Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 988683 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2610 : Luni, 07 Decembrie 2015, 07:20 »
valipetre, mie se pare mie sau te si alinti un pic? ::)
Cum spuneai, esti inginer, probabil ca ai cantarit optiunile si probabilitatile inainte de a lua decizia sa trimiti banii.  :coolsmiley:

Dar, sa zicem ca nu. Iata in week-endul de Mos Nicolae a fost plin de new-entry. Dupa cum vezi nu s-a plans niciunul ca a nimerit in... desert sau prin case bantuite :blush:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2172.120.html

Si la Revelionul trecut, idem:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1972.msg109844.html#msg109844
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline anda.o

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2611 : Luni, 07 Decembrie 2015, 11:56 »
Multumesc de incurajare, Anda. Nu de ce oameni o sa intalnesc ma temeam, in principiu ma adaptez cam la orice, ci daca apuc sa ii intalnesc, daca nu e vreun "fishing site" care ma pune sa depun bani si apoi  |o In sfarsit, vom vedea! Cum spun unii, ''Cu Dumnezeu inainte''!  O0 :worthy: :worship: :thumbup:


Hai sa iti risipim putin temerile  ;)
Pentru un "fishing site" suntem cam multi cei care intram pe aici si scriem cate ceva.... plus ca e plin de poze de la actiunile trecute si te asigur ca sunt poze cu oameni reali!!!  ;D , uite un exemplu: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.150.html

 :thumbup: nu o sa iti para rau!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1522
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2612 : Luni, 07 Decembrie 2015, 12:28 »
Uff, trăim într-o lume în care parcă ne e frică şi de umbra noastră, ne temem prea mult în loc să ne bucurăm, pur şi simplu de lucrurile bune care mai există...
Şi eu sunt o fire precaută dar când am descoperit SC în primăvară nu am avut nicio îndoială, e suficient să frunzăreşti puţin forumul sau pagina de facebook.

Offline Claudia M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2613 : Luni, 14 Decembrie 2015, 16:25 »
Buna si bine v-am gasit!
Sunt Claudia, am 38 de ani si sunt din Sibiu. Am aflat de voi si sper ca ma primiti si pe mine  :)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2614 : Luni, 14 Decembrie 2015, 16:37 »
Bine ai venit Claudia!
Cand o sa poti sa vii la prima actiune live, vei vedea ca aici e un grup de prieteni, de oameni faini si inimosi care petrec minunat impreuna!
Sa fi sigura ca nu vei regreta :)
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Claudia M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2615 : Luni, 14 Decembrie 2015, 17:39 »
Multumesc Misona!
Sper sa ne vedem curand. Am intrat aici cam tarziu, as fi venit la prima actiune de revelion. Am vazut pe site ca nu mai sunt locuri...

Offline Forintz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2616 : Luni, 14 Decembrie 2015, 21:54 »
Bunaseara .....nick-name meu este Forintz m-am inscris pe 01.12.2015 si am participat deja la o excursie  ,,Prieteni noi de sarbatori              04-06 decembrie 2015" unde totul a fost extraordinar, am fost un grup care s-a cunoscut si distrat impreuna, acum ne simtim deja bine impreuna, vrem sa ne reintalnim, chiar doresc sa-salut pe toti,         

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2617 : Marți, 15 Decembrie 2015, 20:06 »
Forintz, mă bucur ca  te-ai simțit bine în compania prietenilor SC. Îți urez bun venit șiiiii. .. sa-mi fie cu iertare dar după nick n-am habar cine ești.  😒😃

Offline Forintz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2618 : Marți, 15 Decembrie 2015, 22:10 »
Buna Mokika, sa stii ca eu chiar te cunosc ! si  chiar imi spuneam ca am  comunicat cam putin cu tine ! am fost impreuna la Bruno in masina, m-ati  adus pana la Sibiu! sper sa nu gresesc .....oricum imi face placer ca te-am cunoscut si sper sa ne revedem la una din actiunile viitoare! din pacate am inteles ca la revelion aispus pas ...cu drag pupik,  Forintz!  :food:

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2619 : Miercuri, 16 Decembrie 2015, 06:20 »
Nu greșești.  Intr-adevăr, am mers împreună pana la Sibiu.  Acum te-am reperat.  E mai greu cu nick name-ul. Am reușit sa rețin maxim 4 persoane cu numele real.
La revelion, nu vin. Deși mi-ar fi plăcut f mult. Sigur ne vom revedea la alte acțiuni. 

Offline Forintz

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2620 : Miercuri, 16 Decembrie 2015, 18:48 »
   OK Mokika ...e bine ca te-ai lamurit. Vorbim si ramane mai stabilim pe aici sper ca ai vazut ca vor sa faca un ,, remake ,, a ceea ce a fost la Sibiel ...undeva pe la Cluj! admin Gigi a promis ca la costuri minime....

Offline genetic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2621 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 17:33 »
Salut tuturor si "La multi ani!"
Sunt nou venit in comunitate. Locuiesc in Bucuresti, am 37 de ani si sunt IT-st  ;D (am vazut ca sunt mai multi IT-sti aici).
Am incercat sa ma inscriu la 2 iesiri ("Pasi in zapada" si "Apuseni"), dar nu sunt prea lamurit, asa ca nu am platit inca nimic. Spre sa nu fie repercusiuni daca nu confirm la timp sau macar sa se faca exceptii pt cei nou veniti care nu stiu regulile.
Sunt pasionat de munte si incerc sa ajung cat mai des pe trasee. Daca sunt doritori din Bucuresti ne putem organiza si merge impreuna. Altfel, sper sa cunosc cat mai multi oameni la evenimentele organizate de agentie!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2622 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 19:05 »
Salutare si bine ai venit. De curiozitate, cum ti-ai dat seama ca sunt multi IT-isti pe aici? ::)


Am incercat sa ma inscriu la 2 iesiri ("Pasi in zapada" si "Apuseni"), dar nu sunt prea lamurit...


Nici eu nu-s prea lămurită ce înseamnă că ai încercat? Există un singur mod de a te inscrie - pe site, prin completarea formularului de rezervare din dreptul fiecarei excursii.


... asa ca nu am platit inca nimic. Spre sa nu fie repercusiuni daca nu confirm la timp sau macar sa se faca exceptii pt cei nou veniti care nu stiu regulile.


Nu se face nicio exceptie. Nu exista repercursiuni ;D dar regula e simpla, daca te-ai inscris si ai primit email de la agentie, platesti in termenele precizate sau ai ratat inscrierea.

Nu o spun eu, ci organizatorul si admin-ul acestui proiect minunat - Singles Camp.

Asa ca recomandarea mea e sa nu te inscrii asa la intamplare sau la impuls. E un start gresit.  Ia-ti timp, citeste regulamentul, familiarizeaza-te cu forumul și...enjoy!
Citat
nu intarziati cu ratele, pt ca pierdeti rezervarea

http://www.singlescamp.ro/cum-va-inscrieti-in-excursia-sau-vacanta-dorita/

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Elart

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2623 : Joi, 14 Ianuarie 2016, 14:18 »
Salutare tuturor celor vechi si noi! M-am inscris in acest grup acum cateva zile si sunt incantata de ceea ce se organizeaza aici. Felicitari initiatorului! Ma numesc Mihaela Ionescu, insa toti prietenii imi spun Ela si sunt cunoscuta ca Ela Ionescu, artist plastic. Sunt din Sibiu si as fi interesata, pentru inceput, de iesirile in week-end din jurul Sibiului. Inca nu cunosc procedurile, se pare ca trebuie sa intru mereu pe forum, nu? Nu exista undeva prezentati toti membrii, fiecare cu profilul lui ? Poate exista asa ceva si nu stiu eu ... Chiar daca nu stiu inca cine sunteti si cati sunteti, imi pare bine sa va cunosc!
Ela

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2624 : Joi, 14 Ianuarie 2016, 14:40 »
Salutare Elart si bine ai venit. O sa incerc sa-ti raspund eu, de la coada la cap:

1. Nu exista un loc unde sa fie prezentati membrii. Nu exista posibilitatea de comunicare in privat. Gigi, initiatorul acestui grup, doreste sa incurajeze socializarea in mediul real. Forumul e pentru informare, organizare si un minim de socializare care sa faciliteze cunoasterea prealabila a participantilor la excursii .

2. Prima pagina a forumului, in home,  e ca un fel de...cuprins, te orienteaza asupra continutului. Daca nu te descurci, mai striga o data dupa ajutor si revin cu detalii.

3. Excursiile sunt prezentate pe forum la Excursii Singles Camp si Excursii Single Travel dar si pe site, acolo unde se fac si rezervarile
http://www.singlescamp.ro/evenimente/
(siteul si forumul sunt interconectate)

4. In jurul Sibiului...sunt organizate cateva evenimente de mare succes: Carnaval (in martie), Sarbatoarea recoltei (septembrie), Prieteni noi de sarbatori.
Chiar la sfarsitul lui ianuarie ai Pasi in zapada si Festivalul Lolelor
http://www.singlescamp.ro/eveniment/pasi-in-zapada-festivalul-lolelor-29-31-ianuarie-2016/

Chiar daca nu e in jurul Sibiului, nu stiu de ce, ;) cred eu asa ca te-ar atrage si o actiune noua, care va avea loc pe 22-24 ianuarie.
http://www.singlescamp.ro/eveniment/povesti-la-semineu-fundata-15-17-ianuarie-2016/

4. Nu e obligatoriu,  sa intri tot timpul pe forum, daca nu te-ai inscris in vreo actiune. Atunci este nevoie sa urmaresti pentru ca doar asa poti obtine informatii necesare si poti intra in contact virtual cu viitorii colegi de...actiune.  ;D

Daca te intereseaza un topic si vrei sa fii sigura ca nu ratezi vreo informatie/interventie poti sa te abonezi, cu butonul Notify.


Iti urez calatorii frumoase!

PS - daca mi-a scapat ceva, rog pe ceilalti sa mai completeze. 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.