Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 787498 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3105 : Joi, 28 Martie 2013, 18:21 »
Imi pare corect ATM-ul din Cipru. :) As vrea sa o vad pe Merkel aratind asa si in Romania si peste tot. Nu e obligatia neamtului sa plateasca oalele sparte ale nimanui. Si nici a noastra:)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3106 : Luni, 01 Aprilie 2013, 10:03 »
copac cu flori, pat cu flori, căruță cu flori, mașină cu flori, iacă-tă am dat și de o bărcuță cu flori :)



Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3107 : Luni, 01 Aprilie 2013, 10:06 »
ba chiar două:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3108 : Marți, 02 Aprilie 2013, 12:42 »

Cartea "Sa intelegem femeile" a ajuns in sfarsit in librarii. Volumul 1.

silviu

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3109 : Marți, 02 Aprilie 2013, 13:09 »
hai la piata!


p'orma la alimentara


apoi la cofetarie


si la un film

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3110 : Marți, 02 Aprilie 2013, 13:17 »
... ooooo, ce faine sunt! Eu sunt "abonata" la saitu' asta:  http://www.muzeuldefotografie.ro/    8)
Mai jos, pe dreapta, la "Tags" se gasesc de toate... pe ani, pe autori, pe teme, pe ce vrei...

Offline acbard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3111 : Marți, 02 Aprilie 2013, 21:16 »
Citat
  Volumul 1.

 :surrender:

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3112 : Miercuri, 03 Aprilie 2013, 13:30 »
 abcdef, e greu, nu?! :D

"The way through life"  ::)

Dintre ocupatiile preistorice, azi pescuitul. Ce-ar mai fi? Vanatul (asta le place cel mai mult!), culesul (hmmmm... stiu din experienta ancestrala ca prefera marul din varful pomului, decat cele cazute pe jos...). De pescuit... nush ce sa zic...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3113 : Joi, 04 Aprilie 2013, 08:26 »



fotografia aceea cu alimentara e cam veche - prin anii '85-'89  rafturile nu mai erau asa pline !!   :laugh:

www.muzeuldefotografie.ro...


interesant site, am sa ma uit si eu pe acolo.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3114 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 11:50 »
Da, e interesant "muzeul", mai ales ca apar mereu poze "noi".
 
Doua de primavara, gasite nu mai stiu pe unde pe net:
"...-riță, unde oi zbura, acolo...."  :D

Pregatite de start. Au inflorit pomii!     

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3115 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 12:02 »
iacă-tă două rițe gărgărițe care s-au găsit :)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3116 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 12:24 »
Idea este de a posta o imagine ca răspuns la cea anterioară.

Cred că în sfârșit am înțeles (a se traduce cu ”am citit cu atenție”) ideea de început a acestui topic :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3117 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 12:56 »
Ah, da? Eu n-am citit atat de mult in urma (ori am citit, dar e mult de atunci si nu-mi mai amintesc. Daca deranjez pe-aici, rog sa mi se spuna.)
Doua facute de un profesionist, primavara asta, in zona Zarnesti:
... parca-i un sirag de margele...

"Alternative de transport"

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3118 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 13:02 »
E de fapt prima postare care deschide acest topic.
Și era o remarcă exclusiv pentru mine, după ce am răspuns la rițele tale cu gargaritele mele, mi-am dat seama ce on topic am fost, fără să știu....

Iar acum, în replică :)...pun și eu o alternativă de transport

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3119 : Vineri, 05 Aprilie 2013, 21:19 »
Cred că în sfârșit am înțeles (a se traduce cu ”am citit cu atenție”) ideea de început a acestui topic :thumbup:


Da wonder, initial topicul asa s-a dorit a fi unu de “comunicare” prin imagini, de a raspunde unei imagini cu o alta imagine, apoi el a suferit schimbari, s-a dezvoltat, a devenit mai tonic, au inceput discutiile, comentariile, au inceput sa apara fotografiile realizate de cei care scriu pe forumul SC (exista cateva fotografii extrem de reusite pe aici, pentru ca s-a dovedit ca unii dintre ei au ca hobby fotografia).

Ah, da? Eu n-am citit atat de mult in urma (ori am citit, dar e mult de atunci si nu-mi mai amintesc. ....)
....


Intradevar Mari a trecut mult timp de atunci si s-au strans poate prea multe pagini care sunt dificil de urmarit si poate a venit vremea sa fie inchis si sa fie creat un alt topic la sectiunea de hobby-uri, scris de cei care se pricep la a scrie despre fotografie ( eu cam le chiuleam la lectiile de romana iar in fotografie sunt abia la inceputurile timpului !!) .


Si pentru ca in ultima vreme ma “cufund” tot mai mult in abisurile necunoscute ale “imaginilor” mi-am pus si problema ce fac cu fotografiile pe care le stric si care n-au nici un farmec . Si am recurs la postprocesare.
Si va dau un exemplu – zilele trecute plecand spre job vad un apus de luna superb – nu stau mult pe ganduri si incerc sa prind momentul cu aparatul. Acasa constat ca rezultatul era o nereusita incredibila !!   :slap:




Si incep sa ma joc.
Rezultatul se numeste – Galactica   :strong:



Cu transportul pana acolo se descurca fiecare !!  :magic: