Autor Subiect: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile  (Citit de 418761 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #405 : Miercuri, 01 Decembrie 2010, 23:12 »
Multumesc Ayouni, se pare ca nu am suficienta rabdare sa ma indeletnicesc cu astfel de activitati. De youtube, fireste ca am auzit, am si vazut, imi trebuie probabil mai mult exercitu, dar poate am sa-mi gasesc un moment si voi incerca.

silviu

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #406 : Joi, 02 Decembrie 2010, 00:21 »
Citat din: ayouni
Focul vanat-Serghei Esenin - superbe versuri! oh Serghei!
unul dintre favoritii mei all time.

alcoolic, cu probleme mintale, este internat la o clinica de specialitate. iese din spital, se cazeaza la un hotel, isi taie superficial venele si cu propriul sange scrie un ultim poem.apoi se spanzura. avea 30 de ani si a considerat ca nu mai are nimic de spus :'(

Saturnianul

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #407 : Sâmbătă, 04 Decembrie 2010, 11:32 »
alcoolic, cu probleme mintale, este internat la o clinica de specialitate. iese din spital, se cazeaza la un hotel, isi taie superficial venele si cu propriul sange scrie un ultim poem.apoi se spanzura. avea 30 de ani si a considerat ca nu mai are nimic de spus :'(

Probabil chiar nu mai avea nimic de spus. Cunosc cel putin un autor celebru care a avut in tinerete probleme cu alcoolul si drogurile dar a depasit faza si nici nu s-a sinucis. E bine mersi si scrie in continuare cu succes.

silviu

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #408 : Sâmbătă, 04 Decembrie 2010, 18:35 »
eu cunosc multe persoane care desi nu au avut absolut nimic de spus au trait bine-merci pana la 80 de ani. au pierdut atata amar de vreme in zadar :(
chiar cioran spunea, in neajunsul de a te fi nascut: ceea ce ştiu la 60 de ani, stiam la fel de bine şi la 20. 40 de ani ai unei lungi, inutile munci de verificare...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #409 : Sâmbătă, 04 Decembrie 2010, 22:05 »
parca era si un proverb: decat o viata cioara, mai bine o zi vultur ...
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #410 : Duminică, 05 Decembrie 2010, 09:53 »

marcutza

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #411 : Duminică, 05 Decembrie 2010, 12:19 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/fOD1LB209Mg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

luciamanta

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #412 : Duminică, 05 Decembrie 2010, 14:45 »

Cu sufletul plin de bucurie, iubire, bunătate și înțelegere, să ne pregătim pentru întâmpinarea zilei Sfântului Nicolae și a Binecuvântatelor Sărbători de iarnă care vor urma! Gânduri bune tuturor și ... ghetuțe doldora de cadouri frumoase şi de bunătăţi! Si să ştiti, dragii mei, că l-am rugat pe Sfântul Nicolae să vă dăruiască saci nenumăraţi de fericire!
Pentru toți sărbătoriții ...

dian

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #413 : Luni, 06 Decembrie 2010, 02:32 »
 La multi ani tuturor celor care poarta acest nume iubit, Nicolae, Nicoleta,( cu derivatele), sa fiti sanatosi, fericiti si sa produceti atata bucurie prin prezenta voastra precum mult asteptatul Mos Nicolae cu darurile din ghetute.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #414 : Luni, 06 Decembrie 2010, 08:24 »
la multi ani cu bucurie, tuturor sarbatoritilor!
nihil sine deo

Offline flori

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #415 : Luni, 06 Decembrie 2010, 09:30 »
LA MULTI ANI! tuturor celor care poartă numele de Nicolae sau derivate ale lui și celor ce s-au născut în această zi.
Tuturor semenilor (purtători sau nu ai numelui) să vă pună Moș Nicolae în ghetuțe multă sănătate, pace și lumină în suflete, un dram de noroc și un strop de bogăție.
Vă îmbrățișez cu drag pe toți.   

cameliagabriela

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #416 : Luni, 06 Decembrie 2010, 09:45 »
la multi ani celor care sarbatoresc azi Sf Nicolae(fie ca au nume de sfant, fie ca se bucura pt o zi k sunt iarasi copii)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #417 : Luni, 06 Decembrie 2010, 10:46 »

La multi ani tuturor sarbatoritilor de sfantul Nicolae!

Mos Nicolae sa va umple cizmulitele doar cu bucurii, noroc si succese!




marcutza

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #418 : Marți, 21 Decembrie 2010, 14:27 »

luciamanta

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #419 : Luni, 27 Decembrie 2010, 07:36 »
    In fiecare an, in ziua de 27 decembrie il sarbatorim pe Sfantul Stefan, cel dintai mucenic al crestinitatii, prilej pentru a-i felicita pe toti cei care poarta numele de Stefan si nume derivate din acesta si pe această cale, le doresc tuturor sărbătoriţilor multă sănătate, fericire, iubire, belşug, realizări pe toate planurile şi o viaţă împlinită! LA MULTI ANI!!!