Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!  (Citit de 108026 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Maria_Cara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #330 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 01:11 »
 :) buna seara!

A  fost un revelion de tinut minte si ma bucur ca am trecut in noul an alaturi de prieteni speciali, pentru ca asa suntem noi cei din SinglesCamp…speciali,  intr-o atmosfera eleganta, cu femei superbe, puternice si barbati fermecatori.
M-am bucurat si de data asta de compania Taniei si de revederea prietenilor de la castel Haller. Am reintilnit pe Mariana, Rodica, Marcel, Rodica  Tifui, Crenguta, Domnita blonda, Miriana…
Nu pot sa nu amintesc de noii prieteni, Madalina, Cristina Serban, Floarea-Florica-Frida Khalo-(Fata_cu_flori_in par) sau de Stefan si de “celalalt Stefan”.
De “celalalt Stefan” o sa va spun ceva,  cum a avut el grija sa-mi cunosc concitadina, pe Dana. “Maria, trebuie s-o cunosti pe Dana…,” iar Danei ii spunea “ stii, eu am depistat-o pe Maria, trebuie s-o cunosti, sunteti din acelasi oras”, astfel incit ne-am cunoscut ca nu stiu cum o scoteam la capat cu el.
Poate ca nu am retinut multe nume, dar am luat de la fiecare cite ceva,  un zimbet,  o amabilitate, sau o miscare de dans care mi-a placut, sau o tinuta eleganta, astfel incit mi-am facut un buchet frumos de impresii.
Ma intorc si nu ma pot abtine sa nu spun ca am indragit la prima vedere pe Madalina si pe fata blonda, tunsa scurt, cu silueta subtire, care dansa superb, cu un aer usor aiurit(cred ca e din Sibiu)… Pe Codruta din Roman am intilnit-o de doua ori la lift apoi la un vin fiert la Calul Balan, unde a mai mers Viorel, Tania, Tudora, Mihaela si inca o tipa faina si ne-am mirat la finalul celor doua carafe de vin de ce nu ni se ia comanda pentru taxi, … pentru ca restaurantul era linga parcarea cu taxiuri.
Pe Ionut, Liviu si Nicu si alti doi, i-am cunoscut in jacuzzi. Pe Costel-dansatorul  l-a retinut cred toata lumea(sa va spun un secret, a luat lectii de dans) si mai este din oras cu mine. Si tot de la niste baieti am aflat ca unii din SC se pregatesc de nunta… 
Imi mai amintesc de AnaMaria, de Adina din Tg. Mures, de Mircea, Ciprian, Octavian, Ada din Bucuresti, de Bruno, sau Parasca din Baia Mare.
Multumesc pentru frumosul timp petrecut impreuna…

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #331 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 11:47 »
Multumesc frumos Gigi , am primit si deschis doar ultimile filmulete  ... oameni  superbi , frumosi si veseli  :smitten: :smitten: abia astept sa vad si restul .

Ca de obicei ...,  sau cel putin in actiunile la care am particiapt eu , organizare impecabila ..mi-a fost tare greu  sa aleg intre a sta la barfa jos in sala de fumat  sau sa merg la vin fiert in oras sau  :) sa merg din sauna in sauna in bazin si jacuzi  ... ;) :D.
Bravo Maria , ce de nume ai retinut...
Inca o data tuturor , An nou cu bine si sa ne vedem in cat mai multe actiuni  sc  ;) :smitten:

Offline Claudia M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #332 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 19:12 »
Salutare tuturor  :dance:
Ma bucur sa va " revad " aici tot asa veseli si plini de energie pozitiva. Felicitari lui Gigi si Samizei pentru organizare si pentru ceea ce fac aici in SC, ca aduc bucurie in sufletele oamenilor.
    Desi nu-mi dau seama  cine sunteti, va multumesc  din suflet Maria_Cara  pentru aprecierile frumoase la adresa mea (sunt fata blonda tunsa scurt din Sibiu care dansa "aiurit")
   M-am simtit foarte bine in compania tuturor si sper sa ne revedem si alta data.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #333 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 20:35 »
A fost un Revelion minunat !!  Multumesc tuturor (organizatorilor si participantilor) ...... m-am bucurat de compania Mariei, pe care cu cat o cunosti mai mult, cu atat o indragesti mai mult ..... m-am bucurat de compania unor persoane speciale si mi-am facut prieteni noi.
Multumesc inca o data pentru timpul petrecut impreuna.
Gigi, am primit 3 mail-uri, multumesc, astept lista cu adresele participantilor.
Anul 2016 sa fie un an asa cum si-l doreste fiecare.  :smitten:

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #334 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 21:30 »

"...sunt fata blonda tunsa scurt din Sibiu care dansa "aiurit"..."

Mai degraba "interesant".

  " M-am simtit foarte bine in compania tuturor si sper sa ne revedem si alta data."

"Speranta" depinde mai mult de tine - de ex. la inceput de martie este Carnavalul de la... Sibiel. Tot un fel de Revelion, dar mai de primavara si deghizat (vezi ceva poze de anul trecut).

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #335 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 22:18 »
Revelionul a fost... 3 zile din nou. Cu dans si dixtractie cat a putut fiecare. Dar noaptea Anului Nou a fost cea mai tare, cu un restaurant suspendat peste soseaua nationala care a inceput sa salte in ritmul muzicii odata cu dansatorii. Si de ce salta, mai multi dansatori erau pe ringul de dans. Am stat pana pe al 4 -5 dimineata, pana sa se crape de ziua. Faza cu "crapatul" cred ca ne-a speriat un pic si ne-am dus la culcare. Bun DJ -ul, ne-a nimerit in plin cu muzica. In serile urmatoare a fost ceva mai lejer, am stat numai pana pe la 2 noaptea... Oboseala si-a spus cuvantul. Ma refer la oboseala de la inotat in piscina. Dimineata si seara... Si seara se aprindeau luminile albastre in piscina creind o adevarata feerie. Apa era asa de calda ca intrand direct nu simteai nici un disconfort termic. Daca ar fi fost si sarata...
Plus ca la un capat avea o zona cu bulbuci unde puteai sta intins si pe lateral doua mini cascade pentru masaj... Separat era si un jacuzzi cu apa mai calda. Prin ferestrele mari se vedea bruma de afara si telefonul imi spunea ca sunt vreo  -12 grade... Mai vreeaaau la piscinaaa!
Per total, un Revelion foarte reusit, ca si cel de anul trecut de altfel, dar totusi diferit.
Asa ca urmariti forumul si cand apare topicul Rev. 2017 nu pregetati. (Apropos Gigi, cand apare topicul ?)
P.S. Wonderland poate indraznesti si tu....

Offline Maria_Cara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #336 : Joi, 07 Ianuarie 2016, 12:48 »
Rentzi&Claudia, scuze, n-am spus ca dansa aiurit ci ca dansa superb... si  ca avea o atitudine usor  aiurita-(aeriana mai degraba) dar care mie mi-a placut... dupa niste multe ore de nesomn n-am mai stat sa cintaresc cuvintele.  O sa am grija altadata cum scriu, de fapt am scris mult mai mult despre actiune si impresii dar am taiat mai mult decit am lasat pe forum pentru ca tin la timpul vostru. Sper sa ne revedem cit mai curind, maria

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #337 : Joi, 07 Ianuarie 2016, 13:24 »
O sa am grija altadata cum scriu...
Eu zic sa scrii si data viitoare asa cum ai facut-o...cu multa sinceritate, piretenie, duiosie si  umor.
Claudiei i-a placut, sunt convinsa, s-a simtit alintata si flatata de descrierea ta:
pe fata blonda, tunsa scurt, cu silueta subtire, care dansa superb, cu un aer usor aiurit(cred ca e din Sibiu)..

iar rentzi a citit cu capul, pardon,  :giggle: gandul la piscina. sau a vrut sa fie nitel carcotas. >:D

Asa ca...asteptam si data viitoare sa scrii...tot dupa nesomn si fara...cantar. :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #338 : Joi, 07 Ianuarie 2016, 14:07 »
 :o  Fetelor, eu am raspuns la mesajul Claudiei, de unde sunt si citatele (nu am folosit "Quote").
Mesajul Mariei_Cara este chiar simpatic.

Offline Claudia M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #339 : Joi, 07 Ianuarie 2016, 14:31 »
Maria nu trebuie sa iti ceri scuze. Mi-a placut cum ai scris, nu iti schimba stilul,  nu cantari nimic. M-ai incantat chiar. Eu am glumit cu dansul aiurit.
Te pup Maria cu drag :kissing:
Rentzi si Wonderland aveti dreptate. Multumesc ca ati intervenit.  :applause:

Offline Silvia_C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #340 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 12:08 »
Gigi, in fisierul 2 am doar filmele, nu si pozele!!   oO :D     asa cu scrie in mail :rtfm:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1531
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #341 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 12:42 »
Şi eu am primit doar un set de poze, din primul mail, in mailurile 2 si 3 sunt doar filmulete.

Offline doina savu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #342 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 16:20 »
Și eu la fel, doar 1 rând de poze în primul mai.
Doina

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13292
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #343 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 17:24 »
In Email-urile 2 si 3 am transmis doar filmulete.  :)

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Revelion Singles Camp 2016. SPA&Party!
« Răspuns #344 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 12:13 »
Revelion elegant si frumos. Multumim "organizatorilor" si "participantilor". Un regret, ca nu m-am gandit la o fotografie din afara reataurantului, din sosea, in noapte, sa se vada restaurantul luminat si suspendat deasupra soselei si grupul nostru petrecand , ca peste ani sa zic ... am fost aici in noaptea dintre anii 2015-1016!