Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 131816 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #315 : Vineri, 20 August 2010, 20:58 »
foarte bine spus, luciamanta... mi se pare valabil pentru o parte a romaniei. in afara de partea asta trista, melodramatica, mai este si o alta parte totusi: lenesa, smechera, mistocara, murdara si agresiva. oare aceste ultime trasaturi vin ca o consecinta a celorlalte?!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #316 : Vineri, 20 August 2010, 21:02 »
Cred ca da, Ayouni... Te pup, o seara cat mai placuta!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #317 : Sâmbătă, 21 August 2010, 03:10 »
  Hello,
Sper sa nu gresesc :o, titlul vine de la componentele de baza ale ADN, G- guanina, A-adenina, T-timina, C-citizina

   Daca este bine ce premiu primesc? :P


N-ai gresit :) Ai vazut filmul?

Premiu... un trandafir :D


Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #318 : Joi, 02 Septembrie 2010, 01:40 »
Dragi prieteni,

Singles Camp se apropie cu pasi repezi de modificarile vehiculate in ultima vreme pe forum. Acestea vor avea doua etape.
Prima este legata de site-ul Singles Camp unde se vor petrece unele schimbari de structura si continut. Astfel, pentru realizarea acestor schimbari, site-ul va fi inaccesibil in noaptea de 3 spre 4 septembrie 2010, incepand cu ora 0.00.
A doua etapa se va petrece progresiv. Ea va consta in lansarea platformelor de dialog (forumuri) pentru cluburile locale din Bucuresti si a celor regionale din tara.

Stay tuned! ;)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #319 : Joi, 02 Septembrie 2010, 16:31 »
vrei sa ma iei acasa la tine? am patru luni si sunt o pisicuta tare jucausa!

"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

adria

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #320 : Joi, 02 Septembrie 2010, 16:33 »
eu propun s-o intrebam pe capsuna, ca tot il are ea pe marinica
voi ce credeti?

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #321 : Joi, 02 Septembrie 2010, 16:37 »
eu propun s-o intrebam pe capsuna, ca tot il are ea pe marinica
voi ce credeti?
am intrebat-o deja tocmai pentru ca seamana cu marinica... numai ca ea are si pete bej-maronii.  capsuna mi-a spus ca-i este de ajuns cu marinica.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

adria

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #322 : Joi, 02 Septembrie 2010, 16:39 »
poate ii e de ajuns capsunei, dar, oare la un moment dat, ii va fi de ajuns lui marinica doar cu capsuna? ;)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #323 : Joi, 02 Septembrie 2010, 18:17 »
poate ii e de ajuns capsunei, dar, oare la un moment dat, ii va fi de ajuns lui marinica doar cu capsuna? ;)

bun punct de vedere; ce zici capsunica?!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #324 : Joi, 02 Septembrie 2010, 21:45 »
Dragi prieteni, ati citit cumva minunata carte intitulata "Greutatea corporala sub control"?

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #325 : Joi, 02 Septembrie 2010, 21:51 »
Dragi prieteni, ati citit cumva minunata carte intitulata "Greutatea corporala sub control"?
Autorul cartii este un englez, cred si ne sfatuieste sa apelam la puterea mentalului nostru pentru a ne autodetermina cu ajutorul imaginilor si al cuvintelor, asociatia neuromintala necesara unui mod de viata care sa ne redea supletea, fara pastile miraculoase, ceaiuri fermecate si sali de gimnastica scumpe!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #326 : Sâmbătă, 04 Septembrie 2010, 08:02 »
Dragi prieteni, imi puteti recomanda un electrician bun? Am nevoie urgenta de un electrician pentru efectuarea unlor lucrari la mine acasa.Nu ma mai pot folosi de lumina din hol de la intrarea in apartament, cand actionez comutatorul de lumina, sfârâie, face flamă. Lumina din holul mic nu se mai aprinde si nu pentru ca este ars becul, nu stiu care este cauza. La bucatarie,  lampa mare cu tuburi de neon i-a cazut mamei pe umeri cand pregatea ceva de mâncare zilele trecute. Multumesc lui Dumnezeu că nu i-a căzut in cap. Acum stau cu lampi si veioze improvizate in holuri si bucatarie si este destul de deprimant, intrucat, nu se asgigura o lumina puternica. Daca stiti pe cineva priceput si serios, va rog sa imi scrieti, aici in aceasta sectiune a forumului SC, sau pe e-mail: luciamanta@yahoo.com ori sa imi trimite-ti un mesaj personal. Multumesc anticipat. Numai bine, tuturor

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #327 : Marți, 07 Septembrie 2010, 11:02 »
Maine, pe 8 septembrie, de Sf. Marie, voi mege la o doamna in varsta de 94 de ani, care isi serbeaza ziua onomastica. NU stiu ce cadou sa-i ofer doamnei respective, caci are de toate, si mai mereu i-am dus cu diferite ocazii. : icoane, carti, plante de apartament, pături, cafetiera, ceas desteptator... Nu stiu spre ce anume sa ma orientez de data aceasta, poate ma ajutati cu o sugestie, va rog frumos. Numai bine, va pup cu drag

Offline urasc singuratatea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #328 : Marți, 07 Septembrie 2010, 19:58 »
Buna Lucia, e un gest frumos din partea ta ca, vizitez o doamna de ziua ei,dar eu personal cred ca prin prezenta ta,care ii ofera caldura si respect fata de dansa, plus un buchet de flori este bine primita. Asta spun,pentru ca asa am inteles din randurile tale ca,nu este o doamna nevoiasa ca, atunci bineinteles,altfel se pune problema,insa o companie buna este binevenita si imbucuratoare,chiar daca ai orice alteceva pe lumea asta.

Le doresc si eu tuturor Mariilor si nu numai,multa sanatate si fericire.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #329 : Marți, 07 Septembrie 2010, 21:12 »
luci, subscriu la ce spune urasc singuratea: prezenta unei persoane calde, bune, langa tine atunci cand esti singur, este cel mai mare cadou; daca mai duci si niste floricele, pai este de-a dreptul extraordinar. asa ca, sunt sigura ca-i vei face o bucurie enorma prietenei tale de ziua ei, zambetul tau si cuvintele tale frumoase ii vor face ziua minunata.
te felicit din nou pentru inima ta mare, pentru daruirea ta celor din jurul tau; esti deosebita, o fiinta de lumina, ca numele tau!  :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)