Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206604 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Horoscop
« Răspuns #630 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:36 »
P.S. Si ta'su sa aiba fabrica de bere  :)

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Horoscop
« Răspuns #631 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:38 »
P.P.S. Si ea sa aiba doctorat sanii mari  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #632 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:41 »
Mai zi, mai zi... Intr-un final, o sa patesti ca mine, la un search pe un site de "socializare" am pus toate criteriile posibile care mi-ar fi placut mie. Raspunsul? "Nu exista nicio persoana pe acest site."  :happy:

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: Horoscop
« Răspuns #633 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 17:50 »
Cu fabrica de bere e mai greu dar nu imposibil, in rest cred ca gasesc. Te pomenesti ca ai vrut si tu fabrica de bere ..........  :slap:

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #634 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 18:03 »
 ;D Nu, mai, nu-mi trebuie fabrica de bere, a fost numai chestiune de caracter si aptitudini personale... da' ma conving din ce in ce mai mult ca pe net nu e locul unde trebuie sa caut asa ceva.  :giggle:

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Horoscop
« Răspuns #635 : Miercuri, 11 Iulie 2012, 23:09 »
citeam cu mult interes ce a scris Caroline si incercam sa fac o analiza pe loc, din punctul meu de vedere.  tocmai vroiam sa raspund cand mi-a sarit privirea pe postarea lui bitek: mi-a luat-o inainte, ce sa-i faci... asta este.  are mare dreptate.  incerc sa traspun in cuvinte aici ce m-ar speria pe mine la o femeie: dorinta de a avea mereu dreptate, de a controla totul (asa cum spune bitek), aroganta si cicaleala, indiscretia, vulgaritatatea. ei, si-acum sa-si mai dea si altii cu parerea!
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #636 : Joi, 12 Iulie 2012, 00:19 »
) imi spunea ca mental eu sunt 10% barbat (de ce, nu stiu, e oare doar apanajul barbatilor sa fie inteligenti?),

 :) fix asa. si eu am primit o remarca similara, servita drept compliment pe un forum pe care ma mai jucam acum cativa ani "adevar spun; ai minte de barbat". m-as fi ingrijorat daca m-ar fi cunoscut si fizic si si-ar fi pastrat remarca.  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #637 : Joi, 12 Iulie 2012, 00:30 »
lista celor ce nu-mi plac la un barbat:
lipsa de caracter (incluzand nesinceritatea, neasumarea, lasitatea)
mitocania
rautatea
prostia
aroganta (pereche cu infatuarea)
lipsa umorului
iritabilitatea

imi plac antonimele lor :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #638 : Joi, 12 Iulie 2012, 14:04 »
Mica ... daca in fiecare zi ai consulta lista, ai mai adauga ceva. daca ai iubi,  care defect l-ai face calitate?
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Horoscop
« Răspuns #639 : Joi, 12 Iulie 2012, 14:12 »
ai dreptate: mai adaug superficialitatea  ;)

cand iubesti iti creste miopia dar nu intr-atat incat un defect sa devina calitate. :) din lista mea, in orice caz, nu pot percepe niciunul dintr-o perspectiva pozitiva, oricat de "ametita" as fi.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Horoscop
« Răspuns #640 : Joi, 12 Iulie 2012, 15:52 »
Mica... daca in fiecare zi ai consulta lista, ai mai adauga ceva. daca ai iubi,  care defect l-ai face calitate?

nu ma cheama Mica (inca  :)... dupa bancul acela "ma cheama Ion / atunci, du-te ce mai astepti") dar imi permit sa raspund si eu aici: daca pleci la drum cu ideea sa nu te indragostesti de cineva cu defectele care-ti repugna, atunci mi se pare mai greu sa iubesti o astfel de persoana sau si mai rau, sa-i transformi defectele in virtuti.  desi, se mai intampla, e adevarat, ca ceva ce ti-a placut la un moment dat la o persoana, sa-ti devina neplacut si iritant chiar dupa un anumit timp. dar realitatea este mult mai complexa, sunt foarte multi factori si feromone la mijloc. unde chimie nu e, dragoste ioc.
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #641 : Joi, 12 Iulie 2012, 17:56 »
si eu am primit o remarca similara, servita drept compliment pe un forum pe care ma mai jucam acum cativa ani "adevar spun; ai minte de barbat". m-as fi ingrijorat daca m-ar fi cunoscut si fizic si si-ar fi pastrat remarca.  ;D

Daca persoana de care ziceam ar fi avut curajul sa ma cunoasca si ca femeie, sigur ar fi uitat de complimentul "tu esti 10% barbat". A preferat sa spuna peste vreo 10 ani unor prieteni comuni ca intre noi n-ar fi mers. E drept ca a existat o tentativa, dupa un chef am ramas intr-o seara mai multe fete in camin pana dimineata... a dormit cu mine sprijinindu-ma tandru pe brat, ca pe un bibelou de portelan si cam atat.  oO Eram prea buni prieteni deja.  :strambatura: Ale tineretii valuri...  :giggle:

Mica, era sa zic de prim data ca probabil acesta e cazul majoritatii femeilor din SC. Da' n-am vrut sa-l contrazic prea tare pe bitek...

Ei, si, da, domn'e, e complexa!  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #642 : Joi, 12 Iulie 2012, 18:09 »
...Mica, era sa zic de prim data ca probabil acesta e cazul majoritatii femeilor din SC. Da' n-am vrut sa-l contrazic prea tare pe bitek...

Ei, si, da, domn'e, e complexa!  ;D
Ha?  oO Ce sa contrazicezi, bre?
Si comple..compli..complo...cum zici mata acolo, cine e?


(adica e barbat -io-, mai bine tradu ce-ai zis, in propozitii scurte, cu maxim un atribut si un complement fiecare :D.  Si un desen ar ajuta...)

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #643 : Joi, 12 Iulie 2012, 18:33 »
In facultate, un coleg (care mai tarziu a regretat ca n-am ramas impreuna) imi spunea ca mental eu sunt 10% barbat (de ce, nu stiu, e oare doar apanajul barbatilor sa fie inteligenti?)

Bit draga, nu ti-ai facut temele. Vezi citatul de mai sus, de pe pagina anterioara. La care tu ai raspuns, deci se presupune ca ai citit. Si cu asta se dovedeste ca barbatii sunt atat de eficienti intotdeauna fiindca aud doar vreo 10% din ce se vorbeste si e vorba numai de acei 10% pe care isi doresc ei sa-i auda.  :strambatura:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Horoscop
« Răspuns #644 : Joi, 12 Iulie 2012, 18:50 »

in facultate, probabil, isi dorea altceva...
stii cum se zice...daca as fi avut atunci mintea ce-o am acum....