Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 206618 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #420 : Duminică, 25 Martie 2012, 15:18 »
Nu cred ca-s nici asa de unicat, stai linistita. De fapt, cred ca-mi vad destul de bine lungul nasului.  Numa` ca am si eu uneori excese de buna dispozitie...fara nici un ajutor :o. Probabil ca se compenseaza anii in care am stat relaxat ca arcu` :) si linistit ca leu-n cusca.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #421 : Duminică, 25 Martie 2012, 15:47 »
Si-apoi la ce bun sa fii bun doar pentru tine insuti?

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #422 : Duminică, 25 Martie 2012, 19:45 »
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #423 : Duminică, 25 Martie 2012, 22:46 »
Si-apoi la ce bun sa fii bun doar pentru tine insuti?

Se numeste "un egoism sanatos"... si, de cand ma straduiesc si eu sa-i invat regulile, constat ca... mi-e mult mai bine (decat "samaritean"... si asta frumos spus).

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Horoscop
« Răspuns #424 : Luni, 26 Martie 2012, 08:14 »
un zodiac haios   


De cati Berbeci este nevoie ca sa schimbi un bec?
Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

De cati Tauri este nevoie ca sa schimbi un bec?
Taurii se gandesc intotdeauna la toate, asa ca folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.

De cati Gemeni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Este nevoie de cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show despre bec.

De cati Raci este nevoie ca sa schimbi un bec?
Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

De cati Lei este nevoie ca sa schimbi un bec?
De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.

De cate Fecioare este nevoie ca sa schimbi un bec?
De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

De cate Balante este nevoie ca sa schimbi un bec?
Pai, de cel putin doua pentru a cumpara becul si de alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

De cati Scorpioni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

De cati Sagetatori este nevoie ca sa schimbi un bec?
Sagetatorii nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.

De cati Capricorni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Capricornul este ocupat momentan. Secretara va va raspunde mai tarziu.

De cati Varsatori este nevoie ca sa schimbi un bec?
Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

De cati Pesti este nevoie ca sa schimbi un bec?
O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #425 : Luni, 26 Martie 2012, 19:25 »
Cupluri cu probleme- Cum reactioneaza fiecare zodie in caz de criza
http://www.astrodestin.ro/articol/Compatibilitate/Cupluri-cu-probleme-cum-reactioneaza-fiecare-zodie-in-caz-de-criza-2203.html

ce am citit pe astrodestin.ro pare sa fie pe bune, nu se incadreaza deloc la "funny", eu m-am regasit in multe aspecte descrise la zodia mea
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #426 : Luni, 26 Martie 2012, 19:51 »
ce am citit pe astrodestin.ro pare sa fie pe bune, nu se incadreaza deloc la "funny", eu m-am regasit in multe aspecte descrise la zodia mea

Groaznic de adevarat... nu numai la mine, ci si pentru unii din prietenii mei, pe care ii cunosc bine. Ceea ce e cel mai trist este ca la nicio zodie nu scrie: incearca sa identifice si sa rezolve problema in mod obiectiv. Oare chiar atat de defecti suntem cu totii?  :-\

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #427 : Luni, 26 Martie 2012, 20:49 »
asa-i, inainte sa postez articolul (si nu numai in cazul acestui articol, si cel cu meseriile s-a "nimerit" foarte bine) am cautat repere in apropiati, familie si prieteni si intr-adevar am regasit multe potriviri intre ei si cele prezentate in articol.
partea cu rezolvarea problemei survine dupa criza, dupa ce ne trec nervii. la mine, cel putin, asa e  :blush:
perfecti sigur nu suntem  ::)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #428 : Luni, 26 Martie 2012, 21:20 »
Normal, ca si in viata. Cei mai multi eroi si viteji apar dupa razboi.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Horoscop
« Răspuns #429 : Marți, 27 Martie 2012, 08:18 »
Horoscop arhaic romanesc

Horoscopul arhaic romanesc era strans legat de caracterul simplu si spirirtual al semnelor din astrologie. Descopera zodia ta si caracteristicile atribuite personalitatii tale:

Ianuarie: Zodia Tapului

Horoscopul arhaic romanesc spune despre cei nascuti in luna lui Gerar ca sunt abili dar scumpi la vorba. Linistiti la prima vedere, sunt cumpatati si ascunsi; nu ofera niciodata raspunsuri inainte sa analizeze foarte bine circumstantele. Se mai spune despre nativi ca sunt muncitori si generosi dar se imbolnavesc usor. Vorbesc mult dar uita repede ce au promis.

Februarie: Zodia Udatorului

Cei care s-au nascut in luna lui Faurar, sub zodia Udatorului sunt amabili si smeriti. Au un caracter linistit, putin probabil sa fie vreodata cruzi. Cred foarte mult in oamenii care-i inconjoara si deseori au de pierdut datorita naivitatii. Multi profita de pe urma lor. De obicei sunt primii care ofera o mana de ajutor. Vorbesc mult si au o imaginatie bogata dar nu trebuie luati intotdeauna in serios.


Martie: Zodia Pestilor

Nativii din zodia Pestilor sunt sensibili si neincrezatoari conform horoscopului vechi romanesc. Nu au incredere in cuvantul nimanui si sunt gata intotdeauna sa intampine vreo catastrofa. Sunt persoane comunicative si amabile, care stapanesc foarte bine arta vorbirii. Nehotarate in iubire, ramnesc mereu la ceva mai bun. Sufera deseori din cauza nesigurantei si se tem sa spuna ce gandesc.

Aprilie: Zodia Berbecului

Cei nascuti in luna lui Prier sunt zgomotosi, vesnic nemultumiti. Zodia Berbecului este asociata persoanelor nestatornice in horoscopul arhaic. Nativilor le lipseste prudenta si amabilitatea atunci cand vorbesc. Se aprind repede si sunt nesinceri sau barfitori. Se lasa purtati de insticte si rareori se gandesc la consecinte. Isi dobandesc usor bogatia, dar sunt risipitori.


Mai: Zodia Taurului


Nativii nascuti in luna lui Florar sunt indrazneti, dornici de bogatie si lux. Deschisi la minte si curajosi, reusesc sa isi faca loc in frunte. Se mentin mai greu in fata datorita firii schimbatoare. Tacuti in aparenta, cauta sa obtina multe, dar fara sa ofere prea multe in schimb. Stiu sa se faca placuti de cei din jur si acest lucru le aduce multe avantaje.


Iunie: Zodia Gemenilor

Horoscopul arhaic spune despre cei nascuti in luna lui Ciresar ca sunt persoane schimbatoare si dornice de distractie. Vorbesc mult dar nu trebuie luate de fiecare data in serios. Au o memorie buna dar pun intotdeauna propriile interese mai presus de orice. Sunt descurcareti si au sanse sa ajunga departe, insa nu de putine ori se imbata cu apa rece.

Iulie: Zodia Cancerului

Persoanele nascute in luna lui Cuptor sunt intelepte si iubitoare de frumos. Zodia Cancerului din horoscopul arhaic romanesc descrie un caracter imbietor si omenos, dar iute la manie. Nativii din zodia Cancerului sunt vulnerabili in fata boilor si obosesc foarte usor. Sunt usor de multumit si nu ramnesc  la bunul altora.


August: Zodia Leului


Zodia Leului indica persoane curajoase si vrednice, hotarate sa ajunga cineva inviata. Au initiativa, dar nu reusesc sa faca mereu o impresie buna. Sunt buni sfatuitori pentru altii, dar cand trebuie sa ia decizii pentru ei, lucrurie se schimba. Militeaza pentru cinste si dreptate. Si-ar dori sa ofere un exemplu excelent celor din jur, insa nu de putine ori trebuie sa se abata de la reguli si credinta.

Septembrie: Zodia Fecioarei

Persoanele nascute in luna lui Rapciune sunt schimbatoare si greu de multumit. Au pretentii mari de la oameni care-i inconjoara si viseaza la un trai imbelsugat. Sunt descurcarete si prind totul din zbor. Le place sa primeasca laude, insa nu si-ar dori sa munceasca prea mult pentru a le obtine. Ii critica aspru pe cei din jur si nu iarta cu usurinta.

Octombrie: Zodia Cumpenei

Nativii din zodia Cumpenei sunt comunicativi si indrazneti. Permanent bine dispusi, gata sa puna o vorba buna ori sa dea o mana de ajutor. Isi fac usor prieteni dar trebuie sa privesca atenti in jur. Sinceritatea ii caracterizeza si nu ezita sa le spuna celorlalti ce nu le convine. Se enerveaza repede, dar regreta vorbele aruncate la manie.


Noiembrie: Zodia Scorpiei

Cei nascuti in zodia Scorpiei sunt recunoscuti pentru caracterul puternic si razbunator. Se gandesc intotdeauna la castig si nu cunosc limite atunci cand vor sa obtina ceva. Horoscopul arhaic din popor mai spune despre ei ca sunt neinfricati si inselatori. Cu toate astea, au si cateva obiceiuri placute. Sunt loiali si nu-si vor dezamagi niciodata prietenii.

Decembrie: Zodia Arcasului

Persoanele nascute in aceasta zodie sunt intelepte si cumpatate. Nu ar pasi niciodata in afara regulilor prestabilite si cauta sa impace pe toata lumea. Dau dovada de generozitate si calm. Sunt tematori si sfiosi, dar nu ezita sa ceara socoteala atunci cand li se cuvine ceva. Se enerveaza greu si incearca intotdeauna sa rezolve conflictele cu vorba buna.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #430 : Marți, 27 Martie 2012, 11:47 »
http://www.astrodestin.ro/articol/Special/Previziuni-astrologice-pe-anul-2012-in-functie-de-JUPITER-planeta-norocului-3110.html

astrele par sa tina cu mine pe partea financiara, cica "inceputurile mici se vor transforma in investitii extraordinare" (mama, ce bine suna!!!  :thumbup:)...ei, macar la bani sa am noroc daca in dragoste nu... :D
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #431 : Marți, 27 Martie 2012, 12:09 »
voi lua decizii bune pe plan sentimental :)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #432 : Marți, 27 Martie 2012, 13:02 »
Io tre`sa candidez la presedentia Marii Britanii, ca s-ar putea sa-mi iasa...

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Horoscop
« Răspuns #433 : Marți, 27 Martie 2012, 19:12 »
bitek, inspirata "creatie"  :2funny: (ma refer la foto), pisic cu ascendent in scorpion, nu?  :D
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Horoscop
« Răspuns #434 : Marți, 27 Martie 2012, 19:14 »
Yep! si cu un posterior sexos de...(nu se putea altfel)...ca-n poza!