Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1369746 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3495 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 13:08 »
Eu ma bucur ca 'te mai arati'! Mai zi si tu ceva! Ca lancezeste forumu' fara tine!  :D  :P

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3496 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 13:27 »
eh, lasa "periuta" ca nu tine  :)
azi ma simt ca in zi de sarbatoare - am ornat pe la birou - am impodobit pomul - o sa fac si poze sa va arat dar las pe luni ca acum sunt toti stransi pe acolo si dau tarcoale precum copii mici
de ce oare le place oamenilor mari sa se 'copilareasca" in preajma sarbatorilor !??

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3497 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 13:35 »
Vezi ca era sa ai o scama pe rever  ::)

Si mie imi place 'sa dau in mintea copiilor' - abia astept sa ma joc cu al mic - ma relaxeaza.
Pom la birou n-am impodobit. Dar mai e timp. Lucram si maine, si poimaine...  :(  :'(


PS: hai ca sunt culmea!Acum apare Mari_a almi_gabi Mari_a almi_gabi si tot asa ;D Ce sa fac, daca-s cam ultima veriga p-aici?! Daca nu mi se da de 'rumegat', ma joc cu voi p-aici... Si sa te tii cand mi-or veni toate odata pe 21-22...  :o


silviu

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3498 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 17:08 »
si eu mai dau in mintea copiilor si ma joc cu cate o mititica :) asa ma relaxeaza...

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3499 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 18:22 »
de ce oare le place oamenilor mari sa se 'copilareasca" in preajma sarbatorilor !??

Mie, nu. M-am saturat de-atata "copilarit" pe la scoala... deja trebuie sa fac loc pe catedra pentru catalog, printre atatea podoabe!  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3500 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 18:55 »
... deja trebuie sa fac loc pe catedra pentru catalog, printre atatea podoabe!  ;D

lasa copii aia sa se distreze macar de sarbatori   :)
numai cand am citit "catalog" si mi-am adus aminte cate "greutati" aduce unui copil  ???
eram pe prima pagina la catalog - maiculita - daca era galagie in clasa, daca nu aveau tema facuta, daca nu erau la locul lor cand intra profesorul in clasa  - stiam ce urmeaza  8) - sa iasa la tabla primi 3 din catalog   :o
grele timpuri  ;D  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3501 : Vineri, 09 Decembrie 2011, 23:52 »
Sunt groaznic de obosit insa am o satisfactie imensa!!! Se vad rezultatele muncii mele de peste an!  ;D ;D ;D

varsator38

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3502 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 09:17 »
Sunt groaznic de obosit insa am o satisfactie imensa!!! Se vad rezultatele muncii mele de peste an!  ;D ;D ;D

oboseala trece,satisfactia ramane o perioada pana cand cauti alta satisfacrie :)...totul e relativ si pentru o anumita perioada de timp ;)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3503 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 09:22 »
Neata! Acum ma simt nashpa, in primul rand pentru ca n-am liber si pe urma mai e si raceala asta care nu-mi da pace! Mi-a intrat frigul in oasele-mi batrane! Mi-am scos de la naftalina scurta/lunga (!) – zici ca-s cocon, pupa, crisalida… A mea zice ca arat ca o mumie infasurata in carpe – asa e ea, dragalasa cu mine!
Tre’ sa fac ceva sa-mi treaca, intrucat n-as vrea sa ratez piscina aia cu apa termala sarata de la Sovata…



varsator38

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3504 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 09:27 »

Tre’ sa fac ceva sa-mi treaca, intrucat n-as vrea sa ratez piscina aia cu apa termala sarata de la Sovata…

pana atunci mai e asa mult Mari,iar apa termala sarata nu-ti poate face decat bine...aproape in orice stare te vei afla :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3505 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 09:32 »
Si mie mi se pare ca mai sunt o mie de ani pana atunci, dar totusi suntem in 10... De azi in trei saptamani se gată si 2011...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3506 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 11:20 »
incerc sa fac tratamentul pentru ureche - ii aplic basi la maxim ( recunosc ca am luat si pastilele  ??? ) si l-am intrebat pe domnu' doctor daca muzica dauneaza dar a zis ca nu ( recunosc ca nu am precizat cat de "sus" e volumul ;D )

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3507 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 13:45 »
oboseala trece,satisfactia ramane o perioada pana cand cauti alta satisfacrie :)...totul e relativ si pentru o anumita perioada de timp ;)
Ba bine ca nu. La cat am alergat pana am dat de satisfactia asta, nu multumesc, prefer sa nu mai am altele similare  ;D. Mai bine "I can get no...". Cat despre relativ, depinde de pozitia observatorului (asa a zis si Einstein, care, dupa ce a zis ca totu-i relativ, s-a razgandit).

varsator38

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3508 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 22:10 »
  Cat despre relativ, depinde de pozitia observatorului (asa a zis si Einstein, care, dupa ce a zis ca totu-i relativ, s-a razgandit).

cum bine spuneai"depinde de pozitia observatorului"... :)
cel l-a facut pe Einstein sa se razgandeasca...nu m-a facut si pe mine ;)...parca ar mai conta

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #3509 : Luni, 12 Decembrie 2011, 09:20 »
Nostalgica. Inaintea erei noastre, intr-un 12 decembrie mai inghetat decat asta, cu multa zapada, am avut cununia civila... Felicitarile, masa si dansul au avut loc la fostul hotel Parc, nu mai stiu cum ii zice azi... Aveam o rochie alba, pana la genunchi, "cu talie cazuta" - model anii '20, un lung sirag de perle innodat pe piept (se spune ca nu e bine sa porti perle la maritis, ca perlele inseamna lacrimi) si o floare mare in par, in stanga, de care era prinsa o voaleta... Eram foarte shicoasa  ;D (Si la ce mi-a folosit?! La mine in familie, ca un facut, toate nenorocirile s-au intamplat in luna decembrie!  ;D) Ah, si un buchet de aproape garoafe albe - in fapt, niste boboci inghetati infipti printre niste frunze de feriga - asta era tot ce se gasea mai bun in florarii la vremea aia...
Mireasa cu rochie lunga si alba n-am fost, cununia religioasa am facut-o aproape clandestin, fara nici o poza (deh, vremurile) cam la un an si jumatate dupa...