Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 131847 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #195 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:07 »
incearca si la hornbach
eu de acolo iau produse pt porcutele mele
vezi ca  vis a vis de circ s-a mai deschis un pet center
mai este animax, unul e pe turda
sau si mai bine
ai rabdare pana pe 18 iunie
http://www.petexpo.ro/info.html
anul trecut au fost multe firme cu hrana de buna caliate si ieftina si cu accesorii




Multumesc din suflet, Maria. Esti tare sufletista. Te pup, o zi minunata iti doresc!

maria171

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #196 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:10 »
daca vii la expo pe 19, ma gasesti si pe mine acolo
o sa iti prezint 2 din cele 3 porcute ale mele , pe coco si pe cici
pe lady o las acasa, ca e cam bolnavioara

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #197 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:14 »
daca vii la expo pe 19, ma gasesti si pe mine acolo
o sa iti prezint 2 din cele 3 porcute ale mele , pe coco si pe cici
pe lady o las acasa, ca e cam bolnavioara


As dori tare mult sa vin. In principiu, da. Multumesc inca o data.

maria171

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #198 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:20 »
ok
o sa pun anunt pe forum in saptamana de dinainte
cine vrea sa vina, e binevenit si asteptat cu drag
vor fi si demonstratii de dresaj canin si de cosmetica canina, vor fi niste acvarii superbe, si cateva animalute
la standul de porcusori vor veni 3 crescatori cu porci de rasa, nu stiu cati din voi stiu ca exista si asa ceva, si vom fi si noi cei care avem 2-4 porcuti cumparati din pet shop
sambata va fi concurs de frumusete "porcoasa"
eu am fost la expo de anul trecut si mi-a placut f mult


luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #199 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:34 »
ok
o sa pun anunt pe forum in saptamana de dinainte
cine vrea sa vina, e binevenit si asteptat cu drag
vor fi si demonstratii de dresaj canin si de cosmetica canina, vor fi niste acvarii superbe, si cateva animalute
la standul de porcusori vor veni 3 crescatori cu porci de rasa, nu stiu cati din voi stiu ca exista si asa ceva, si vom fi si noi cei care avem 2-4 porcuti cumparati din pet shop
sambata va fi concurs de frumusete "porcoasa"
eu am fost la expo de anul trecut si mi-a placut f mult



f.bine, Maria, este o idee f. buna. Cred ca va fi extraordinar de frumos

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #200 : Joi, 03 Iunie 2010, 13:53 »
    Maria, am vazut pozele de la expozitia de anul trecut si mi-au trezit interesul, daca nu apare o problema, vin si eu, mai ales ca e aproape de mine locatia. Simbata, pe 19.
    Mi s-a parut la fel de interesant si Tirgul de obiecte de cult de la Sala Palatului...si mult mai extins decit ma asteptam.

maria171

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #201 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:07 »
da, ar fi dragut
o vizita la expo si apoi o plimbare in parc
eugenia, o sa ma uit dupa tine
 :)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #202 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:21 »
Va rog frumos, spuneti-mi unde mai gasesc, in Bucuresti, magazine pentru animalute. Eu am tot fost la Biovet-str. Sebastian, Facultatea de Medicina Veterinara, Carrefour Orhideea, Brico Store Militari - langa el este un magazin f. mare pentru animalute-, la Unirea mai este un magazin si am fost acolo. Am fost si la Bucur Obor in ideea ca o sa gasesc un ham bun, frunos si trainic, dar nu am avut noroc... Multumesc anticipat. Va pup

Lucia, chiar lîngă mine pe Ştefan cel Mare am un magazin destul de mare care s-a deschis de curînd (acum vreo lună şi ceva). E chiar vizavi de aleea Circului. N-am intrat în el dar pare destul de dotat. Dacă pot să te ajut cu ceva, spune-mi.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #203 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:29 »
@marcutza, @Ayouni, mulţam mult. Eu aveam un cont de FB dar pentru că pierdeam mult timp pe-acolo cu jocurile (între timp am renunţat la ele) iar altă utilitate nu prea îi vedeam (cu cei cunoscuţi de acolo ţin legătura şi în realitate iar restul erau adăugaţi doar pentru jocuri) m-am supărat într-o zi şi l-am dezactivat. Acum e "scheduled for deletion". Pînă pe 8 iunie mă mai gîndesc dacă-l reactivez...  ;D

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #204 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:57 »
Am şi eu o curiozitate. Aveţi careva dintre voi cont de twitter, facebook, linkedin etc., sau pe vreo reţea de socializare online dintre cele cunoscute? Dacă da, cît de utile le găsiţi? Şi dacă nu, de ce?
   Bogdan, eu am de vreo 3-4 ani cont pe doua retele, sau cum s-or numi, de socializare, dar nu le folosesc, am si uitat ce parole am acolo. Procedez asa pentru ca la inceput, pe unul din ele am pus niste poze, dar poze decente, facute in parcul meu de linga bloc. Si in 3-4 zile am primit peste 100 de mesaje de la barbati foarte tineri ( si fete! si cupluri! ), mesaje mai mult sau mai putin de bun simt ( si ce frumos si clar scrisesem eu acolo ce caut! ), in consecinta, am simtit ca nu sint ceea ce imi doresc si nu am mai prea intrat pe acolo. Pozele le-am scos, dar n-am stiut sa sterg conturile.
  Si mai activez (sau mai bine zis, activam, ca de cind sint pe SC nu mai intru acolo in fiecare zi ) pe un forum profesional unde, pe linga lucruri legate strict de profesie, exista un asa zis loc de joaca, cu multe, multe subiecte interesante.   

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #205 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:04 »
Mulţam Eugenia. Dacă s-a întîmplat aşa iar pozele erau decente te poţi considera o femeie frumoasă care atrage priviri :) Cît despre limbaj, asta e partea neplăcută. Dar, na, fiecare după cum îl duce capul. Internetul este plin de faună pestriţă.

Eu l-am suspendat urmînd ca el să fie şters. Mai am 4 zile în care pot să anulez suspendarea şi încă nu am găsit motive să o fac :)

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #206 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:19 »
@saturn: eu am doua conturi pe neogen si cred ca am mai scris despre asta.. am mare trecere la barbati insurati care cauta iubite pe ascuns si la pusti care cauta sponsorizare.. barbatii necasatoriti cu care am mai vorbit pe neogen sunt altfel decat mi-as fi dorit eu.. 
pe neogen, activam in niste cluburi pe  care le-am creat eu sub unul din profile, emocow.. unul de HAIKU, unde incercam sa scriu haiku (romanesc) si chiar gasisem o serie de oameni destepti si sensibili cu care ne jucam de-a haiku-ul .. pe urma in alt club numit TEATRU VIU pe care tot eu l-am creat, incercand sa scriem mici nuvele cu personaje dupa cum ne taia capul pe cei care participau.. TEATRU VIU  a murit dupa ce au intrat pe el (cluburile de haiku si cel de teatru erau publice, naiva de mine!) niste personaje care nu faceau altceva decat sa vorbeasca vulgar, sa injure si sa jigneasca, cred ca cunoasteti tipul de 'actor" ... cred ca pe cel de haiku mai posteaza din cand in cand cate unul din vechii mei prieteni destepti..
de cand a aparut SC, intru muuult mai rar pe neogen..

cameliagabriela

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #207 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:30 »
Am şi eu o curiozitate. Aveţi careva dintre voi cont de twitter, facebook, linkedin etc., sau pe vreo reţea de socializare online dintre cele cunoscute? Dacă da, cît de utile le găsiţi? Şi dacă nu, de ce?
bogdan, eu nu am cont pe nici unul dintre aceste site-uri.sunt cam circumspecta cu privire la plasare unor date personale asa... pe net.. daca incap pe mana cui nu trebuie.se de cand am auzit la televizor k cei care gestioneaza facebook au probleme serioase cu pastrarea in siguranta a datelor membrilor...nici ca nu imi mai trece prin cap sa-mi fac un cont acolo.ce sa-i faci, asa sunt unii "raci", exagerat de rezervati
ehee cu SC este altceva acum.nu-i vorba ca si aici am avut ceva rezerve la inceput, dar acum este OK

carmentoma

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #208 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:31 »
       Eu am cont tot pe facebook, neogen, kudika, garbo si inca vre-o doua, dar, ca si voi, m-am trezit cu cereri de la cunostinte pe care nu voiam sa le refuz, dar nu le accesez mai deloc! Pe Garbo sau Kudika mai intru asa... pentru informatii, dar nu imi place sa stau pe acolo ca ma napadesc prea multe reclame! Si pe forumuri nu prea intru, ca nici mie nu imi plac jignirile gratuite, desi poate am fost perceputa pe aici ca o fire mai... certareata! Si cel putin de cand am descoperit minunea de SC...  nici nu ma mai intereseaza altceva! Va consider pe toti prietenii mei si imi sunteti suficienti voi!!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #209 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:42 »
de cand a aparut SC, intru muuult mai rar pe neogen..

Adevărul e că de cînd am intrat pe SC mi s-a cristalizat hotarîrea de a şterge contul pe FB. Oricum, pe-acolo nu aveam activitate, doar pierdeam timpul, iar gîndul îmi încolţise de ceva vreme. Şi "înrolarea" în SC, apoi faptul că v-am cunoscut pe voi m-a făcut să iau decizia finală. Mai am 4 zile să mă răzgîndesc dar încă n-am găsit motive şi nu-i simt lipsa.

bogdan, eu nu am cont pe nici unul dintre aceste site-uri.sunt cam circumspecta cu privire la plasare unor date personale asa... pe net.. daca incap pe mana cui nu trebuie.se de cand am auzit la televizor k cei care gestioneaza facebook au probleme serioase cu pastrarea in siguranta a datelor membrilor...nici ca nu imi mai trece prin cap sa-mi fac un cont acolo.ce sa-i faci, asa sunt unii "raci", exagerat de rezervati

Camelia, problema mea era utilitatea. Pentru că datele pe care le afişezi public sunt exact alea care vrei tu să la introduci. Nu rezervarea m-a făcut să renunţ, ci inuitilitatea şi ideea că mi-am făcut cont sub impulsul momentului şi din curiozitate. Începe să mă enerveze ideea de a merge cu turma fără a gîndi înainte dacă într-adevăr VREI să mergi cu turma.