Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre
Maramures. Traditii, mestesugari, istorie si drumetii. 7 - 11 septembrie 2016
florart:
La prima actiune SC m-am bucurat de clipe calde în Maramures, clipe pe care am încercat sa le surprind în câteva imagini. Am ramas cu amintiri fara egal, care nu se pot fotografia decât cu sufletul. Am avut surpriza sa întâlnesc un grup de oameni curati, dornici sa comunice, sa calatoreasca si sa se bucure împreuna de locuri carora, odata cu venirea toamnei le-au dat si mai multa culoare. Locuri în care am redescoperit România autentica si m-am îndragostit din nou de ea. Locuri poate uitate într-un capat de tara, dar care s-au contopit cu inimi, dar si cu minti deschise, pentru a picta un tablou unic la început de septembrie.
florart:
Si nu în ultimul rând, personal m-am bucurat atât de seninul de pe chipul blând al Lidiei, cât si de zâmbetul mereu neastâmparat si copilaros din privirea lui Gabi.
Am mai ramas cu multumirea de a va fi cunoscut, oameni frumosi cu suflet sensibil, împletita cu speranta ca ne vom mai tine vreodata de munti, binecuvantati de aceeasi vreme superba.
Voi reveni cu imagini in weekend, seara frumoasa!
ave caesar:
Recomand aceasta excursie celor care au posibilitatea si timpul necesar. A merge cu mocanita pe Valea Vaserului, a vedea Cimitirul Vesel de la Sapanta, a vizita superbele si impresionantele biserici din lemn cu o arhitectura unica in Romania, etc. - sunt lucruri pe care merita cu adevarat sa le faci. Cu greu se poate exprima in cuvinte caldura si ospitalitatea cu care am fost intampinati peste tot, am cunoscut o Romanie autentica, sanatoasa dpdv moral dar si originala. A tinut si vremea cu noi asa ca ne-am putut indeplini obiectivele (mai ales Creasta Cocosului si Cascada Cailor), ca horinca am fi putut-o bea si daca ploua... ;)
Poze nu pun deocamdata, (in mare sunt aceleasi ca ale colegilor) dar o sa postez la Concursul de Fotografie.
EmBo:
Daca ati participat la aceasta actiune nu uitati sa postati fotografii la Concursul de Fotografie!
In cateva zile se incheie perioada de postare si pierdeti posibilitatea castigarii premiilor.
Puteti pune fotografiile in topicul dedicat, AICI.
Navigare
Du-te la versiunea completă