Autor Subiect: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile  (Citit de 418645 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #375 : Sâmbătă, 27 Noiembrie 2010, 12:45 »
am gasit pe youtube si o cantareata cu numele de steliana! asa ca, de la steliana pentru steliana, si pentru amandoua, "la multi ani"!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/LffkGeG7xdw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #376 : Sâmbătă, 27 Noiembrie 2010, 23:53 »
    Când Steliana a deschis uşa apartamentului ei primitor, am crezut pentru un moment că văd în faţa ochilor o altă persoană, o altă Steliana, strălucitoare, veselă, întinerită.  Si mi-am spus în sinea mea că serbarea zilei onomastice şi invitaţii ei de azi, destul de numeroşi,  au avut un efect benefic asupra ei.  Însă, trebuie să vă spun că Steliana a avut parte cu o seara înainte, de un masaj de excepţie care a durat 2 ore, masaj care a revigorat-o mult mai bine decât o noapte de somn profund.  Ce binecuvântare! Era apropape ora 15.10 si sosiseră o parte din invitaţi. Atmosfera era caldă şi frumoasă, invitaţii prietenoşi şi vorbăreţi. După ce Steliana a primit cadourile, a început să aducă preparatele mai mult decât îmbietoare şi minunat aranjate! Masa a fost mai mult decât îmbietoare şi trebuie să vă spun că nu am rezistat tentaţiei de a nu servi din fiecare preparat gătit de mâinile pricepute ale Stelianei. Deodată, invitaţii aproape în acelaşi timp, au făcut fel de fel de poze.... Apoi a urmat una dintre surprizele serii, o apariţie incredibilă, greu de ghicit cine era... Dar cineva a ghicit cine era persoana misterioasă, travestită în femeie... Adria a ghicit şi a primit spre sfarsitul petrecerii, un premiu superb . S-a înviorat mult atmosfera, pe fondul muzical al serii şi pe fondul bancurilor spuse pe nerăsuflate. Chiar si Ayouni care a fost puţin răcită şi-a revenit complet, răceala i-a trecut.  Surprizele Stelianei  m-au uimit şi m-au încîntat în acelaşi timp. Căpşuna a fost harnică ca de obicei şi zâmbitoare. Ne-a răsfăţat pe toţi, iar Steliana a fost în vervă, a fost mai tot timpul în mişcare, o gazdă plăcută, minunată, care nu dă greş niciodată. Am cunoscut câteva persoane interesante, care au făcut petrecerea şi mai frumoasă decît aş fi bănuit şi totodată, am profitat de ocazie, si am pus la cale împreună cu prietenii mei, noi întâlniri, petreceri şi planuri de viitor.  Ce frumuseţe de timp am trăit alături de Steliana şi invitaţii ei, un timp în care tot pământul era al meu. Un timp cu gust dulce şi miros de crini.

silviu

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #377 : Duminică, 28 Noiembrie 2010, 21:48 »
steliana, cu ceva intarziere, iti urez sa ai mereu cer senin. iar de va fi si-o fi sa ai si cer cenusiu, in sufletul tau sa fie mereu senin.
numai bine!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #378 : Duminică, 28 Noiembrie 2010, 23:07 »
multumesc silviu!
te sarut pentru urare; iar cerul ... este al nostru ... si-l impartim cu bucurie ...
depinde unde ne aflam cand il privim ...
mi-ar fi placut sa te am in atmosfera noastra, ca pe o alta surpriza placuta
dar niciodata nu este prea tarziu, iar gandul tau bun ma insenineaza si mai mult
nihil sine deo

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #379 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 10:13 »
va multumesc tuturor pentru urari si gandurile bune, transmise!

sa aveti parte de implinirile visate!
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #380 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 10:27 »
multumesc silviu!
te sarut pentru urare; iar cerul ... este al nostru ... si-l impartim cu bucurie ...
sau cu tristete :(
Citat din: steliana
mi-ar fi placut sa te am in atmosfera noastra, ca pe o alta surpriza placuta
dar niciodata nu este prea tarziu, iar gandul tau bun ma insenineaza si mai mult
poate locul meu nu e in atmosfera voastra... sunt un derbedeu. dar, dac-ai sti, cu inima-i pustie, cum poate iubi un derbedeu si cat poate de supus sa fie :D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #381 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 14:11 »
pai si atmosfera este a noastra!
iar un derbedeu supus ... o incitare in plus ;)
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #382 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 19:36 »
[q
poate locul meu nu e in atmosfera voastra... sunt un derbedeu. dar, dac-ai sti, cu inima-i pustie, cum poate iubi un derbedeu si cat poate de supus sa fie :D
[/quote]
Nu stiu de ce, Silviu, dar am impresia ca esti sincer, esti tu, autentic si unic

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #383 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 21:04 »
silviu, te rog sa te inseninezi dupa asa complimente :D
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #384 : Luni, 29 Noiembrie 2010, 22:52 »
Nu stiu de ce, Silviu, dar am impresia ca esti sincer, esti tu, autentic si unic
voi fi mereu la fel. dar mereu voi plati un pret. si uneori e al naibii de scump >:(

luciamanta

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #385 : Marți, 30 Noiembrie 2010, 06:56 »
"LA MULTI ANI!" sarbatoritilor zilei de astazi, celor care poarta numele de Andrei/Andreea si derivatele acestor nume. Sfantul Andrei sa va ocroteasca in fiecare zi! "La multi ani" cu liniste si pace, cu multe  impliniri si momente frumoase in viitor!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #386 : Marți, 30 Noiembrie 2010, 12:27 »
la multi ani tuturor sarbatoritilor zilei de astazi!
nu uitati sa puneti graul la incoltit!

ce-o fi? al meu, cel de anul trecut era inaaaaaaalt si rar ...
o prietena care a pus acelasi grau cu mine, al ei era des si scurt
nihil sine deo

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #387 : Marți, 30 Noiembrie 2010, 13:18 »
felicitari tuturor andreilor si andreelor! la multi ani cu sanatate si multa dragoste!


"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #388 : Marți, 30 Noiembrie 2010, 20:04 »
dada, hai si eu cu urarea mea de pe-nserat!

Sarbatoare frumoasa, cu lume buna dar fara aglomeratie pe caile de acces spre torturi si petreceri, cu veselie si haz, muzica buna si prieteni eterni!

haaaave fun, Andreilor/Andrelelor!


pe_jumate

  • Vizitator
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #389 : Marți, 30 Noiembrie 2010, 20:14 »
pentru petrecerea voastra!