Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206619 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #645 : Joi, 12 Iulie 2012, 18:59 »
 :P
(aia cu mintea e adevarata  :))

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #646 : Joi, 12 Iulie 2012, 19:03 »
2-0  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #647 : Joi, 12 Iulie 2012, 19:12 »
Hai, fie! Ma simt marinimos azi... ::)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #648 : Joi, 12 Iulie 2012, 19:14 »
 :) de ce? ti-a mers bine?  ;)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #649 : Joi, 12 Iulie 2012, 19:25 »
Nu, cand sunt la serviciu n-are cum sa-mi mearga bine. ( da` faceam pe sufletistu` ca sa te las si pe matale sa castigi, macar un pic asa ;D)

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #650 : Joi, 12 Iulie 2012, 19:27 »
daca as fi avut atunci mintea ce-o am acum....

Adda, eu cred ca acordam prea mult credit acestui asa-zis adevar. Poate ca, daca traiam anii de studentie cu mintea de-acum, as fi facut alte alegeri. Dar poate ca alegerile ar fi fost aceleasi. Sau poate ar fi fost mai proaste. Oricum nu avem cum sa verificam cehstia asta, asa ca ce rost ar avea sa le regretam?! In primul rand, daca atunci nu am fi facut aceleasi alegeri - bune, proaste, asta e extrem de relativ - n-am fi ajuns sa invatam ceva si sa gandim cum gandim acum. Asa ca, prespunand ca am putea schimba trecutul, el nu ne-ar mai aduce niciodata in acelasi punct de acum si ne-am rataci... Eu nu mai regret nimic, si nici pe el nu-l plang, acum are o cariera universitara si o familie frumoasa. Si nici eu nu pot sa ma plang ca am trait degeaba. "Visele trebuie sa ramana la locul lor din cer." - spunea cineva, Camus parca - acolo au ele rolul lor, sa ne formeze si sa ne "creasca" spre ceea ce ne este cu adevarat menit, indiferent daca ele se implinesc sau nu.  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #651 : Vineri, 13 Iulie 2012, 00:43 »
nu pot percepe niciunul dintr-o perspectiva pozitiva, oricat de "ametita" as fi.

asta cu ameteala... ti s-a intamplat sa poti bea o sticla de bere si sa nu simti nimic? dar sa bei doar o inghititura sau un pahar si sa simti "ameteala" pana in unghii?

pentru a modifica perceptia, incerc sa schimb unghiul vizual; nu mi-a iesit si nu-mi va iesi niciodata, cu MINCIUNA. o lista cu un catralion de calitati, nu o poate acoperi oricat de "ametita as fi".
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #652 : Vineri, 13 Iulie 2012, 00:55 »
sa-i transformi defectele in virtuti.
dar realitatea este mult mai complexa, sunt foarte multi factori si feromone la mijloc. unde chimie nu e, dragoste ioc.

realitatea e relativa; nu e complexa, noi o complicam; unde cuantica nu e ...  chimia ramane la combinatii...
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #653 : Vineri, 13 Iulie 2012, 13:27 »
da' bine le mai zici! :strong:
multa sanatate!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #654 : Vineri, 13 Iulie 2012, 15:06 »
da' bine le mai zici! :strong:
multa sanatate!

am avut duhovnic ...
si ibovnic ...














nihil sine deo

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #655 : Vineri, 13 Iulie 2012, 15:10 »
da' bine le mai zici! :strong:

Subscriu!  O0

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Horoscop
« Răspuns #656 : Sâmbătă, 14 Iulie 2012, 10:13 »
mai stie cineva vreun horoscop !!??  :whistle:

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Horoscop
« Răspuns #657 : Sâmbătă, 14 Iulie 2012, 14:58 »
uite  aici unul umoristic: eu mi-am citit zodia si chiar m-am regasit in unele chestii !

http://iaundex.blogspot.ro/2009/09/zodiacul-umoristic.html

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Horoscop
« Răspuns #658 : Sâmbătă, 21 Iulie 2012, 09:08 »
uite  aici unul umoristic: eu mi-am citit zodia si chiar m-am regasit in unele chestii !


si eu ma regasesc in unele dar.....
Când pare naturală şi neglijentă, fii sigur că a exersat atitudinea respectivă vreo două luni înainte. - asta e lovitura sub centura   :magic:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #659 : Joi, 02 August 2012, 15:09 »
si eu ma regasesc in unele dar.....
Când pare naturală şi neglijentă, fii sigur că a exersat atitudinea respectivă vreo două luni înainte. - asta e lovitura sub centura   :magic:

asta-mi aminteste de un coleg de liceu care intr-o vreme venea cu paru' sculat si valvoi. diriginta a chemat-o pe mama lui la scoala, sa o atentioneze ca baiatu' e neglijent si nu-i prieten cu pieptanul, si-a primit un raspuns traznet: "da' de unde....o ora si-l freaca cu prosopul ca sa arate asa".  ;D