Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1374367 ori)

0 Membri şi 14 Vizitatori vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4380 : Marți, 10 Aprilie 2012, 21:48 »
Citat din: luciamanta
Stateam si ma gandeam  ca nu este drept. In timp ce unora li se bulbuca ochii de grasime si sunt intoxicati de mancaruri scumpe, altii tanjesc dupa o rosioara. Ce pacat!
sarac- e rau, boier- e greu :(
sunt bune rosiile alea...cand mai treci prin piata? ??? mi-ar placea si nucile.

NICOLAE

  • Vizitator

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4382 : Marți, 10 Aprilie 2012, 22:16 »
Stateam si ma gandeam  ca nu este drept. In timp ce unora li se bulbuca ochii de grasime si sunt intoxicati de mancaruri scumpe, altii tanjesc dupa o rosioara.

Apropos, in fiecare zi ne intalnim cu astfel de cazuri, dar nu noi suntem vinovati ca altii nu au. Sau... suntem?!  ???

fiecare are exact atat cat crede ca merita; consider ca suntem singurii responsabi pentru viata pe care o traim, buna sau rea.
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4383 : Marți, 10 Aprilie 2012, 22:27 »
Guess, vroiam sa raspund ad literam ceea ce-ai scris tu, fiindca sunt de-aceeasi parere. Personal, daca vreodata s-a intamplat sa nu obtin ceea ce vreau a fost numai pentru ca nu mi-am dorit-o suficient (in sensul ca nu am actionat corespunzator... ca de vorbe si visuri intotdeauna suntem buni). Insa mi-a fost teama sa nu par chiar atat de... cum sunt.  :P

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4384 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 08:28 »
9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CU TENTINTA SPRE 99 :2funny:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4385 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 08:38 »
Gueswho si Caroline ma bucur ca v-ati spus punctul de vedere.  Imi face bine sa aflu  pararile voastre si pana la urma, aveti dreptate. :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4386 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 08:43 »
sarac- e rau, boier- e greu :(
sunt bune rosiile alea...cand mai treci prin piata? ??? mi-ar placea si nucile.
Si astazi voi merge la piata. Iti voi cumpara miez de nuci. Eu mananc aproximativ 50 g de nuci zilnic. :)

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4387 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 10:57 »
multumax! le mancam de Inviere :angel:

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4388 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 14:44 »
Guess, vroiam sa raspund ad literam ceea ce-ai scris tu, fiindca sunt de-aceeasi parere. Personal, daca vreodata s-a intamplat sa nu obtin ceea ce vreau a fost numai pentru ca nu mi-am dorit-o suficient (in sensul ca nu am actionat corespunzator... ca de vorbe si visuri intotdeauna suntem buni). Insa mi-a fost teama sa nu par chiar atat de... cum sunt.  :P
eu n-am astfel de temeri, sunt cam directa pentru unii, dar asta e....probabil la ceea ce sunt azi au conlucrat doi factori: cel ce tine de zodie, care ma face foarte directa (taioasa uneori, chiar cand nu intentionez expres asta) si factorul ce tine de profesie. da pan` la urma nu-i nicio problema sa spun ce gandesc, sa-mi sustin parerea civilizat, ca doar de asta suntem si aici, nu? facem schimb de pareri, invatam unii de la altii... :)

On-topic: ma simt foarte bine, am avut o jumate de zi splendida. azi fiind ultima zi la serviciu, dupa ce ne-am terminat treburile ne-am adunat cativa colegi (vreo 9) si am iesit din oras la o teresa. am ras de ma dor obrajii, am doi colegi tare pontosi, am mancat mici, pulpite pe gratar si ne-am racorit cu o bere. Dupa festin, ne-am pupat si ne-am promis solemn sa ne revedem dupa sarbatori, mai razboinici  :box: ca pana acum.
Acum mi-am preparat o pina colada si ma gandesc ca urmeaza 11 zile de vacanta  :yeah: .....n-as tulbura aceste ganduri roz  :angel:, dar tre` sa-mi fac curaj sa merg la "rasfat" la shopping  ;D...evident, cumparaturi la supermarket pentru Paste si-am auzit ca-s niste cozi... :whistle:
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4389 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 18:53 »
..excitant,in asteptarea tzunami ului  :) sper sa fie mai mic de 20 de metri ;)va zic de pe acum la revedere in caz caa i mai mare si Paste fericit!

silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4390 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 18:54 »
ofticat! >:( unii mananca mici, pulpe... si io: stevie, spanac, nuci... :( creca pe lumea cealalta o sa fie invers

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4391 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 18:56 »
Azi ma simt ca o frunza-n vant.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4392 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 19:20 »
..excitant,in asteptarea tzunami ului  :) sper sa fie mai mic de 20 de metri ;)va zic de pe acum la revedere in caz caa i mai mare si Paste fericit!
wow, esti in zona periculoasa?
Oare ce se ontampla cu ziua de 11 ca vad ca toate se intampla intr-o zi de 11
- 11 martie - Japonia
-11 sept - SUA

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4393 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 19:22 »
ofticat! >:( unii mananca mici, pulpe... si io: stevie, spanac, nuci... :( creca pe lumea cealalta o sa fie invers                                                      tb sa decshidem un topic ce am avut la cina ,incep eu, orez, cartofi si vita asa cam un sfert si restul ardei iute .te saturi repede ca bei 2 l de apa,,,
,,Azi ma simt ca o frunza-n vant. ''
...pai la cati le ai vindecat sufletul pe aici  ar trebui sa fii asaltata cu incurajari din toate partile...cica in realitate probleme nu ar exista ,ele sunt numai in mintea oamenilor;

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #4394 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 19:39 »
perfect, de mult n-am mai avut sentimentul ca totul este asa cum vreau sa fie  :)