Autor Subiect: Animale - Pasiune si terapie  (Citit de 208843 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #60 : Vineri, 23 Aprilie 2010, 21:45 »
In Saptamana Luminata a vomat, a devenit apatica, nu a mai mancat, i s-a umflat burtica. Pe  9 si 10 aprilie a sangerat. Am chemat salvarea, a avut piometru (infectie mare la ovare) si inceput de septicemie. In seara de 10 aprilie a fost operata de urgenta. De atuci si pana in prezent face injectii cu antibiotice, respira greu...

maria171

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #61 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 10:01 »
imi pare rau
poate ar fi bine sa mai mergi si la alt medic
o a doua opinie nu strica

silviu

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #62 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 10:53 »
am avut si eu o catelusa care a facut piometru. dupa interventia chirurgicala si in urma administrarii de antibiotice si-a revenit.
multa bafta si sanatate!

maria171

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 10:59 »
si tot asa de mult timp i-ai administrat antibiotice?

carmentoma

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #64 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 12:07 »
   Pisica mea, desi are patru ani si ceva, nu a fost bolnava niciodata! Am avut noroc , inseamna! Cred ca as zace mai mult ca ea, daca ar avea asemenea probleme! Nu mi-o imaginez altfel decat vesela si agitata prin casa, in vesnica contradicie cu pasarelelede la fereastra, sau in continua lupta cu covoarele si bratele fotoliilor!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #65 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 13:30 »
am avut si eu o catelusa care a facut piometru. dupa interventia chirurgicala si in urma administrarii de antibiotice si-a revenit.
multa bafta si sanatate!
Silviu, pcatelusa mea acum dupa 14 zile de injectii cu antibiotice si-a mai revenit. Pot sa te intreb la ce doctor veterinar ai fost? Numai bine, o zi minunata iti doresc!

silviu

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #66 : Sâmbătă, 24 Aprilie 2010, 15:20 »
mai intai am fost la un cabinet de cartier, unde a fost diagnosticata gresit, apoi la fac. de medicina vet., dar nu-mi amintesc numele medicului :( norocul, daca se poate numi asa, a fost ca a avut piometru cu cervix deschis iar mare parte din secretii s-au eliminat.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #67 : Luni, 26 Aprilie 2010, 13:30 »
mai intai am fost la un cabinet de cartier, unde a fost diagnosticata gresit, apoi la fac. de medicina vet., dar nu-mi amintesc numele medicului :( norocul, daca se poate numi asa, a fost ca a avut piometru cu cervix deschis iar mare parte din secretii s-au eliminat.
Multumesc pentru raspuns. O zi buna!

Offline mihaela1978

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #68 : Luni, 26 Aprilie 2010, 15:41 »
Si eu am un sufletel care imi duce multa bucurie, se numeste Pechi si este o catelusa metis de pechinez cu bichon. Are 1 an si jumatate, este cuminte(cand vrea :)), mananca de toate, sta singurica fara sa comenteze(am intrebat prin vecini) si este o dragalasa. Cand voi avea, voi atasa...dovada.

carmentoma

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #69 : Luni, 26 Aprilie 2010, 15:46 »
Si eu am un sufletel care imi duce multa bucurie, se numeste Pechi si este o catelusa metis de pechinez cu bichon. Are 1 an si jumatate, este cuminte(cand vrea :)), mananca de toate, sta singurica fara sa comenteze(am intrebat prin vecini) si este o dragalasa. Cand voi avea, voi atasa...dovada.



     Asteptam sa o vedem "la fata"! Felicitari pentru prima postare si la mai multe!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #70 : Luni, 26 Aprilie 2010, 20:49 »
Si eu am un sufletel care imi duce multa bucurie, se numeste Pechi si este o catelusa metis de pechinez cu bichon. Are 1 an si jumatate, este cuminte(cand vrea :)), mananca de toate, sta singurica fara sa comenteze(am intrebat prin vecini) si este o dragalasa. Cand voi avea, voi atasa...dovada.
Felicitari pentru postare, ma bucur ca ia un sufletel drag, cald si gingas lana tine. Astept cu nerabdare sa va poza ei.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #71 : Miercuri, 28 Aprilie 2010, 09:47 »
Prefectul Capitalei, Mihai Cristian Atanasoaei, a inaintat catre Parlament o initiativa legislativa care prevede eutanasierea cainilor fara stapan. Actiunea ar costa aproximativ 100.000 de euro, in conditiile in care in Bucuresti exista 40.000 de animale fara stapan.

Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #72 : Miercuri, 28 Aprilie 2010, 09:49 »
Vineri la ora 11 in fata primariei capitalei, pe trotuarul gradinii Cismigiu, este mitingul iubitorilor de animale... impotriva crimelor....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #73 : Miercuri, 28 Aprilie 2010, 09:53 »
ce vina are el ??? noi suntem de vina... asa se sterg greselile, prin crime????   sa nu devenim mai animale decat animalele....

Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #74 : Joi, 29 Aprilie 2010, 22:28 »
V-ati dirijat cei 2% catre organizatii care se ocupa de animale? Oare care o fi termenul final?