Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 131817 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #165 : Marți, 25 Mai 2010, 22:14 »
leşin.....
nu uitaţi că silviu este ..... unul dintre scorpionii noştri.... de valoare
acum.... fiecare... cum atribuie...
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #166 : Marți, 25 Mai 2010, 22:15 »
şi mai este şi fiul lui....CT
nihil sine deo

carmentoma

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #167 : Marți, 25 Mai 2010, 22:23 »
şi mai este şi fiul lui....CT



Mama lui, aici de fata, si-a dat numele real din simpla comoditate: neuronul meu e prea stresat sa mai tina minte si nick-uri! Asa, cu buletinul in fata, e mai simplu! Dar asta nu inseamna ca am ceva impotriva celor care nu isi folosesc numele! Sunt mai tineri, probabil! Cat priveste starea on line sau nu... si eu pe mess stau doar pe invizibil! Ca mi se pare mai comod! Cine ma cunoaste, stie ca asa imi place si, daca are treaba cu mine, ma abordeaza, pur si simplu! Si aici pe forum, cand mi se inecasera corabiile, la un moment dat, si eu am stat pe "ascuns"! E optiunea fiecaruia! Si eu oricum stiu cand baiatul meu e pe forum! Mamicile simt cand sunt copiii lor in prejma!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #168 : Marți, 25 Mai 2010, 22:40 »
Hai ca deja batem cimpii cu gratie pe tema asta. A privi pe gaura cheii e una din curiozitatile umane. Cine nu s-a simtit bine sa vada tot fara sa fie vazut?

Si eu m-as mai juca v-ati ascunselea pe forum daca ar avea vreun schepsis. Cum daca zic ceva oricum se vede, nu-mi trezeste interesul joaca. Poate doar sa scriu "BAU!" in speranta ca va veti speria  ;D :D

silviu

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #169 : Marți, 25 Mai 2010, 23:22 »
Hai ca deja batem cimpii cu gratie pe tema asta.
eu v-am zis deja :D
Scriu si eu de la serviciu acum. Responsabilitatea e un act de sinceritate, de curaj, de omenie.... Sunt eu oare desueta?
se poate :-\
Citat din: carmentoma
Dar asta nu inseamna ca am ceva impotriva celor care nu isi folosesc numele! Sunt mai tineri, probabil!
si au ceva de ascuns >:(

marcutza

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #170 : Vineri, 28 Mai 2010, 12:34 »
salut revenirea adminului, spor la lucru, spor la tot !!!  :)

te asteptam printre noi, ne-ai lipsit !!!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #171 : Luni, 31 Mai 2010, 16:23 »
    Dragilor, va anunt cu placere, ca pe data 06.06.2010, ora 19.00, la Teatrul National se joaca piesa "Egoistul". Este o piesa minunata, jucata exceptional, dar se gasesc greu bilete. Daca doreste cineva sa mearga la teatru, sa imi dea de veste, deoarece trebuie sa ne mobilizam pentru procurarea biletelor. Va pup cu drag

cameliagabriela

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #172 : Luni, 31 Mai 2010, 16:29 »
as vrea sa merg si eu la teatru cu voi
dar cum facem cu banutii?

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #173 : Luni, 31 Mai 2010, 17:19 »
    Dragilor, va anunt cu placere, ca pe data 06.06.2010, ora 19.00, la Teatrul National se joaca piesa "Egoistul". Este o piesa minunata, jucata exceptional, dar se gasesc greu bilete. Daca doreste cineva sa mearga la teatru, sa imi dea de veste, deoarece trebuie sa ne mobilizam pentru procurarea biletelor. Va pup cu drag

si eu vreau! plizzzzzz!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #174 : Luni, 31 Mai 2010, 18:20 »
lucia, conform înţelegrii!
sunt de acord, şi mă gândeam să încercăm..... să facem rost de bilete
dă-mi de veste!
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #175 : Luni, 31 Mai 2010, 18:39 »
Astazi, nu am putut ajunge la teatru, de fapt la agentia de bilete. Maine voi incerca sa ajung. Sper sa gasesc bilete. Sa stiti, dragele mele, ca pretul unui bilet este de 30 lei, cel putin la piesele de teatru pe care le-am vazut eu, acesta era pretul.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #176 : Luni, 31 Mai 2010, 18:45 »
Astazi, nu am putut ajunge la teatru, de fapt la agentia de bilete. Maine voi incerca sa ajung. Sper sa gasesc bilete. Sa stiti, dragele mele, ca pretul unui bilet este de 30 lei, cel putin la piesele de teatru pe care le-am vazut eu, acesta era pretul.

o mica completare! preturile la acest spectacol sunt ceva mai mari, dar merita!
Data reprezentaţiilor: 06, 10, 12 iunie
   Datorită numeroaselor solicitări, la acest spectacol biletele se pot cumpăra numai de la Agenţia de bilete şi nu mai mult de 4 locuri de persoană. Vă mulţumim! 
Regia:  Radu Beligan 
Traducere:  Radu Beligan , Liviu Dorneanu 
Adaptare:  Radu Beligan , Liviu Dorneanu 
Scenografie:  Viorica Petrovici , Luiza Panait 
Secretar literar:  Carmen Mocanu 
Dată premieră: 16-11-2004
Durata spectacolului: 2 ore 
Pauză: nu
Preţ bilete: 50 RON, 40 RON, 16 RON (rândul 8, sect. B + C)

O piesă autobiografică, o viziune lucidă, puţin cinică, despre viaţă şi moarte, despre iubire şi căsnicie, despre părinţi şi copii, despre sănătate şi boală, despre prietenie, egoism şi generozitate. Şi despre teatru şi dramele lui contemporane. Un umor exploziv, o replică strălucitoare şi o eleganţă verbală rar întâlnită.

Pe masură ce asistă la dezmăţul fiicelor, la eşecul fiului, la presiunile prietenului, la reproşurile amantei, la resentimentele fostei soţii şi, nu în ultimul rând, la dezastrele instalaţiilor menajere, un cunoscut autor dramatic îşi scrie piesa.
Egoistul, un spectacol în care Jean Anouilh se pare că şi-a ascuns biografia sub chipul maestrului Radu Beligan.


CRONICI 


„Anouilh nu ezită să fie ironic, să radiografieze, lucid şi neiertător, relaţiile dintre soţ şi soţie, dintre prieteni, dintre părinţi şi copii, atunci când ele se bazează pe meschine interese băneşti, aşa cum se întâmplă, din păcate, în nenumărate cazuri”.



eu doresc bilet, luciamanta, pentru oricare din zilele de mai sus...daca vrei vin cu tine atunci cand mergi tu!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #177 : Luni, 31 Mai 2010, 18:56 »
Sper sa ajung si sa reusesc sa cumpar eu bilete, nu este o problema. Sper, de asemenea, sa am ocazia sa vad aceasta piesa de teatru. Stii, Ayouni, eu am jucat candva intr-o piesa de teatru, "Sosesc deseara" de Tudor Musatescu. Eu am vrut candva, demult, sa devin actrita. In tineretea mea, la serviciu sau chiar si in concedii, organizam spectacole: poezie, muzica, scenete comice. Am participat cu 10 ani in urma la Cenaclul literar "Amurg sentimental".

adria

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #178 : Luni, 31 Mai 2010, 20:02 »
imi pare rau ca nu pot merge, poate alta data
va urez vizionare placuta

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #179 : Luni, 31 Mai 2010, 20:09 »
multumim frumos, adria