Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 988752 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline dorina.b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3030 : Marți, 20 Decembrie 2016, 13:29 »
Buna ziua, sunt Dorina, 45 ani, Alba Iulia ?i sper s? fac parte din aceast? comunitate (s?-mi doresc s? fie pentru scurt sau lung timp?- cum o fi!) ?i în viitorul apropiat, sper sa particip la excursii/evenimente care se vor mai organiza.
Nu stiu dac? e bine unde am postat.
Va salut pe to?i ?i care merge?i la revelion, distrac?ie pl?cut?!!!

Offline claudiam75

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3031 : Marți, 20 Decembrie 2016, 14:52 »
Buna! Sunt Claudia din Craiova, am 42 ani si un baietel de 6 ani! Imi doresc sa vad mai multe locuri si oameni! Multumesc

nadina

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3032 : Marți, 20 Decembrie 2016, 16:51 »
Buna,
sunt Adina si m-am hotarat sa fiu cu voi din 2017!
Sarbatori fericite tuturor! :)

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3033 : Marți, 20 Decembrie 2016, 17:48 »
Bine ati venit!  *|*
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3034 : Marți, 20 Decembrie 2016, 17:50 »
Buna! Sunt Claudia din Craiova, am 42 ani si un baietel de 6 ani! Imi doresc sa vad mai multe locuri si oameni! Multumesc
Buna Claudia
Si eu sunt tot din Craiova.
Daca incepi sa iesi la actiuniile organizate  o sa cunosti oameni minunati si locuri minunate.

Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline Oana Oana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3035 : Marți, 20 Decembrie 2016, 19:41 »
Buna sunt Oana din Cluj Napoca, terapeut si intr-o lume prea grabita pt dragoste, frumusete si conexiuni autentice, am ales sa vin printre voi. Poate asa va voi intalni ceea ce inima mea cheama.

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3036 : Marți, 20 Decembrie 2016, 20:45 »
buna.sunt bogdan37 ani din suceava si doresc sa cunosc pers mature cu bun simt si bun gust. astept pareri de vacanta, intalniri, socializare sub orice forma

BUNA DORINA DIN ALBA IULIA.CE FACI?


bogdan37, te rog reciteste ceea ce ai scris si incearca sa zabovesti ceva mai mult asupre textelor de mai sus ca sa vezi daca-ti observi singur greselile. Si aici nu ma refer la continutul mesajelor tale, desi si acesta este discutabil, ci la modul in care le-ai pus pe ecran.

Acest forum nu este un chat de Facebook si nici un site de matrimoniale, incercam sa pastram un nivel rezonabil al corectitudinii comunicarii. Modul in care ai scris tu este sub nivelul acceptabil aici.
Recomandarea mea este ca inainte de a posta pe forum sa verifici cum va aparea postarea dand click pe butonul "Preview".
In aceeasi ordine de idei, poti sa modifici textul chiar si dupa ce ai postat, daca observi ca ai gresit ceva, timp de 15 minute de la postare.

Cateva lucruri de care trebuie sa tii cont (ma refer strict la textele citate):
- propozitiile incep intotdeauna cu litera mare (majuscula);
- dupa punct sau virgula se lasa un spatiu gol;
- nu se recomanda utilizarea prescurtarilor; daca totusi esti obligat sa le folosesti, tine cont ca dupa orice cuvant prescurtat se pune punct;
- orice propozitie se termina cu un semn de punctuatie, lipit de ultimul cuvant;
- nu se scriu propozitii intregi cu litere mari (majuscule) deoarece este ofensator pentru cititor.

Daca greselile din textele tale provin din viteza si neatentie, este suficient sa procedezi asa cum ti-am recomandat mai sus.
Daca aceste erori provin insa din necunoastere, exista si in acest caz solutii, cea mai rapida si uzuala solutie fiind utilizarea unui program care realizeaza verificarea ortografica, ortoepica si gramaticala a textelor inainte de a le face publice, de exemplu "Word" din suita "Office" de la Microsoft, cu dictionarul de limba romana instalat.
Un program romanesc foarte eficient este "AutoCorect", ajuns la versiunea 4.1.5, pe care poti sa-l descarci de aici:
http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=120&lid=1982

O ultima reflectie: dincolo de cerintele acestui forum, este bine sa-ti supraveghezi mai strict modul de exprimare in scris deoarece, atunci cand cititorul textului tau nu te cunoaste, isi formeaza o prima impresie (foarte importanta de altfel) doar din modul in care te exprimi, atat din punct de vedere al continutului, cat si al formei, care trebuie sa fie cat mai corecta gramatical, pentru a deveni neutra in apreciere, lasand continutul sa primeze. Daca greselile de limba scrisa sunt evidente, crede-ma ca nu prea mai conteaza continutul, indiferent de cat de semnificativ si important este.

Offline CrissCriss

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3037 : Marți, 20 Decembrie 2016, 21:48 »
Bun venit tuturor noilor membri SC!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3038 : Miercuri, 21 Decembrie 2016, 11:24 »
EmBo, multumesc de avertizare. Nu reusesc sa citesc tot ceea ce se scrie...Pana una alta am sters mesajele fishing ale lui Bogdan37 si i-am transmis un avertisment sa citeasca despre ce este vorba pe aici...

Offline dorina.b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3039 : Miercuri, 21 Decembrie 2016, 19:16 »
Buna seara tuturor, sunt nou intrata in grup si imi cer scuze pentru textul initial in care am folosit diacritice, abia acum, citind raspunsul unui moderator catre ''Bogdan-nu stiu cum'' am vazut ca exista butonul preview unde puteam sa vad cum va aparea textul.
Va doresc tuturor sarbatori fericite si distractie placuta de revelion! Imi pare rau ca nu sunt si eu cu voi de revelion- oare, in caz ca... ar mai fi vreun loc?
Este cineva din Alba Iulia?
O seara frumoasa tuturor!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3040 : Miercuri, 21 Decembrie 2016, 19:34 »
Problema cu diacritice a fost cea mai mica problema a lui Bogdan nu stiu cat :D
Oricum e bine sa nu le folosesti, pentru ca textul devine greu de urmarit.
In rest, bine ai venit!
Daca ai sa cauti putin pe site sau pe forum ai sa gasesti informatiile care te intereseaza.
La Revelionul de la Govora mai sunt anuntate 10 locuri disponibile.
Iar la Revelionul de la Odorheiul Secuiesc - s-au anuntat 2 locuri libere, din renuntari.

http://www.singlescamp.ro/evenimente/?perioadaeveniment=62&page=0

Asa ca...daca iti dorest cu adevarat si esti hotarata, sunt sanse sa petreci trecerea dintre ani printre prieteni dornici de veselie :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oradeanca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3041 : Joi, 22 Decembrie 2016, 15:41 »
 :flori:Salut , cei vechi , eu.....sant cel ( cea ) noua !!!!   Oradeanca , imi pare bine ca am intrat in aceasta comunitate !!!!  Totul e foarte nou pentru mine , incerc sa " ma familiarizez " cu ce se intampla pe la voi . Ma voi prezenta pe scurt : am 60 de ani , impliniti de curand , sant vaduva de 4 ani , imi plac calatoriile ca sa am posibilitate sa vad locuri noi , imi place sa interactionez cu oamenii , sa socializez . Nu am stiut ca exista si aceasta posibilitate de a face excursii numai cu oameni singuri . Acum am aflat si ma bucur !!!!  Nadajduiesc ca mesajul meu sa ajunga .....unde trebuie sa ajunga , ramane sa aprofundez problemele . Sa auzim numai de bine !!!!! Oradeanca .

Offline CrissCriss

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3042 : Joi, 22 Decembrie 2016, 16:10 »
Bine ai venit oradeanca, sigur vei intalni oameni minunati si te vei bucura de noi prieteni in randul membrilor SC. :)

Offline CatalinB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3043 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2016, 15:47 »
Salutare tuturor! Numele meu este Catalin,  sunt din Iasi, am 37 de ani si sunt divortat de curând. Sunt o fire vesela, comunicativa , i-mi place sa calatoresc , sa cunosc locuri si oameni noi. Ador sa dansez, sa merg la petreceri si sa socializez. M-am hotarât sa-mi restartez viata si sa o iau de la capat cu oameni de calitate si poate, cine stie, în aceasta comunitate i-mi voi gasi ?i eu sufletul pereche.. :). Astept cu nerabdare sa va cunosc si sa petrecem timp de calitate împreuna!

Offline gbrlmuresan@yahoo.com

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3044 : Luni, 26 Decembrie 2016, 13:45 »
Buna !Sunt Gabi din Cluj Napoca si m-am inscris in acest grup cu speranta ca o sa sarbatoresc trecerea peste ani impreuna cu oameni sociabili,deschisi,fara inhibitii,desi inca necunoscuti!Craciun fericit tuturor!