Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 131509 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #285 : Luni, 28 Iunie 2010, 23:49 »
pasivitate sau actiune?

Multa vreme am crezut ca ceea ce se intimpla in tarisoara asta se datoreaza unor idioti si neprofesionisti care o conduc. De ceva timp incoace sunt tot mai convins ca nu e asa. Nu sunt niste idioti deloc. Pentru a manipula un popor intreg iti trebuie inteligenta, materie cenusie, planificare, chiar daca suntem un popor extrem de conservator si influentabil. Paradoxal o sa ziceti, nu? Cum poate fi un conservator influentat din moment ce firea lui tocmai asta inseamna: ca nu i se pot clinti ideile indiferent ce i s-ar spune? Ei bine, noi reprezentam paradoxul perfect: suntem conservatori, incapabili fiind sa ne adaptam timpurilor si nu vrem sa renuntam la conceptii si gindiri sablonarde care nu ne ajuta cu nimic, numindu-le pompos "traditii" cind de fapt ele nu au nici o legatura cu asa ceva. Dar in acelasi timp tinem urechea deschisa si suntem receptivi la orice ni se arunca in fata pe canalele media, fara ca macar sa trecem prin filtrul propriei gindiri.

Revenind, tot ceea ce se intimpla la noi nu e pasivitate, ci actiune. Sunt lucruri, miscari, fenomene gindite si/sau anticipate. Politicienii nostri, media, astia de stau in fata poate ca sunt complici sau simpli executanti, nu stiu. Dar nici macar astia nu-s prosti, fiindca iti trebuie ceva minte sa-ti poti juca perfect rolul pentru a fi credibil. Cert e ca undeva, in spate se ascund niste minti ascutite.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #286 : Vineri, 02 Iulie 2010, 14:34 »
Avem o noua inscrisa pe forum! A scris un mesaj la Sectiunea Singles Camp Bucuresti

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #287 : Luni, 05 Iulie 2010, 20:49 »
servus! as ramane foarte recunoscatoare celei / celui care-mi va spune unde pot sa repar un walkman sony, este si reportofon in acelasi timp. sa stiti ca i-am schimbat bateriile si am si apasat pe "play" dupa si nada de nada.  :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #288 : Luni, 05 Iulie 2010, 20:59 »
@Ayouni ai incercat la un service sony? Uite aici o lista cu service-uri si ce echipamente repara: http://support.sony-europe.com/repair/ASC/ASC.aspx?site=odw_ro_RO

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #289 : Luni, 05 Iulie 2010, 21:20 »
@Ayouni ai incercat la un service sony? Uite aici o lista cu service-uri si ce echipamente repara: http://support.sony-europe.com/repair/ASC/ASC.aspx?site=odw_ro_RO


@saturnis, si tu esti lo maximo! in seara asta sunt cam generoasa cu laudele! am gasit o adresa pe stefan cel mare... o sa merg acolo intr-o buna zi. It's a Sony!  :)
multumesc mult de informatie, cred ca iti datorez niste clatite supercalifragilisticexpialidocious, cu iz intergalatic, in sos de grand marnier, cu virute de portocala de valencia.  :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #290 : Luni, 05 Iulie 2010, 23:28 »
multumesc mult de informatie, cred ca iti datorez niste clatite supercalifragilisticexpialidocious, cu iz intergalatic, in sos de grand marnier, cu virute de portocala de valencia.  :)

Săru-mîna de clătite. Mi-am făcut aseară dar nu te refuz :) Însă nu-s pretenţios, nu vreau nimic exotic. Doar cu magiun. Poţi păstra izul intergalactic  ;)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #291 : Marți, 06 Iulie 2010, 21:20 »
Ok, mi-am gasit posturile tv de stiri: CNN si Euronews. La noi ma mai uit doar ca sa aflu ce decizii "destepte" au mai luat guvernantii, cum mai merge economia si daca mai avem economie :) Ca restul "stirilor" sunt can-can. De la noi sau de aiurea.

Azi am auzit o mostra de ce inseamna jurnalism profesionist. Un reporter care relata din Africa de Sud a spus: "Normally, journalists don't have opinions", dupa ce colegul din studio il intrebase care e opinia lui asupra unui subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #292 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 20:46 »
Eu propun un proiect de lege impotriva cumulului de bani si aroganta, de prostie si de agresivitate, si mai ales a cumulului de minciuna si tupeu...

carmentoma

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #293 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 22:02 »
    Tot ce propui tu in proiect e pleonastic pentru alesii nostri! Nu stiu cine ti-ar sustine asemenea lege!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #294 : Joi, 08 Iulie 2010, 00:12 »
Eu propun un proiect de lege impotriva cumulului de bani si aroganta, de prostie si de agresivitate, si mai ales a cumulului de minciuna si tupeu...

E şi o problemă tehnică aici Lucia. Banii îi cuantifici. Dar restul?

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #295 : Sâmbătă, 10 Iulie 2010, 02:55 »
Dragilor, am luat decizia de sterge din acest topic reclama cu pricina si TOATE mesajele de dupa ea, decizie pe care mi-o asum. In mod normal nu ar fi trebuit sa fac asta dar discutia a degenerat prea mult (si pe un topic unde NU isi avea locul) de la un subiect care pur si simplu nu avea nici o legatura cu realitatea, ori cu iubirea sau neiubirea de animale.

Am rugamintea la voi ca INAINTE de a va varsa supararile ori nervii in public sa lamuriti aspectele care v-au deranjat fie cu moderatorii sau adminii, fie apasind pe link-ul "Raporteaza acest text unui moderator" de la sfirsitul fiecarui mesaj. Diferentele de opinii sunt inerente dar haideti sa le exprimam intr-un mod civilizat si argumentat, fara sa ne lasam dusi de val si cu atitudini afectate. Fiecare simte ceea ce simte dar asta nu inseamna ca daca simtim diferit trebuie sa sarim unul la gitul celorlalti. Si va rog sa consultati regulamentul inainte de a reclama anumite aspecte iar daca aveti nelamuriri ori neclaritati asupra lui, sa le cereti. Tot asa, inainte de a rabufni.

@robbye79 si-a cerut scuze ca a postat reclama respectiva. @robbye79 chiar daca ai zis ca nu mai postezi, sper ca asta nu inseamna deloc.

@marcutza si-a cerut scuze de asemenea pentru tonul abordat in unele mesaje.

Le rog si pe @maria171 si @Eugenia110 sa o faca, pentru simplul motiv ca asa e frumos si normal! Cu totii ati gresit, fie prin felul cum v-ati ambalat, fie prin faptul ca n-ati vrut sau n-ati putut intelege ca unii gindesc diferit de voi iar asta nu-i face nici criminali, nici monstri.

@Eugenia, pe mine m-a surprins prima ta reactie afectata fiindca de curind iti zisesem ca eu am umor negru. Nu te-ai aratat deranjata si spuneai ca si tu ai un umor mai "special". Reclama aia exact asta era: umor negru. Iar eu il voi avea in continuare. Si umorul negru n-a omorit inca pe nimeni, chiar daca e macabru pentru ca de-aia e negru :)

In schimb tensiunile astea gratuite pot omori prietenii si omenie! Au fost cuiva de ajutor discutiile inutile de pe topicul respectiv? Ne-au ajutat pe noi sau animalele cu ceva? Nu!

Aveti grija de voi si intre voi! :)


marcutza

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #296 : Sâmbătă, 10 Iulie 2010, 07:40 »
multumesc cerculet, ai luat decizia corecta ! ;)

adria

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #297 : Sâmbătă, 10 Iulie 2010, 09:07 »
buna dimineata
hei, ce s-a intamplat, fratilor?
saturniene, ce grav ai devenit, ce-i cu morala asta?
tb sa ma uit undeva anume?
acum am vazut, esti admin?
la mai mare, saturnis

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #298 : Sâmbătă, 10 Iulie 2010, 09:21 »
Buna dimineata, tuturor! As vrea sa stiu si eu cand este programat un week-end la Sibiel? Pupici si nu uitati, prietenia nu are granite...

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #299 : Sâmbătă, 10 Iulie 2010, 17:06 »
Multumesc pentru urare. @adria, nu e vorba de nici o morala, ci de o explicatie pentru niste mesaje sterse dintr-un topic unde o o discutie a degenerat total inutil. Atita tot :)