Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 330605 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1545 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:18 »
Ce-are, bre? Pe cuvantu` tau ca daca (ipotetic si nebuneste vorbind) aberatia mea ar fi fost real posibila, tu nu ai fi utilizat-o?  :angel:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1546 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:21 »
Ce-are, bre? Pe cuvantu` tau ca daca (ipotetic si nebuneste vorbind) aberatia mea ar fi fost real posibila, tu nu ai fi utilizat-o?  :angel:
nu. eu ma straduiesc sa ma curat de resentimente si sa pastrez afectiunea pentru cei cu care nu mai pot merge pe acelasi drum. stiu io la ce te referi matalutza... dar eu zic aici de afectiunea neutra, nu de aceea incarcata inca de "scanteie". intelegi dumneata, frate-miu.  :)

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1547 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:22 »

da' tu stii ca eu te iubesc chiar daca nu te vad, da?  ;D
sora 13, dar vorbeam de iubirea el-ea... |o...si daca n-ai sa ma mai iubesti, te oblig!  :box: te chem la toate emisiunile, ti-am mai zis: la din dragoste, iarta-ma, un show pacatos, si mai gasesc... :strambatura:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1548 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:25 »
nu. eu ma straduiesc sa ma curat de resentimente si sa pastrez afectiunea pentru cei cu care nu mai pot merge pe acelasi drum. stiu io la ce te referi matalutza... dar eu zic aici de afectiunea neutra, nu de aceea incarcata inca de "scanteie". intelegi dumneata, frate-miu.  :)
Pai nush daca chiar m-am facut io inteles. Ca "format" a vrut sa-nsemne exact nimic, zero, blank, nici macar resentimente, alb complet. Io daca aveam un asemenea butonas la baza cerebemelcului de pe umeri, eram the happiest person ever.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1549 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:29 »
Pai nush daca chiar m-am facut io inteles. Ca "format" a vrut sa-nsemne exact nimic, zero, blank, nici macar resentimente, alb complet. Io daca aveam un asemenea butonas la baza cerebemelcului de pe umeri, eram the happiest person ever.

nu, eu nu mi-as dori acest zero-blank. mai bine faci delete la resentiment si pastrezi ceea ce ti-a adus in viata acel om.

eu am o opinie si sunt de acord cu ea: ne dorim sa nu mai iubim deloc cand inca mai iubim fiindca, vorba sorei 17-am numit-o pe Lili, "aceste lucruri ne doare".  ;D
nu puteam sa ma retrag fara sa va trantesc aceasta pansea adanca.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1550 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:31 »
Mai mult o urzica ,da`merge. O punem si pe ea-n ecosistemu` local acilea.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1551 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:32 »
sora 13, dar vorbeam de iubirea el-ea... |o...si daca n-ai sa ma mai iubesti, te oblig!  :box: te chem la toate emisiunile, ti-am mai zis: la din dragoste, iarta-ma, un show pacatos, si mai gasesc... :strambatura:

vad ca acum ai sarit-o pe aia cu "marita-te cu mine".  ;D

plec, cu regret, ca as mai fi stat la o vorba cu voi.  :love:

Caroline

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1552 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:33 »
Ce-are, bre? Pe cuvantu` tau ca daca (ipotetic si nebuneste vorbind) aberatia mea ar fi fost real posibila, tu nu ai fi utilizat-o?  :angel:

Eu, par example, am utilizat metoda ori de cate ori am putut. E drept ca nu iese decat daca mai pui si putina iertare la reteta... ca sa ajungi la sentimentul ala de "iubire universala" de care zice Mica.  :)

P.S. Matei, eu nu afirmam nimic, ci intrebam daca e posibil, indiferent daca suntem sau nu impreuna, de-aia am subscris la alt raspuns.  ;)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1553 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:42 »
Eu, par example, am utilizat metoda ori de cate ori am putut.
Si io la fel. Fara zeama de iertari si sos de afectiune si alte preparate de-astea apoase. Partea prosta e ca are efecte colaterale. (unul dintre ele, de exemplu, a fost faptul ca am uitat filmul dupa care care disperam p-aci zilele trecute -zilele si anii trecuti, ca sa fie complet tabloul  :)-). Insa...pana si minunile doareaza doar 3 zile, nu? Nu tre` sa fiu pretentios.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1554 : Luni, 03 Septembrie 2012, 16:51 »
Eu, par example, am utilizat metoda ori de cate ori am putut.
Si io la fel. Fara zeama de iertari si sos de afectiune si alte preparate de-astea apoase. Partea prosta e ca are efecte colaterale. (unul dintre ele, de exemplu, a fost faptul ca am uitat filmul dupa care care disperam p-aci zilele trecute -zilele si anii trecuti, ca sa fie complet tabloul  :)-). Insa...pana si minunile doareaza doar 3 zile, nu? Nu tre` sa fiu pretentios.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1555 : Luni, 03 Septembrie 2012, 17:29 »
 |o Dumb. Post la post de doo ori. E clar, azi e ziua mea cea mai reusita.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1556 : Luni, 03 Septembrie 2012, 18:49 »
ai dreptate, draga steliana, unde a ars focul ramane cenusa si sub cenusa, uneori, mai poti gasi si cate-o faramita de jaratec.  niciodata nu e totul absolut alb sau absolut negru.  ia si tu niste flori  :flori:


multumesc, pentru flori!

exact! ma numar printre cei care recunosc ca atata timp cat mai exista si cel mai mic taciune, el se poate reaprinde oricand; si nu e foc - cu flacara cat casa, dupa care se stinge - de paie; abia cand scot cu totul cenusa din suflet ma declar altcineva; nu ma pot minti spunand:gata, de maine nu mai exista; integritatea unei relatii nu apare si dispare la secunda; cum sa pot baga pe altcineva in suflet, cat exista acel taciune? poate sunt demodata, dar imi place sa sadesc pe taram perfect curat; nici macar istorie nu mai ramane dupa ce am consumat totul; cenusa se imprastie, poate deveni ingrasamantul oricarui sol ... sufletul nu il am muzeu; nici macar al amintirilor; iertarea, intelegerea, respectul pentru sentimentul iubirii, fac penitenta mai usoara; si de ce atunci cand il am sa nu fac totul pentru el?
inteleg atunci cand valorile "alteia" concorda cu o noua viziune a celui de langa mine, dar sa nu vina sa-mi spuna:"mi-a pus capac, vreau sa fiu cu ea, dar mi-e un dor nebun de tine"... ha?
liber la zburdat si aprinderi succesive!

ia si tu un cantec! :)

Nicu Alifantis Cantec de gradinar
nihil sine deo

Offline cineva

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 81
  • aut cesar aut nihil
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1557 : Luni, 03 Septembrie 2012, 20:47 »
si totusi... :hammer:  :hammer:  :hammer:  :hammer:  :hammer:
Adele - Don't you remember Romana
aut cesar aut nihil

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1558 : Luni, 03 Septembrie 2012, 21:12 »
Cineva..multumesc.  :kissing:

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1559 : Luni, 03 Septembrie 2012, 21:17 »
si pentru ca Adele mi-a amintit ceva, v-as intreba: ati gandit, la un moment dat, dupa ce iubirea asta- atat de cautata si dorita- a plecat, ati gandit, uitandu-va la persoana fost adorata...macar o clipa "oare ce-am vazut la ea/el? " "ce-am iubit?"