Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206603 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Horoscop
« Răspuns #735 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 14:02 »
Unicate, da :thumbup: :thumbup: :dance:

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Horoscop
« Răspuns #736 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 14:14 »
Mica, ai dreptate, am studiat si eu si confirm... "in cuplurile cu adevarat potrivite, partenerii seamana fizic foarte mult". De acord si cu ce spui despre horoscop !

Lili, nu-mi place capitularea ta !!!!!! -"ii las detasat, sora 13...fara nicio apasare. sa castige. nu toti avem norocul asta. pentru ca-i mare noroc daca e. ..."...Pai, asa ne-a fost vorba ? poate ca tocmai acum norocul unei mari iubiri neconventionale e gata sa dea peste tine ! si tu... ce faci..?? te ascunzi ??
 
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Horoscop
« Răspuns #737 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 14:24 »
Tocmai pentru ca stiu ca ESTE posibil, vreau sa va dau curaj !! caci fara curaj.... chiar daca o iei in freza, linge-ti ranile si...iesi in lume !
Carol, asa zic si eu :"nu respinge iubirea de dragul unei idei preconcepute de iubire, careia toti ii suntem mai mult sau mai putin tributari, prin educatie", dar si aici e nevoie de curaj !  nu zice nimeni ca trebuie sa ajungem la finishul cursei intregi si fara cicatrici...
... si inca ceva... zic ca, asa cum fiecare suntem unici, relatiile sunt la randul lor unice - nu e sanatos sa semene nici cu-a lu'...., nici cu-a lu'.... poate ce mie imi place intr-o relatie, x nici n-ar concepe, ptr. y ar fi indiferent, etc.
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Horoscop
« Răspuns #738 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 14:26 »
Scuze, cred ca eram deja  :offtopic:
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #739 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 22:13 »
Deli_a, din partea mea, poti sa fii si  :offtopic: , imi place de tine ca ai inceput sa scrii si pe forum, o faci la fel de bine ca si atunci cand vorbesti.  :kissing:

Si-acu' intrebare intrebatoare: Cum sa-i explici cuiva (care stii sigur) ca te iubeste, in asa fel incat sa inteleaga si el ca te iubeste?  :crazy2: Poate gaseste Silviu vreun link cu raspunsul la intrebare pentru fiecare zodie... tare as fi curioasa.  :D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #740 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 23:24 »
... Cum sa-i explici cuiva (care stii sigur) ca te iubeste, in asa fel incat sa inteleaga si el ca te iubeste?...
Breeeee, mai am nitel si-mi da sangele pe urechi! Unde e Xanaxu`, vorba lu`Lili, ca iese cu macel! Cum mama dracului, respectiva persoana nu realizeaza, e incapacitat sau ce? No abla romeno oare? Deci astea cu "te iubesc da`nu-mi dau seama" io le consider cele mai mari  @#!%$% pe care vrea sa ti le bage pe gat cineva care te trateaza cu fierul de calcat (adica te abureste)! Din punctu`lu moa de vedere e ca lovitu`de tren: ori e, ori n-ai sa vezi! Nu exista "cam da" sau "nu stiam atunci ca"! Binar: ori 0, ori 1!
Sa ma ierti, C. ca sar asa, da`mie imi tapeaza piticii maxim this kind of shit.

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #741 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 23:27 »
Sa ma ierti, C. ca sar asa, da`mie imi tapeaza piticii maxim this kind of shit.

Si mie... d-aia incerc sa inteleg ce inseamna "Te iubesc atat de mult incat nu vreau ca tu sa fii cu unu' ca mine, spre binele tau."

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #742 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 23:32 »
Un fel de "de ce sa cumperi vaca, cand poti avea doar laptele". Scuze de brutalitate, nu stiu daca e cea mai potrivita comparatie, da`nu-mi trece alta prin freza care sa se potriveasca mai bine. Daca iubesti pe cineva, inevitabil iti doresti sa pierzi cat mai mult timp cu el (ca sa nu spun mai mult). Asta cu "uite cat sunt io de altruist si ma gandesc de fapt la tine" e o porcarie inventata de un idiot care n-a avut curajul sa-si asume o decizie, cat de dureroasa ar fi ea.

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #743 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 23:34 »
De acord. Dar... in cazul in care, de fapt, nu era nicio vaca de vanzare, ci doar laptele?

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #744 : Miercuri, 10 Octombrie 2012, 23:39 »
Atunci nu merita sa-ti bati capul. Nici macar un minut. Cum spuneam, avem o singura viata, nu se stie cat de lunga si e pacat s-o irosim cu rahaturi produse de cofetarie turceasca. Fie ele si frumos mirositoare, tot rahaturi asa raman. Nu mai pun la socoteala ca nu mai suntem adolescenti de ceva timp.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #745 : Joi, 11 Octombrie 2012, 00:15 »
Si mie... d-aia incerc sa inteleg ce inseamna "Te iubesc atat de mult incat nu vreau ca tu sa fii cu unu' ca mine, spre binele tau."
asta e cea mai penibila scuza spusa de unul care nu vrea sa se implice in relatie. nu ca nu poate, nu ca te iubeste, ci pt simplul motiv ca nu vrea sa fie cu tine.
io cred ca un barbat atunci cand iubeste o femeie si o vrea in viata lui face pe naiba in patru sa-i fie aproape, nu alege sa plece.....din dragoste. astea-s abureli ieftine.
parerea mea e sa dispari din viata lui cat mai curand, definitiv. daca chiar te iubeste, o sa te caute. daca nu, macar stii ce ai de facut mai departe.
(sorry, sper sa nu fi sunat prea dur mesajul meu, am scris asa cum mi-a venit....  :kissing:)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Horoscop
« Răspuns #746 : Joi, 11 Octombrie 2012, 08:37 »
Total de acord cu bit (binar, da ?  ;)) -apreciez ajustarea nick-name-ului, by the way

Caro, zic ca, de altfel, "cineva care te iubeste, da'nu stie ca te iubeste" e cam...dus... asa ca nu merita timpul tau  :knuppel2:
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #747 : Joi, 11 Octombrie 2012, 15:47 »
parerea mea e sa dispari din viata lui cat mai curand, definitiv. daca chiar te iubeste, o sa te caute. daca nu, macar stii ce ai de facut mai departe.
(sorry, sper sa nu fi sunat prea dur mesajul meu, am scris asa cum mi-a venit....  :kissing:)

Nimeni nu are de ce sa fie "sorry", pentru ca aveti dreptate. Asta si fac, de foarte mult timp: refuz sa-mi mai traiesc viata cu amanare. Traiesc ceea ce este acum. Acum... am ceea ce am, si asta traiesc. Restul nu exista. Maine va fi un alt acum. Peste 10 ani, cu totul altul. Asta voi judeca atunci cand va acel alt "acum" va exista... sa nu. Deocamdata, am un acum... cu aceia care vor sa faca parte din el... acum.  :kissing:

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Horoscop
« Răspuns #748 : Joi, 11 Octombrie 2012, 16:19 »
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #749 : Joi, 11 Octombrie 2012, 17:20 »
 :happy: