Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1369687 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #450 : Joi, 15 Iulie 2010, 00:20 »
Sunt multe nedreptati pe lume care ma marcheaza profund...

Nedreptăţi vor fi mereu pe lume. Mult mai mari decît acelea şi pe care nici măcar nu le ştim. Poate doar le bănuim. Aseară am văzut un film făcut în 2008 de Sylvester Stallone, ultimul din seria Rambo. Filmul m-a impresionat, revoltat şi întristat prin violenţa sa, realismul cu care e făcut dar mai ales prin faptul că reflectă o realitate crudă a zilelor noastre: masacrele comise de armată asupra populaţiei indigine din satele răspîndite prin jungla din Birmania. Acolo se întîmplă nişte lucruri de o cruzime inimaginabilă de care puţină lume află şi nu prea ajung în presă  :'(

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #451 : Joi, 15 Iulie 2010, 21:10 »
ma simt bine.. nu stiu daca am facut prea bine ce am facut, spunand verde in fata ce am avut de zis dupa ce zilele trecute adunasem mult prea multa frustrare, dar acum mi-e bineeeeeeeeeeee.. ma credeti? credeam ca am sa ma simt mizerabil si ca o sa fiu torturata de remuscari daca zic ca nu-mi place ce nu-mi place la cei care zic ca le stiu pe toate.. dar, dimpotriva.. e un sentiment extraordinar aceasta eliberare, mai ales pentru ca cred ca am o bucatica de dreptate.. om vedea ce avalansa am starnit cu ce am zis, cam prin toamna.. ca acum incep concediile..

dar acum sunt fericita si va invit la crema de zahar ars!  :-*


luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #452 : Duminică, 18 Iulie 2010, 21:22 »
Acum imi este ingrozitor de cadl, curg apele pe mine, siroaie, siroaie... Suport greu caldura... Cred ca o sa ma topesc...Serios vorbesc... O sa ma pierdeti. Si unii dintre voi nici nu m-ati vazut...

adria

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #453 : Marți, 20 Iulie 2010, 21:24 »
foarte bine, sunt in concediu

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #454 : Miercuri, 21 Iulie 2010, 11:24 »
Dimineata insorita ma face sa "zbengui". ;D ;)

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #455 : Miercuri, 21 Iulie 2010, 23:19 »
Acum imi este ingrozitor de cadl, curg apele pe mine, siroaie, siroaie... Suport greu caldura... Cred ca o sa ma topesc...Serios vorbesc... O sa ma pierdeti. Si unii dintre voi nici nu m-ati vazut...


Luciamanta, te rog frumos intra sub dus si vezi cum faci sa rezisti pana te cunosc si eu. Fi atenta, eu nu ma grabesc, asa ca mai ai de trait mult  :) :-*

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #456 : Joi, 22 Iulie 2010, 06:53 »
Acum imi este ingrozitor de cadl, curg apele pe mine, siroaie, siroaie... Suport greu caldura... Cred ca o sa ma topesc...Serios vorbesc... O sa ma pierdeti. Si unii dintre voi nici nu m-ati vazut...


Luciamanta, te rog frumos intra sub dus si vezi cum faci sa rezisti pana te cunosc si eu. Fi atenta, eu nu ma grabesc, asa ca mai ai de trait mult  :) :-*
Catherinna, dusurile sunt salvarea mea! Imi pare rau ca nu am aer conditionat acasa, parintii mei sunt reumatici si nu suporta aerul conditionat. Poate totusi, o sa ma gandesc la o varianta convenabila, atat pentru ei, cat si pentru mine. Te pup, iti doresc sanatate, spor in toate si multa, multa fericire!

adria

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #457 : Joi, 22 Iulie 2010, 20:54 »
mai, pe caldura asta, as sta doar in apa daca ar fi posibil

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #458 : Joi, 22 Iulie 2010, 20:57 »
mai, pe caldura asta, as sta doar in apa daca ar fi posibil
o sa trecem noi cu bine si de caldura asta, dar uite ca este suparatoare

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #459 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:17 »
Vad cum va "perpeleste " caldura si ma gandesc la voi. Incercati o inghetata sau un suc rece.

Eu  is' foarte incantata de canicula.
Asa ca ma simt ..... "supercalifragilistic" ;)

adria

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #460 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:21 »
awana, si cand vorbesti de caldura ma ia cu cald
cred ca esti nascuta vara
la mine nu tine, sunt nascuta in februarie
asa ca.... intelegi!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #461 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:23 »
Da, Adria sunt nascuta vara! Lasa ca iau eu toata caldura. O strang pentru la iarna. ;D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #462 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:31 »
caldura mare, monser, cum spunea Caragiale, asfaltul sfaraie ca omleta in tigaie.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #463 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:33 »
ce bine e sa calatoresti spre destinatii racoroase, cei saraci... isi fac vant cu evantaiul

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum te simti acum?
« Răspuns #464 : Joi, 22 Iulie 2010, 21:46 »
singurii fericiti sunt copiii, care fac strand din orice tasnitoare si festin din orice inghetata!