Autor Subiect: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile  (Citit de 418647 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #705 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 18:12 »
Lipseste cetera Mari_a, vezi puteam invita mustaciosii de la Hajdu!

Mari_a

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #706 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:04 »
Sau... putem merge noi la ei! Am vazut in program un Hajdu-nu-stiu-cum toooocmai in martie  :)  Mi se par o mie de ani pana la primavara!

Acum, aici, nu lipseste mai nimic  ;D  Avem di tati  ;D

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #707 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:33 »
Apropo de balaceala si de bule, cum zice Ancuta. Sambata am fost la Brasov, la Paradisul Acvatic. Frumos, mi-a placut bazinul de inot, spatiile bine gandite, curatenie. Si mi-a adus aminte de Hajduszoboszlo, de zilele frumoase de acolo. Seara am fost intr-un local, undeva pe drumul spre Poiana, nu mai stiu cum se numea, am inteles ca este unul vechi, cu traditie. Si acolo atmosfera era tare placuta, asa cum era si la csarda din Hajdu. M-am intors prin Sighisoara si nu puteam sa ratez Casa Cositorarului. L-am sunat pe Nicu de dimineata sa-i spun ca ajungem un mic grup la masa. Si ne-a pregatit: salate de tot felul, pere cu gorgonzola si dulceata de afine, pastrama de oiae, file de corcan afumat, cas cu nuci si stafide, tot felul de bunatati. Cu greu m-am abtinut, sunt de doua saptamani intr-o incercare de a pierde cateva grame....Strazile erau pustii, nimic din agitatia turistica cu care sunt obisnuit acolo. Si era tare placut si potrivit pentru plimbare. Am dat o raita prin cetate si am plecat spre Sibiu.

Magdalena_

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #708 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:34 »
ce-i pe aici? sarbatoriti fara mine?
imi spune si mie cineva ce se intampla? este ziua lui Mari_a?
pai daca-i asa, la multi ani!
si taaaareeee mi-e dor de palincuta de Hajdu-nu-stiu-cum ;)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #709 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:38 »
Si de baruletul acela din centru nu? Stii ca este acelasi barman si mai rezista si panoul cu margele?

Magdalena_

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #710 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:42 »
sunt convinsa, cred ca ne asteapta. cu cine crezi ca-si face el vanzare?
seara cu grupuri, grupuri........si dimineata cu mahmuri, sau nu ;)

Mari_a

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #711 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:44 »
Magda, multumesc, multumesc. Daca-i vorba de palinci cu margele si de balaceala cu bule, ne bagam?   ;D Luam o sticla de zeama de varza la noi, "pentru de dimineata"  ;D

admin, Aqua nush-cum, pere cu nush-ce... fara noooi ??? ??  Ntz, ntz, ntz! Sa nu mai faci d-astea!  >:(

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #712 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 19:54 »
M-am pedepsit cu un ceai....

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #713 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 20:33 »
... Daca-i vorba de palinci cu margele si de balaceala cu bule, ne bagam?   ;D

de la asta cam iti vajaie capul - da' vezi tu maine dimineata cum ii'  ;D  ;D


Mari_a

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #714 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 20:46 »
O sa fie de rau d-aici incolo! Am ramas fara sirop de tuse! Cine m-a pus sa le zic ca am zmeurata?!  Am avut!  ;D Cum trec eu iarna ?   ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #715 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 20:56 »
daca ati epuizat stocul zi - venim noi cu provizii  ;D

Mari_a

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #716 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 21:03 »
Hai!
Dar daca nu e bine?
Dar daca nu va place?
Dar daca e prea bine?
Dar daca va place prea mult?  ;D    :P

varsator38

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #717 : Joi, 17 Noiembrie 2011, 23:08 »
LA MULTI ANI Mari_a!
scuze intarzierea......am lipsit si eu in momentul cel mai nepotrivit ;)...adica cand se chefuieste pe aici...
multa sanatate si tot ce-ti doresti sa se implineasca!!!

Mari_a

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #718 : Vineri, 18 Noiembrie 2011, 09:05 »
Multumesc, va multumesc tuturor ! Toate cele bune si voua !

Sunt ani de cand nu m-am mai sarbatorit. N-am mai avut dispozitia. N-am mai avut bucuria. Faceam doar o mica reuniune la serviciu, o maslina si o scobitoare cu 10-12 colegi, si o masa in weekend cu familia, dar asa, ca un parastas – numai coliva mai lipsea !
Sambata trecuta am petrecut cu familia, insa s-a suprapus cu aniversarea a 10 ani de cand scorpia de cumnata-mea a pus mana pe al meu frate (si l-a transformat total ! in rau !). Asa ca vom continua sambata asta cu niste gratare, ca mai am un frate si o sora vitregi.
Ieri am inceput-o pe la unu la serviciu, insa, asa cum n-am eu noroc in nimic, a fost o avalansa de hartii si un du-te-vino permanent.
M-am bucurat ca m-au cautat persoane pe care nu le-am mai vazut de mult timp – nu s-au mai limitat la a-mi trimite doar un sms ori o felicitare pe net. Nu stiu ce se intampla, probabil ca am inceput sa eman ceva… (feromoni ! ;D ). A venit un grup de colege cu care am lucrat prin ’94-’98, eheeeeei, cand eram noi tinere si… naravase ! Atunci a fost o perioada foarte grea la serviciu (ne apuca si unu’ noaptea uneori !), dar si foarte frumoasa. Asa ca am mai luat-o si pe una din cele actuale (ca restul sunt prea constipate !) si am continuat petrecerea la mine acasa. Nu ma pregatisem pentru ca, v-am zis, nu ma mai sarbatoream, asa ca n-am stat trei zile in bucatarie, am luat totul de-a gata. Am mancat, am beut  ;D (sa nu credeti ca mult, atat cat sa ne simtim bine!), am ras, am povestit, am cantat, n-am dansat – poate asa, a mai miscat cate una din vreun organ ! Am cantat in gura mare cu Tina Turner
Women of a certain age
They learn to rely and judge all his responses
Having played the mating game
She doesn't waste time cause all that she wants is
Really honest emotions
Ones he can't help but show
Though I hardly know your name I know about love and I know
I don't wanna lose you….


N-am vecini decat deasupra, p-aia cu patul si cu amantul racnitor, care n-a dat semne ca o deranjeaza, ca atata ii trebuia! Pai cat bate fiu-sau cu mingea de baschet in podea?!
Am mai scris cu voi p-aici pe forum, mi-au zis ca-s nebuna la cap ca ma bag in chestii d-astea cu necunoscuti pe net!   ;D 
Fiindca a mea era plecata la film (ca deh, in fata ei trebe sa fiu tare !) le-am povestit ce ma doare tare acum (ooof, inimioaraaaa !), mi-au spus cam pe unde vad ele ca gresesc, mi-au dat sfaturi – bune, de bun simt, insa eu sunt ca un catar: fac numai ce ma taie capul pe mine, bun sau rau!
N-am stat mult, pana pe la zece jumate. Prima a plecat - cine credeti ? – aia care (mai) e maritata, ca incepuse ‘mnealui sa o sune; cine stie ce-si inchipuia ca se petrece la mine acasa! Vreo orgie!
Asa ca… a fost bine. Am mai scris pe aici ca SC m-a transformat. M-a intors pe dos. Ori, mai degraba, eram intoarsa pe dos si m-a intors pe fata !

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #719 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 15:48 »
      Avem o sarbatorita care pentru mine a fost, este si  va ramane un OM special: Steliana (care are azi ziua onomastica)!! Iti doresc, draga mea, sa fii inconjurata intotdeauna de prieteni adevarati, sa fii iubita, fericita si sanatoasa, alaturi de cei dragi!! Mai sper din suflet ca M sa te merite si sa inteleaga ce alegere minunata a facut! Sunt invidioasa la maxim (in sensul bun, bineinteles!) pentru rasul tau inconfundabil si pentru felul cum acaparezi atentia doar prin simpla prezenta! Ma consider norocoasa ca te-am cunoscut si sunt foarte fericita ca esti printre putinii care nu m-au uitat si ma cauta din cand in cand! Iti urez din suflet: LA MULTI ANI!
      Te pup si te imbratisez cu deosebita simpatie, prietenie si cu mult drag...
      PS...Pacat ca n-am abilitatile fetelor de pe forum sa pot (sa stiu, mai exact!) sa iti postez un buchet de flori si un cadou...virtuale!