Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 131858 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #495 : Luni, 27 Iunie 2011, 16:33 »
hei, julia bine ai revenit!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #496 : Marți, 12 Iulie 2011, 00:54 »
Pe planeta mea se produc schimbari majore. Se pare ca planeta e in ton cu mine. Sper sa nu va afecteze si pe voi, asa cum zice NASA :)
http://www.301.ro/planeta-saturn-este-bintuita-de-un-monstru

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #497 : Marți, 12 Iulie 2011, 03:00 »
Pe planeta mea se produc schimbari majore. Se pare ca planeta e in ton cu mine. Sper sa nu va afecteze si pe voi, asa cum zice NASA :)
http://www.301.ro/planeta-saturn-este-bintuita-de-un-monstru



iti putem oferi "azil" peTerra? ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #498 : Marți, 26 Iulie 2011, 22:12 »
Cu privire la ce-a postat marcutza mai sus (fiind preluat dintr-un blog tehnic, cred): Aviz celor care cred ca asta e paranoia. Sa va vad eu ce paranoia ziceti ca e atunci cand va goleste cineva cardul dupa ce-ati facut shopping pe amazon (sau mai pe romaneste, dupa ce-ati cumparat o carte dintr-o oarecare librarie online autohtona si ati platit cu cardul. Sau, ceva mai util, ati platit factura la mobil online.) sau cat de siderati ati ramas fiindca tocmai ati realizat ca absolut tot ce-ai facut pe net in ultimele x luni e stiut si monitorizat in cel mai mic amanunt. In ziua de azi, in jungla numita internet nu strica deloc sa fii un pic paranoic. Ca nu mai spunem ca tocmai ati participat (fara voia voastra, dar de participat tot ati participat) la un atac DDoS care a dat jos nu stiu ce servere.

julia

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #499 : Joi, 11 August 2011, 15:43 »
Chiar daca la noi va fi zi, in noaptea de 12-13 august vom putea vedea multe stele cazatoare. Cea mai buna perioada de urmarire este dupa miezul noptii pana dimineata..

http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1041759-perseidele-vizibile-ochiul-liber-noaptea-12-13-august.htm

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #500 : Joi, 11 August 2011, 21:09 »
cam in fiecare an citesc stirile despre perseide da' nu reusesc sa le vad - in Bucuresti nu prea e vizibilitate buna

silviu

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #501 : Joi, 11 August 2011, 21:19 »
ai dreptate. m-am uitat si io si... nici o perseida :(
da' uite ce-am gasit pe un site de specialitate:
Pentru a vedea meteori nu aveti nevoie de nici un instrument astronomic. Va trebuie ceva pe care sa stati intins, un sac de dormit sau un sezlong. Va mai trebuie imbracaminte groasa pentru ca noptile de august sunt destul de racoroase. Pentru a vedea cat mai multi meteori, este nevoie sa priviti cerul macar o ora. Cu cat observati mai mult cu atat vedeti mai multi meteori. Desigur este binevenita o pauza scurta pentru dezmortire.

io cred c-am uitat sa fac pauza aia de dezmortire :(

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #502 : Joi, 11 August 2011, 23:43 »
nush' de e topicul potrivit... dar stie cineva o locatie/ localitate in Maramures cu peisaje deosebit de frumoase?

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #503 : Vineri, 12 August 2011, 02:51 »

ai dreptate. m-am uitat si io si... nici o perseida :(
da' uite ce-am gasit pe un site de specialitate:
Pentru a vedea meteori nu aveti nevoie de nici un instrument astronomic. Va trebuie ceva pe care sa stati intins, un sac de dormit sau un sezlong. Va mai trebuie imbracaminte groasa pentru ca noptile de august sunt destul de racoroase. Pentru a vedea cat mai multi meteori, este nevoie sa priviti cerul macar o ora. Cu cat observati mai mult cu atat vedeti mai multi meteori. Desigur este binevenita o pauza scurta pentru dezmortire.

io cred c-am uitat sa fac pauza aia de dezmortire :(


si te-a furat somnul  !!??? ;D ;D

julia

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #504 : Vineri, 12 August 2011, 07:14 »
miha acolo unde am fost noi era frumos uita-te la topicul ala sa vezi poze


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #505 : Luni, 15 August 2011, 15:18 »
Stiu, Jul, tot Maramuresul e o minunatie... voiam o locatie cu peisaje deosebite dar intre timp s-a rezolvat in alta parte, unde e tot frumos. :) multam.

julia

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #506 : Miercuri, 14 Septembrie 2011, 18:30 »
Vrea cineva sa faca o fapta buna in 10 pasi?

Aveti nevoie de citeva minute libere, putina atentie si bunavointa, iar gestul vostru poate ajuta citiva copii cu boli incurabile.
Eu multumesc anticipat oricarui om cu suflet care vrea sa faca acest lucru.

1.va faceti cont pe site:  http://raiffeisencomunitati.ro/inregistrare-utilizator/
2.asteptati sa primiti pe mail un link de confirmare pe care dati click pt activarea contului.
3.va logati in contul dvs.
4.mergeti aici la rubrica Voteaza:  http://raiffeisencomunitati.ro/2011/09/12/start-pentru-votarea-proiectelor/
5.mergeti la Proiecte propuse ONG
6.la harta dati click pe Bucuresti
7.derulati in jos pina la Servicii sociale – iar aici la proiectul “Acces egal, sansa la viata normala”
8.bifati acest proiect in cerculetul lui din partea stinga
9.derulati pina jos si apasati Voteaza.
10. va multumesc


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #507 : Joi, 15 Septembrie 2011, 00:01 »
ii tarziu acum  jul - se spune ca atunci cand vrei sa faci o fapta buna nu e niciodata prea tarziu da' acum chiar sunt prea aeriana - asa  ca revin dimineata  :)

julia

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #508 : Joi, 15 Septembrie 2011, 15:05 »
eu multumesc si pt intentie

pt cei care si-au oprit citeva minute ca sa voteze nu am alt cadou decat acest boboc de trandafir timid care se ascunde printre frunze...





Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #509 : Joi, 15 Septembrie 2011, 20:49 »
fain, bobocul jul -- eu stiu cand ai facut poza  ;D  ;D