Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 988706 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1995 : Marți, 05 Noiembrie 2013, 19:58 »
Cu bucurie Mayra, bine ai venit!

Offline doruri_verzi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1996 : Miercuri, 06 Noiembrie 2013, 14:09 »
Bun gasit oameni singuri si puternici!
Tanjesc dupa echilibrul,determinarea si impacarea lina pe care o emanati multi dintre voi. Eu sunt inca la oarecare distanta de oaza aceasta indepartata si ferita de furtuna.... sunt chiar in mijlocul aceastei furtuni- a parasirii, a faptului ca duminicile dor si nu mai sunt duminici, a linistii tiuitoare si sfredelitoare dupa ce copiii adorm, a unei Taine mari si de necuprins ce a fost calcata in picioare,a neputintei mele in fata durerii copilei mari, a plansului ei matur si sfasietor dupa tatal ei, care e in intr-o incursiune catre regasirea sinelui in apropierea altor personaje feminine. E abia noiembrie, insa gandul Craciunului neampartasit, a darurilor deschise cu lacrimi in coltul ochilor sau doar a sufletului ma sufoca si ma innegureaza. Am ales sa va aleg :) sub forma unui spital...de suflet...si sa va vizitez pentru ca am multe doruri...verzi  :)...dor de inmugurire si respiratie cu miros de primavara.
Bucurii sa aveti si tihna unor zile luminoase!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1997 : Joi, 07 Noiembrie 2013, 08:47 »
Am ales sa va aleg :) sub forma unui spital...de suflet...

doruri_verzi, realitatea are prostul obicei să ia forma imaginii din mintea noastră. când aud spital, fie si unul de suflet, îmi apar în minte oameni în pijama, palizi, conectați la perfuzii și alte fire, gemând de durere...
hai să ne gândim mai degrabă la un...centru de refacere, de detoxifiere, unde oamenii se duc mai curând să se relaxeze si să învețe noi moduri de a trăi sănătos :whistle:
Se pare că ai trecut printr-o perioadă grea. important e să o lași să treacă. până la urmă, grijile legate de viitor nu fac decât să ne sporească neliniștea zilei de azi.
E un noiembrie cald și luminos, totuși ;)

Bun venit, tuturor!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline gabi_nico

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1998 : Joi, 07 Noiembrie 2013, 11:12 »
Buna ziua!
Probabil echilibrul acela vine in timp. Normal ca nu cred ca nu vor exista si pasi inainte si inapoi.
Inca lucrez la el, trebuie sa imi reuseasca, daca nu, sunteti voi sa ma ajutati.
 :-*

Offline adrianamihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1999 : Vineri, 08 Noiembrie 2013, 01:44 »
bun gasit, oriunde v-ati afla! sunt Adriana si de abia astept sa va cunosc indeaproape povestile, caci eu vin inspre voi fara a fi ranita (nu cred ca mai poate cineva sa o faca), si cu dorinta de a va convinge ca nu ne valideaza nimeni, decat noi pe noi, ca fericirea si bucuria sunt ale noastre de la parintii nostri, si ca nu vine nimeni sa ni le dea sau sa ni le ia. .. si cand are chef sa plece. cu ele ... si iar sa mai vina si tot asa....
 capul sus, dragilor!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2000 : Vineri, 08 Noiembrie 2013, 08:22 »
Bun venit, Adriana. La mulți ani, Mihaela !
Cu așa un suflu pozitiv, meriți un mare zâmbet  :) :thumbup: Al meu s-a întins spontan, până la urechi.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adrianamihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2001 : Vineri, 08 Noiembrie 2013, 11:35 »
 :) multumesc

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Noi cei vechi ne-am prezentat aici. o fac si eu
« Răspuns #2002 : Duminică, 10 Noiembrie 2013, 14:18 »
Buna dimineata Grup
Sper sa fie de bun augur intrarea pe site , pe forum , inscrierea la excursia de Revelion. Imi doresc sa intru in noul an cu BUCURIE , oprimism , dansand alaturi de oameni la fel de optimisti si dornici sa isi faca viata mai frumoasa.  Cam atat am avut de spus. Sper sa va cunosc si personal pe cei mai vechi - si sa ne bucuram impreuna de clipele de relaxare ... ( la iarna si la vara )

Offline opti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2003 : Vineri, 15 Noiembrie 2013, 11:41 »
Eu sunt Aurelia, din Bucuresti. Am fost deja in delta. Deci revelionul va fi pentru mine a doua excursie, asa ca stiu deja la ce sa ma astept.  :yeah: Bun venit tuturor !

Offline dianas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2004 : Luni, 18 Noiembrie 2013, 12:36 »
buna ziua,
am intrat si eu in grup si ma bucur sa va cunosc.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2005 : Luni, 18 Noiembrie 2013, 18:56 »
salutare si bună intrare. nu cred că suntem chiar un grup. mai degrabă o...mulțime ;D.
dar se fac și grupuri, câte unul pentru fiecare excursie.
oricum esti binevenită  :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Karina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2006 : Duminică, 24 Noiembrie 2013, 20:32 »
Buna seara!

Ma bucur ca m-am alaturat grupului si acestui proiect! Astept cu nerabdare sa ne cunoastem...poate de Revelion, daca gasesc loc... :magic:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2007 : Luni, 25 Noiembrie 2013, 07:43 »
Vad ca cei vechi deja au facut urarile de bun sosit, va spun si eu "bine ati venit!"

Offline meldys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2008 : Vineri, 29 Noiembrie 2013, 17:07 »
 Salutari tuturor!
  Poate am inteles putin gresit scopul acestui site, ma gandeam totusi daca din cei noi macar nu sunt persone interesate in iesiri la teatru, concerte, intalniri pe teme de discutii, etc. Este f frumos sa avem ocazia sa ne gasim aici, dar idea de a adauga inca celor suficiente ore petrecute in fata calculatorului nu este atat de atragatoare. De asemenea, am putea cumva adauga mai multe excursii scurte de weekend, vad ca nu sunt trecute in planul pe 2014 :), se intampla ad-hoc cumva? Eu as fi dispusa sa ma ocup de logistica unor astfel de evenimente. Sunt revenita de curand in Bucuresti, si majoritatea amicilor vechi au deja familie si responsabilitati.

nickescool

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2009 : Vineri, 29 Noiembrie 2013, 18:31 »
Salutari tuturor!
  Poate am inteles putin gresit scopul acestui site, ma gandeam totusi daca din cei noi macar nu sunt persone interesate in iesiri la teatru, concerte, intalniri pe teme de discutii, etc. Este f frumos sa avem ocazia sa ne gasim aici, dar idea de a adauga inca celor suficiente ore petrecute in fata calculatorului nu este atat de atragatoare. De asemenea, am putea cumva adauga mai multe excursii scurte de weekend, vad ca nu sunt trecute in planul pe 2014 :), se intampla ad-hoc cumva? Eu as fi dispusa sa ma ocup de logistica unor astfel de evenimente. Sunt revenita de curand in Bucuresti, si majoritatea amicilor vechi au deja familie si responsabilitati.

Welcome in a club :) Meldys,o sa ti raspunda cat de curand cei din Bucuresti,,,,