Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1369692 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6480 : Marți, 06 Noiembrie 2012, 23:52 »
Eh, este dezechilibrul normal al ruperii dintr-un cuplu in care "toate greutatile lumii" se imparteau pe 4 umeri. pe masura ce o sa inveti sa te descurci cu toate pe cei doi umeri ai tai, firavi fizic, dar precis, precis, puternici meta-fizic  :), o sa-ti dai seama ca TU poti rezolva aproape orice si nu te vei mai stresa nici macar pentru o centrala care-ti zice "eror".  ;D
vitaminizata, totul pare mult mai usor.  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6481 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 09:24 »
mai batran :(
parca pe un cal trandafiriu
vesel galopai de dimineata...

mult mai tanara  :)
Nu trezi deşertăciunea crudă,
Nici regretul că mă risipesc, :buck2:

da, ... de cand cele opt ceasuri de mana - unul de perete - sunt defecte ... asa raman!
cele trei uscatoare de par ... uscate de curent!
masina de spalat ... amintiri ... fara inductie!
o bubita ignoranta, nu se vrea ignorata!
limitele inca, nedepasite ... nu se vor omise!

simtesc excelent, la asa nesimtire!  :)

nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6482 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 09:36 »
simtesc excelent, la asa nesimtire!  :)

asta-mi place. exercitiul de a deveni nesimtitoare il fac si eu. e sanatos.  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6483 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 11:37 »
Nah, prost, cum sa ma simt?! Am fost la controlul medical periodic (obligatoriu) si, dupa ce m-a intors pe toate fetele si m-a intrebat multe si de toate, mi-a zis ca ar trebui sa-mi mai fac niste analize pentru imbatranirea asta precoce. Deh, ale vietii valuri au ros si tot au ros... si au lasat urme adanci.  :-[

Offline kike

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 253
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6484 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 12:46 »
Mariuc, fruntea sus! O combatem cu o intinerire tarzie ;D Pentru inceput la Dambovicioara! :kissing:

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6485 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 12:56 »
 ;D Da, da, daaa  :thumbup:  Mergem inainte!   :D

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6486 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 15:21 »
Astazi este "o alta zi" :).  Stiu ca orice se poate repara, dar uneori ai simtamantul ca toata greutatea lumii apasa pe umerii tai si nu ai cu cine sa imparti acest sentiment.
Mi-am cumparat insa vitamine, am plecat mai devreme de la serviciu (ca aseara am plecat la ora 10) si ma pregatesc sa atac o alta carte a Laurei Esquivel ("La fel de iute ca dorinta")...un titlu frumos :)
Trebuie sa gandesc ca Sf. Augustin: "Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca"

Subscriu 100%.  O0

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6487 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 18:48 »
Nah, prost, cum sa ma simt?! Am fost la controlul medical periodic (obligatoriu) si, dupa ce m-a intors pe toate fetele si m-a intrebat multe si de toate, mi-a zis ca ar trebui sa-mi mai fac niste analize pentru imbatranirea asta precoce. Deh, ale vietii valuri au ros si tot au ros... si au lasat urme adanci.  :-[

cum arata imbatranirea precoce?! imbatranirea este un proces pur si simplu care vine la vremea lui, dupa cum trec anii. dar poate gresesc si eu, ca de obicei.
"Stay hungry, stay foolish"

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6488 : Miercuri, 07 Noiembrie 2012, 18:58 »
Sa-ti spun drept, arata rau! Si nu numai ca arata, dar a cam inceput sa se si simta! Cum sa vina la vremea lui? La unii mai tarziu, iar la altii...
Imi amintesc ca am intalnit in excursii mai multe persoane carora nu le dadeam mai mult de 25-6-7, hai maaaaaximum maximorum 30 de ani. Am fost uimita sa aflu ca au acasa copii de 20 de ani si peste!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6489 : Joi, 08 Noiembrie 2012, 11:52 »
In aceasta perioada a vietii mi se potriveste citatul asta :""Viata este uneori foarte zgircita: trec zile, saptamini, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decit poti accepta".
Nu ma plang, dimpotriva, asta e ceea ce mi-am dorit. Totul e atat de neasteptat, de frumos.... :)

Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6490 : Joi, 08 Noiembrie 2012, 14:47 »
In aceasta perioada a vietii mi se potriveste citatul asta :""Viata este uneori foarte zgircita: trec zile, saptamini, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decit poti accepta".
Nu ma plang, dimpotriva, asta e ceea ce mi-am dorit. Totul e atat de neasteptat, de frumos.... :)



chiar daca esti "berbeaca din turma aceasta", respecta cantitatea "avalansei" ... :)

toate "cele mai bune tie, si noua ... celor care putem impartasi"!  :)
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6491 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2012, 10:09 »
   Sunt in stare de covalescenţă după o viroză respiratorie destul de aprigă... In acest week-end sper să mă refac complet, să fiu in formă din nou! Trebuie neapărat să mă insănătoşesc, deoarece săptămâna viitoare voi pleca in delegaţie la Fălticeni, Botoşani şi Rădăuţi.
 
   

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6492 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2012, 12:41 »
Multa sanatate si putere de munca, Lucia - Mihaela!  :kissing:

Eu in toamna asta am reusit sa scap usor cu viroza obisnuita de inceput de an scolar. Am avut (si am) atatea de facut incat mi-am spus ca nu-mi permit sa fiu bolnava. Cred ca programarea mentala a functionat, fiindca cred ca e primul an in care n-am ajuns la antibiotice si nu mi-am pierdut vocea... a trecut de la sine.  :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6493 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2012, 19:58 »
Multumesc mult, Caroline!  :) :kissing:
Ma bucur ca esti bine, sanatoasa. Mult spor in activitatea ta de zi cu zi, reusita in tot ce iti propui!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #6494 : Sâmbătă, 10 Noiembrie 2012, 20:28 »
chiar daca esti "berbeaca din turma aceasta", respecta cantitatea "avalansei" ... :)

toate "cele mai bune tie, si noua ... celor care putem impartasi"!  :)
steliana, respect avalansa cu totul...... : :worthy:
multumesc, toate cele bune tuturor  :)

On-topic: azi savurez inca roadele zilei de ieri  :thumbup:. simt ca am inceput sa urc, sunt pe un drum ascendent si tare-mi place. ma bucur de clipa, cat o fi sa tina.... ^-^
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!