Autor Subiect: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile  (Citit de 418645 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline nuska

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1260 : Duminică, 05 Mai 2013, 11:19 »
SA VA DEA DUMNEZEU TOT  CE E MAI BUN SI FRUMOS PE LUME,BUCURII SANATATE,OAMENI BUNI ALATURI,IMPLINIRI SI MULTA IUBIRE
fericire

LiaV

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1261 : Luni, 06 Mai 2013, 00:53 »
Eu cred in invierea noastra, a tuturor! Si sper ca generatiile viitoare sa se deschida la minte, sa devina mai libere, mai descatusate de lanturile credintelor si obiceiurile impuse de popi si biserici.

Iubesc Craciunul pentru mirosul de brad si beculetele ce-mi impodobesc orasul.
Iubesc Pastele pentru ca oamenii comunica intre ei, chiar straini fiind, atunci cand isi dau lumina pe strada.
Dispretuiesc in schimb simbolistica oualor rosii si sacrificarea mielilor, aglomeratia din magazine, goana dupa mancare, de parca am fi hamesiti de foame!
Wow! Ce noroc ca exista atatea sarbatori, atatia sfinti si ca ne putem astfel burdusi cu fripturi, sarmale, cozonaci, vin etc etc.
Si putem arata lumii cat de buni si iubitori suntem si ce frumos stim sa ne pupam. De sarbatori!   :angel:

Ieri am primit un mesaj pe Facebook de la fiul meu. Ma rog... l-a primit si el la randu-i, si l-a dat mai departe. Deci, i-a placut  ;)
Sunt mandra de amandoi copiii mei, ca nu se lasa ingenuncheati de mentalitati si credinte invechite.

Ca sa particip si eu aici cu ceva, cu ceva dupa cum simt si cu care rezonez, va voi pune un film indian, o comedie tare draguta si care sper sa placa la cat mai multi de-aici.  :)
In acest film, tipul care l-a dat in judecata pe Dumnezeu, la un moment dat, intr-un interviu, spune:

"- În opinia mea, acolo unde apare religia, nu mai e loc si pentru onestitate. Iar unde prevalează adevărul, nu este nevoie de religie.
- Si ce rol au castele si religia în viata oamenilor?
- Unul din două, doamnă: fie îi fac neputinciosi, fie îi transformă în teroristi."

Si va mai pun mesajul acelui tanar, care pe mine m-a tare bine dispus!

Va imbratisez pe toti si da, adevarat a inviat, spiritul din fiecare dintre noi, dintotdeauna!

Mesajul:


Filmul:
http://casatreziriifilme2.blogspot.ro/2013/05/oh-my-god.html



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1262 : Luni, 06 Mai 2013, 08:22 »
În locul lui admin, mutam postarea, cu voia ta :worship:, la Articole - Gânduri așternute.

Dar cum nu sunt admin, nu pot decât să citesc și să zic: Multumesc, LiaV, e foarte frumos și trist adevărat amestecat cu speranță,  ce spui tu...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1263 : Luni, 06 Mai 2013, 08:35 »
Ouups, cică ieri a fost Ziua Bărbatului. La mulți ani, dragilor de ei! Cică din 1960 se tot chinuie să aibă o zi a lor.
Acum sunt mai multe....una internațională, declarată pe 19 noiembrie.

”Obiectivele sărbătoririi Zilei Internaționale a Bărbatului includ concentrarea asupra sănătății bărbaților și băieților, îmbunătățirea relațiilor dintre sexe, promovarea egalității între sexe și prezentarea de modele masculine de urmat” (http://ro.wikipedia.org/wiki/Ziua_Interna%C8%9Bional%C4%83_a_B%C4%83rbatului).

Cum s-a ajuns de la aceste obiective la ”Trăiască berea” e un mister pentru mine...

Dar să lăsăm poliloghia și să respectăm libertatea de a alege. :angel:
La mulți ani!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1264 : Luni, 06 Mai 2013, 13:38 »
HRISTOS A INVIAT! PASTE FERICIT LA TOATA LUMEA !

Caroline

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1265 : Luni, 06 Mai 2013, 22:13 »
Eu cred in invierea noastra, a tuturor! Si sper ca generatiile viitoare sa se deschida la minte, sa devina mai libere, mai descatusate de lanturile credintelor si obiceiurile impuse de popi si biserici.

Iubesc Craciunul pentru mirosul de brad si beculetele ce-mi impodobesc orasul.
Iubesc Pastele pentru ca oamenii comunica intre ei, chiar straini fiind, atunci cand isi dau lumina pe strada.
Dispretuiesc in schimb simbolistica oualor rosii si sacrificarea mielilor, aglomeratia din magazine, goana dupa mancare, de parca am fi hamesiti de foame!


Candva (sa tot fie vreo 12 ani), am castigat un concurs intr-o revista cu un articol pe tema asta.  ;)

Apropos de generatiile viitoare, eu azi mi-am petrecut ziua cu cineva adorabil...



... nici ea nu prea pricepe de ce oua rosii...



... in schimb, stie sa rada in hohote,



ceea ce va doresc si voua. :angel:

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1266 : Marți, 21 Mai 2013, 08:30 »
La multi ani, Costi din TM si Elena din Pitesti si...celorlalti prieteni din SC pe care nu i-am mentionat, dar poarta cele doua nume sarbatorite astazi !! :flori:
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1267 : Marți, 21 Mai 2013, 08:51 »
Că bine zici, deli_a :)
La mulți ani și o zi minunată sărbătoriților, ca și...invitaților :giggle:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline otiliamano

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • eu ... cu bune si rele ....
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1268 : Marți, 21 Mai 2013, 15:34 »
La multi ani Constantin si Elena! :)

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1269 : Marți, 21 Mai 2013, 16:59 »
la multi ani tuturor sarbatoritilor zilei!

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1270 : Marți, 21 Mai 2013, 18:54 »
La Multi Ani!!!!! :flori:
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1271 : Miercuri, 22 Mai 2013, 10:30 »
La multi ani cu un pic de intarziere tuturor Elenelor si Elenilor, Constantinelor si Constantinilor!

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1272 : Joi, 01 August 2013, 12:29 »
La Multi Ani!!!! Sa ne traisasca parintii!! Tuturor.... :flori:
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1273 : Joi, 01 August 2013, 13:26 »
La multi ani parintilor tai, Gigi! Sanatate si voie buna! :flori:

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1274 : Luni, 05 August 2013, 21:55 »
Admin, io-s mai precoaca asa....am pus caciulita, manusile, fularul....si-s gata sa inchid valiza....asa ca nitel mai devreme iti zic  LA MULTI ANI!!!!!! Sa fii sanatos, voios si asa cum iti mai doresti! Sa petreceti la Maramu' pana hat-dimineata!
Maine dimineata am sa te si semesuiesc..... :flori: :flori: *|*
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!