revelion  ce include si bauturi alcoolice si racoritoare 31 decembrie
•   cina si petrecere de 01 ianuarie
•   insotitor de grup, din partea clubului Singles Camp, pe toata perioada excursiei

Precizare: muzica va fi imprimata pe stick si va rula sub supravegherea insotitorului de grup, nu o sa fie un DJ. Vom pregati un colaj potrivit pentru un astfel de eveniment. Diana stie ce fel de lume vine, cunoaste bine atmosfera din Singles Camp, asa ca suntem siguri ca o sa va placa. Nu veniti cu solicitari de manele, trap-uri si tarafuri pentru ca nu o sa puna o astfel de muzica. Cine agreaza si isi doreste aceste tipuri muzicale, am rugamintea sa inteleaga si sa se inscrie la evenimente la care organizatorii pun si astfel de cantece.

Nu sunt incluse:
x     asigurare de calatorie (va recomandam in mod special, sa incheiati una, cu un broker sau direct cu o societate de asigurari)*
x     transport pana la destinatie. Recomandam grupaj.
x     excursie optionala 31 decembrie
x     masa de pranz in 31 decembrie
x     bauturi alcoolice si nealcoolice, altele decat cele mentionate la cina festiva de Revelion**
x     intrari la obiective
x     alte servicii care nu sunt mentionate la incluse
x     cheltuieli personale

*In situatia in care va imbolnaviti inainte de plecare sau in timpul calatoriei, daca una dintre rudele d-voastra de grad 1 are o problema medicala majora sau sufera un deces, polita de asigurare de calatorie este acoperitoare. Agentia turistica NU are inclus in calculatia de tarif un coeficient de risc pentru astfel de situatii, astfel incat, cu toata intelegerea, nu va poate ajuta cu nimic (restituire, mutarea banilor la alta excursie, gasirea unui inlocuitor etc). Evitati o astfel de situatie financiara, prin incheierea unei polite de asigurare de calatorie, care nu este deloc scumpa si va fereste de riscuri.

** Bauturile alcoolice se pot comanda si achita la barul restaurantului pe loc sau nota credit. Fiecare va achita ceea ce a consumat.

Este interzis sa veniti cu bauturi alcoolice din afara unitatii.
   
Insotitor de grup din partea Singles Camp: Diana Lupu  0720/048744

Ce vedem in aceasta calatorie: Alba Iulia si zona adiacenta

Profilul si tipul excursiei: eveniment

Cui se adreseaza ca profil de participant: persoane foarte sociabile, comunicative vesele, care-si doresc o companie compatibila cu profilul lor.

Trebuie sa aveti la voi:

•   Document de identitate: carte de identitate

Programul excursiei

Ziua 1. Sambata 30 decembrie 2024 Ne intalnim in Cetatea Carolina!
Ora de check in: 15:00. Dupa ce veti fi cazati de catre insotitorul de grup, veti avea timp liber pentru o plimbare si un refresh, urmand sa va intalniti cu totii la ora 18:00 in restaurantul hotelului pentru a lua cina. Dupa cina coboram in crama pentru un party nocturn!

Dress code: casual.

Ziua 2. Duminica 31 decembrie 2024 Revelion 2024
Primul Revelion Singles Cam a avut loc in 2010. Au trecut ceva ani de atunci, mii de oameni s-au bucurat de evenimentele si excursiile noastre. Ocaziile acestea de distractie, socializare si cunoastere duc de fiecare data la prietenii. Asa dorim sa se intample si de aceasta data, de aceea am ales cel mai comod si placut cadru cu putinta. Aveti o multime de locuri superbe in care puteti discuta, va puteti cunoaste, puteti sa va distrati impreuna, in intimitatea unui hotel inchiriat exclusiv de noi.
La amiaza o sa aveti o excursie optionala propusa de insotitorul de grup, ocazie cu care veti lua si pranzul. Seara incepe petrecerea! Care poate dura oricat, depinde de veselia voastra.

Dress-code pentru evenimentul de Revelion: black tie. Pentru a fi bine intelesi si in nici un caz prea restrictivi: tinuta black tie este mai elegantă decât cea business, dar mai puțin formală decât cea white tie. Nu inseamna ca este de culoare neagra, poate sa aiba orice culoare ce da eleganta. Comunicarea unei tinute este bine venita pentru orice persoana ce participa la un eveniment, in acest fel stiind cum sa se pregateasca si cum vor fi altii imbracati.

Meniul de Revelion va fi servit tip BUFET FESTIV:
Aperitiv rece:
Rulada cu crema de branza si somon
Rulouri de pui umplute cu sunca, branza telemea si gogosar murat
Crochete de pui  usor picante
Bulette mozzarella
Rulada de spanac cu branza si ardei
Crispy  din file salau
Duet de chiftelute in susan alb si negru
Snitel din pept de pui in crusta aurie
Oua umplute cu pate de casa
Salata e icre pe canape de castravete
Trandafir  din Salam Imperial
Cala din Muschi file si ardei rosu
Salata de vinete in cosulet
Rosii cherry
Sireag de masline

Aperitiv cald:
 *  Piept de curcan cu mere coapte in  infuzie de sos dulce acrisor  ,  risotto cu parmezan, felii de sfecla rosie aromatizate
Fel de baza
* Mix Grill de porc; costite marinate, cotlet de porcla tava  servite cu cartofi Coroana de aur , sote de ciuperci  si salata de varza proaspata

Spre dimineata: sarmalute cu smantana

Painea casei

Bauturi non alcoolice
Apă minerală/plata
Cola
Suc de portocale
Suc de mere
Cafea
Bauturi alcoolice
Vin alb
Ţuică de casa
Coniac Jidvei
Whiscy
Visinata
Bere URSUS
Şampanie
Aperol spritz
Cocktail Hugo

Desert
Candy Bar, fruit bar
Tort festiv

Ziua 3. Luni 01 ianuarie 2024 Am pasit in 2024
O sa avem un mic dejun intarziat, un bruch, in care va veti putea "reface" si veti putea savura mai multe produse locale.

Seara o sa avem o cina ce contine ciorba casei, Gulyas heritage cu carne de vita si gogonele murate + desert. 
Tema petrecerii din aceasta seara va fi "Carnaval in tinuta locurilor pe care le-ati vizitat anul acesta". Luati cu voi haine sau accesorii cumparate in excursii si integrati-le intr-o costumatie astfel incat sa arate unde ati fost. Premiul 1 va primi un voucher de 100 lei, pe care-l poate folosi la orice excursie Singles Camp&Travel
Muzica si dans, atat cat puteti...

Ziua 4. Marti 02 ianuarie 2024 Ne luam la revedere Dimineata mic dejun, apoi ne reaintalnim cu totii sa mai povestim o data, sa ne luam ramas bun.

Programul excursiei poate suferi modificari datorita unor situatii independente de organizatori si agentie turistica (vreme, probleme in trafic, nefunctionalitati ale furnizorilor de servicii etc). Modificarile sunt decise de insotitorul de grup si comunicate grupului.

Despre locatie:
Veti sta intr-o locatie noua, in inima Cetatii Alba Iulia, la cativa pasi de Catedrala Unirii. Un loc superb, de unde veti putea vedea din apropiere artificiile ce se vor lansa in noaptea de anul nou. Este o locatie cu stil, de aceea am si numit acest eveniment un "Revelion cu stil".

De Revelion, vino să ne bucuram impreuna de confortul acestui minunat hotel, o bijuterie proaspăt inaugurată în inima cetății Alba Carolina. Situat la doar 100m de parcul Custozza, de unde veti putea vedea focul de artificii și programul de divertisment din centrul cetatii, pregătite pentru întâmpinarea anului 2024.
V-am pregătit 3 zile în care timpul se măsoară în ritmul ceasului de buzunar și nimeni nu te grăbește nicăieri. Gazda noastra a selectat cele mai fine preparate pentru meniu, care spun o poveste despre moștenirea austriacă, ungară și românească a locului. La fel și băuturile care însoțesc mâncarea, vin să completeze tabloul petrecerii de Revelion.























 :oops: Inainte de a va inscrie cititi informatiile de mai jos (cu click pe fiecare). Inscriindu-va in aceasta excursie intelegem ca le-ati parcurs si ati acceptat conditiile si regulile noastre:

•   Reguli pentru membrii clubului
•   De stiut – mai ales daca sunteti prima oara cu noi.
•   Rolul insotitorului de grup
•   Cum va informati ulterior rezervarii
•   Reguli in timpul calatoriei
•   Contract cu agentia de turism Bon Voyage
•   Renuntarea unilaterala la o excursie

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #1 : Luni, 07 August 2023, 14:31 »
Am deschis rezervarile. Inscrierile se pot face aici: https://singlescamp.ro/trip/revelion-singles-party-alba-2024

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #2 : Luni, 18 Septembrie 2023, 09:24 »
Hello... ce liniste  .... lumea este plecata dupa tinute?  :giggle: Deja?
Sau la cursuri de dans?

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #3 : Miercuri, 20 Septembrie 2023, 02:08 »
Mmmm ... asteptam sa ne mobilizezi tu, Rodica ! ... tot asa cum astept cu nerabdare sa te reintalnesc.  :smitten:
Da, ne pregatim de dans   :dance:  *|*  si pregatim si tinutele  :crazy2: :police: >:D :uglystupid2: , dar nu prea intra multe in valiza  :-\

Offline liliana dascalu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #4 : Joi, 21 Septembrie 2023, 15:48 »
Bună! Aștept cu nerăbdare să ne reîntâlnim! :D :D

iosomun@gmail.com

  • Vizitator
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #5 : Vineri, 29 Septembrie 2023, 19:24 »
Buna seara tuturor!
Sunt Io.
Sunt noua...cred ca cer un mic ajutor..
Ma intereseaza acest eveniment.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #6 : Vineri, 29 Septembrie 2023, 19:31 »
Care este intrebarea Io?

iosomun@gmail.com

  • Vizitator
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 30 Septembrie 2023, 09:21 »
Cum as putea sa cunosc oamenii care opteaza pentru acest eveniment?

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 30 Septembrie 2023, 16:43 »
Cum as putea sa cunosc oamenii care opteaza pentru acest eveniment?

Buna Io .... de ce iti este frica ? De ce vrei sa cunosti oamenii dinainte ? Ce fel de oameni vrei sa intalnesti ?
In primul rand spune-ne ceva despre tine, apoi te vom ajuta noi, sa-ti spunem daca te incadrezi in profilul persoanelor SinglesCamp.
Tocmai aceasta este frumusetea, sa descoperi persoane ca iti vor placea, sa te imprieteneasti , sau sa intalnesti persoane care nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine si astfel sa te cunosti mai bine pe tine.
Sunt multe informatii scrise de Admin aici despre profilul persoanelor Singles.

iosomun@gmail.com

  • Vizitator
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #9 : Duminică, 01 Octombrie 2023, 19:55 »
in principiu, nu imi este deloc frica de socializat...chiar mi se potriveste
poate faptul ca am incercat sa contactez insotitoarea de grup pentru acest eveniment si a fost o nereusita..???
poate faptul ca nu pot accesa nicio informatie ( fotografii, profilul participantilor etc)...???
si apoi, chiar daca pare ca e singura solutie, e genul de eveniment la care trebuie sa dai cu banul pur si simplu ( caci necesita o mobilizare de forte de toate felurile!)
sunt foarte dornica sa particip dar imi este foarte greu in felul acesta misterios...
cam asta e...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13268
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #10 : Duminică, 01 Octombrie 2023, 21:40 »
Io, sfatul meu, cand dupa 15 ani de excursii si evenimente, dupa mai mult de 1000 de actiuni, ai totusi atatea nelinisti si intrebari la adresa noastra, ti-ai dori poate un catalog cu poze si informatii despre fiecare participant, ai nevoie de confirmari de la mine, de la insotitorul de grup (care este acum in Praga, cu un grup SC si evident ca nu are cum sa-ti raspunda la telefon), mai bine renunta, pentru ca e clar ca nu esti in profilul celor de aici. In decizie, o sa vezi, te-am “ajutat” si eu.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1509
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #11 : Duminică, 01 Octombrie 2023, 22:47 »
Celor noi, si nu numai, le recomand sa citeasca  rubrica Feedbackuri de aici de pe forum. Gasiti acolo impresii, fotografii reale postate atat de insotitorii de grup cat si de catre participanti. Va ajuta mult sa va formati o idee despre modul cum se desfasoara actiunile si evenimentele noastre. Dar niciun membru SC nu are cum sa va convinga ca vi se potriveste aceasta comunitate. Pentru ca, spre deosebire de agentiile conventionale de turism, noi ne dorim alaturi de noi oameni care sa ni se asemene, in profilul anuntat, care sa ne devina prieteni, nu doar niste turisti care doresc sa plece intr-o vacanta. Cititi cu atentie site-ul, forumul si veti afla tot ce va intereseaza.

Forumul este canalul nostru oficial de comunicare. Eu personal in aceasta perioada nu am cum raspunde la mesaje si apeluri care nu sunt urgente si strict legate de excursiile in curs de desfasurare. Am avut la dispozitie fix 2 zile intre ultimele  2 plecari externe. Cu parere de rau dar ultimul apel "despre Singles Camp"  cum s-a exprimat cine m-a sunat ultima oara, l-am primit in timp ce eram in drum spre Bucuresti, cu doar cateva ore inainte sa plec din tara...

 Dar, lasand la o parte aceste explicatii care nu-si gasesc locul aici, cine mai vine cu noi? Pe o parte din voi va stiu, ne-am mai petrecut si la alte actiuni si Revelioane, dar poate nu ne stim chiar cu totii.. inca  *|* :dance: :yeah:

Offline DannaC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #12 : Luni, 09 Octombrie 2023, 16:21 »
Hei, salut  :D
Sunt Dana, sunt noua in 'peisaj', locuiesc in Bucuresti si sunt interesata de acest eveniment. Nu mi-am rezervat locul deoarece, inca, sunt in cautarea unei solutii pentru transport. Asa ca, daca exista cineva care pleaca din Bucuresti si mai are un loc in masina, va rog sa ma informati. Multumesc si daca este posibil, astept raspuns. Zi frumoasa va doresc  :)

Offline adiz35

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #13 : Marți, 10 Octombrie 2023, 12:54 »
Buna tuturor,
Numele meu este Adriana si sunt incantata sa petrec cu prieteni noi cateva zile minunate de revelion. Locuiesc in Bucuresti si inca nu stiu cum voi proceda cu transportul. Daca se face regrupare din Bucuresti sunt interesata. Multumesc si sa ne vedem cu bine!

Offline Stadler Monica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Revelion cu stil, la Alba Iulia. 30 decembrie 2023 - 02 ianuarie 2024
« Răspuns #14 : Marți, 10 Octombrie 2023, 12:57 »
 :) Buna!
  Sunt Monica  din Baia Mare, daca sunt doritori pentru transport pe traseul Baia Mare - Alba Iulia am trei locuri disponibile. :smitten:
 Abia astept sa ne revedem pentru socializare si distractie *|* *|* *|*
Monica