Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206604 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline iana

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Horoscop
« Răspuns #690 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:54 »
ai si de ce, Iana. Te observ de cand ai venit in SC (nu te analizez si nici nu te judec; nu in sensul asta spun). Erai intr-un moment teribil de greu si foarte marcata de el. Iti spuneam ca o sa-ti revii, incet, incet, si ca o sa ajungi in punctul asta...si anticipez perioada cand vei prefera postura de acum celei vechi, avand puterea sa te bucuri de tot mai mult de avantajele acesteia. Ma bucur sa vad, pas cu pas, cum te luminezi. Iti va fi tot mai bine.  :)
Mica,
Eu nu am stat niciodata singura si imi era frica de ce va fi dupa ce va pleca fii-mea departe. Surprinzator insa, am atatea lucruri de facut, de recuperat...Si daca altadata serviciile le faceam pentru altii, acum le fac pentru mine :)

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Horoscop
« Răspuns #691 : Joi, 04 Octombrie 2012, 23:08 »
Bravo Iana...keep going... :applause:
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #692 : Joi, 04 Octombrie 2012, 23:15 »
Mica,
Eu nu am stat niciodata singura si imi era frica de ce va fi dupa ce va pleca fii-mea departe. Surprinzator insa, am atatea lucruri de facut, de recuperat...Si daca altadata serviciile le faceam pentru altii, acum le fac pentru mine :)
Am inteles perfect. intr-un fel sau altul, chiar daca situatia nu era identica, trecusem si eu prin etapa aceea si stiam cat de greu iti era, dar stiam si ce va urma.  :)
si nu (ti-)e mai bine avand grija de tine, facandu-ti micile placeri, fara tensiuni? :)
yes. keep going and smiling.  :) :flori:

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #693 : Joi, 04 Octombrie 2012, 23:29 »
yes. keep going and smiling.  :) :flori:

Subscriu, ma recunosc si eu putin.  ;)
And learn how to trust again!  :flori:

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #694 : Sâmbătă, 06 Octombrie 2012, 13:17 »
These very last years, nu fac decat sa observ o mare concentratie de Balante in viata mea: prietena mea cea mai buna de 30 de ani incoace, sotul ei, sefa mea, un fost coleg de liceu si o fosta colega de facultate, cu care am ramas buni prieteni si cel putin 3 persoane din SC. Si care, culmea, toate au avut ceva de spus, care mi-a "vorbit" la un moment dat... Sa fie nevoia mea de echilibru?
Tot in plan amicitie, pe locul doi (cantitativ, nu neaparat si calitativ), urmeaza Berbecutii si Berbecutzele... incepand cu cumnatica mea draga. Zodie in care, zice-se, am ascendent. Iar pe plan sentimental, tot ce se afla nascut in perioada toamnelor tarzii, de la Fecioara pana la Sagetator. Coincidenta? Astept interpretarea profesionistilor in domeniu ::)

Offline iana

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Horoscop
« Răspuns #695 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 10:33 »
These very last years, nu fac decat sa observ o mare concentratie de Balante in viata mea: prietena mea cea mai buna de 30 de ani incoace, sotul ei, sefa mea, un fost coleg de liceu si o fosta colega de facultate, cu care am ramas buni prieteni si cel putin 3 persoane din SC. Si care, culmea, toate au avut ceva de spus, care mi-a "vorbit" la un moment dat... Sa fie nevoia mea de echilibru?
Tot in plan amicitie, pe locul doi (cantitativ, nu neaparat si calitativ), urmeaza Berbecutii si Berbecutzele... incepand cu cumnatica mea draga. Zodie in care, zice-se, am ascendent. Iar pe plan sentimental, tot ce se afla nascut in perioada toamnelor tarzii, de la Fecioara pana la Sagetator. Coincidenta? Astept interpretarea profesionistilor in domeniu ::)
Caro, o posibila interpretare (de la un profan, ca eu de putin timp am inceput sa ma "autodezvolt"  :) )
Prima lege a spiritualitaii indiene spune: "Persoanele pe care le intalnesti sunt persoanele potrivite"
Citez: "Nimeni nu intra in viata noastra din intamplare; toate persoanele cu care interactionam se afla alaturi de noi cu un motiv, acela de a ne ajuta sa invatam lectiile de viata care apar si sa continuam drumul personal"
Cat despre zodia balantei, eu mi-as fi ales (dar nu a fost alegerea mea) o alta zodie. Si pt. ca ascendentul meu este tot balanta, mi se pare ca stau predestinat intr-un echilibru precar.. :(
Poate ca ma supun unei alte legi indiene: "Ceea ce ni se intampla este singurul lucru care ni se putea intampla"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #696 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 20:10 »
Caro, o posibila interpretare (de la un profan, ca eu de putin timp am inceput sa ma "autodezvolt"  :) )
Prima lege a spiritualitaii indiene spune: "Persoanele pe care le intalnesti sunt persoanele potrivite"
Citez: "Nimeni nu intra in viata noastra din intamplare; toate persoanele cu care interactionam se afla alaturi de noi cu un motiv, acela de a ne ajuta sa invatam lectiile de viata care apar si sa continuam drumul personal"
Cat despre zodia balantei, eu mi-as fi ales (dar nu a fost alegerea mea) o alta zodie. Si pt. ca ascendentul meu este tot balanta, mi se pare ca stau predestinat intr-un echilibru precar.. :(
Poate ca ma supun unei alte legi indiene: "Ceea ce ni se intampla este singurul lucru care ni se putea intampla"
ca sa vezi, iana, si tu tot balanta cu ascendent balanta.  :) de aceea esti asa desteapta.  ;) (cu modestia cum stai? ;D)
in privinta echilibrului precar, achiesez. prea usor ni se leagana balanta...  in rest, insa, nu m-as da pe nicio zodie. :buck2: doar as mai imprumuta cate ceva, de la fiecare. :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #697 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 20:15 »
Multu' mult, dragelor mele Balante, pentru raspunsuri.  :kissing:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #698 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 20:26 »
These very last years, nu fac decat sa observ o mare concentratie de Balante in viata mea: prietena mea cea mai buna de 30 de ani incoace, sotul ei, sefa mea, un fost coleg de liceu si o fosta colega de facultate, cu care am ramas buni prieteni si cel putin 3 persoane din SC. Si care, culmea, toate au avut ceva de spus, care mi-a "vorbit" la un moment dat... Sa fie nevoia mea de echilibru?
Tot in plan amicitie, pe locul doi (cantitativ, nu neaparat si calitativ), urmeaza Berbecutii si Berbecutzele... incepand cu cumnatica mea draga. Zodie in care, zice-se, am ascendent. Iar pe plan sentimental, tot ce se afla nascut in perioada toamnelor tarzii, de la Fecioara pana la Sagetator. Coincidenta? Astept interpretarea profesionistilor in domeniu ::)
nu am nicio explicatie. nici nu-mi functioneaza neuronul, de oboseala.
genul asta de "concentratie mare" a unei zodii in my life o am si eu, insa cu varsatorul.
In plan amical ma inteleg cu multe zodii (doar cu vreo doua-trei am oarece distante de nerezonanta). Marea mea problema e ca nush' ce mi s-o potrivi in plan sentimental. Si pana o sa-mi dau seama, mi-e ca n-o sa-mi mai foloseasca zodia decat la reamintirea faptului ca "in perioada asta e ziua lui x". ;D

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Horoscop
« Răspuns #699 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 21:42 »
am inceput si eu sa urmaresc "zodiile"..dar mai mult compatibilitatea dintre ele....dar inca nu am suficiente intamplari ca sa trag o concluzie...dar am gasit un "tap ispasitor"..esti zodia x....de aia...poate mai trebuie studiu...astept sugestii de la persoanele mai avansate in ale zodiei....eu sunt ....rac

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #700 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 21:48 »
am inceput si eu sa urmaresc "zodiile"..dar mai mult compatibilitatea dintre ele....dar inca nu am suficiente intamplari ca sa trag o concluzie...dar am gasit un "tap ispasitor"..esti zodia x....de aia...poate mai trebuie studiu...astept sugestii de la persoanele mai avansate in ale zodiei....eu sunt ....rac
eu nu ma bag. am divortat de un rac.   :D

L.E. de la raci as imprumuta calmul. sunt linistiti, in general, cel putin in exterior. in interior, au si ei ape adanci dar pe care se feresc sa le arate altora.  ;)

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Horoscop
« Răspuns #701 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 21:53 »
cred ca atunci exista un adevar...eu am divorat de o balanta....ai dreptate cu calmul...si cu apele... totusi

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #702 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 21:55 »
cred ca atunci exista un adevar...eu am divorat de o balanta....ai dreptate cu calmul...si cu apele... totusi
da. toate zodiacele spun "nu", "nu faceti greseala" etc. desi avem in comun dragostea de familie, in rest...suntem cam prea diferiti. voi "de apa", noi "de aer", cica nu se "amesteca" niciodata. :)

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Horoscop
« Răspuns #703 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 21:57 »
se pare ca au dreptate...cand am sa-mi refac viata..am sa-mi fac o scara a compatibilitatii...parca taur mi-ar trebui...dar am sa ma documentez temeinic...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #704 : Duminică, 07 Octombrie 2012, 22:01 »
se pare ca au dreptate...cand am sa-mi refac viata..am sa-mi fac o scara a compatibilitatii...parca taur mi-ar trebui...dar am sa ma documentez temeinic...
depinde si de ascendent.
ca rac, merge cu  pestii, scorpionii (teoretic) cel mai bine, prin asemanare. prin complementaritate, cu zodiile de pamant: taurii, fecioarele, capricornii, pe principul "apa se infiltreaza in pamant". :)
insa ascendentul este si el important si chiar pozitia astrelor la nastere, care, daca se nimeresc a fi mai multe sau mai importante in alte zodii, pot da trasaturi marcate ale acelei zodii. :)