Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 790584 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Mugur

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2910 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 22:00 »
 :offtopic:

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2911 : Duminică, 10 Februarie 2013, 07:05 »
Nicolae,
Iti donez eu o scoica. Am 2 la care tin mult. Le-am cules din Vama. Am avut si un crab, dar s-a facut praf pana in Bucuresti :D

Ok!Cum luam legatura sa mi dai scoica? Oricum iti multumesc ca te induri sa imparti cu mine ceva la care tii fff mult.Imi pare rau de crabul tau,oricum eu iubesc scoicile.:)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2912 : Duminică, 10 Februarie 2013, 09:45 »
...
Ati vazut pagina aceasta cu imagini panoramice din diverse colturi ale lumii?


am vazut Lia ! si candva am navigat pe ea sa vizitiez virtual cateva locuri din lume.  :)

***

o fotografie de zilele trecute (undeva pe la inceputul saptamanii !!) ca acum e innorat si parca suntem in noiembrie- un apus frumos de iarna !


Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2913 : Duminică, 10 Februarie 2013, 10:34 »
Ok!Cum luam legatura sa mi dai scoica? Oricum iti multumesc ca te induri sa imparti cu mine ceva la care tii fff mult.Imi pare rau de crabul tau,oricum eu iubesc scoicile.:)
,,,,oricum eu iubesc scoicile... ;D ;D ;D :2funny: :giggle: ;D >:D O0 *|* *|* *|*

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2914 : Duminică, 10 Februarie 2013, 11:06 »

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2915 : Duminică, 10 Februarie 2013, 11:15 »
Cladirea aceasta ar putea produce 1% din PIB ul Romaniei.Ce destinatie i ati da?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13294
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2916 : Duminică, 10 Februarie 2013, 11:35 »
L-as transforma intr-o zona free, ceva gen Vegas. Cu cazinouri mari, cu restaurante, zona de cazare...ceva de genul asta:



Dar ce te-ai face cu toti asa zisii alesi ai neamului? Ca au si ei nevoi...

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2917 : Duminică, 10 Februarie 2013, 12:56 »
exact la asta m am gandit si eu :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2918 : Duminică, 10 Februarie 2013, 17:05 »
Cladirea aceasta ar putea produce 1% din PIB ul Romaniei.Ce destinatie i ati da?


Cladirea aceasta ar putea fi un punct de atractie turistic important al Bucurestiului. Este deja o cladire cunoscuta in lume si ar putea deveni un brand.
 
***
Apropo de cladiri si de imagini cu acestea - exista un top al celor mai spectaculoase cladiri scufundate din lume.
Acestea sunt :Biserica Sfantul Nicolae, Macedonia; Biserica Altgraun, Reschen, Italia; Biserica din Petrolandia, Brazilia; Turnul Manastirii Sfantul Nicolae, Kalyazin, Rusia; Palatul Jal Mahal, India; Biserica din Mediano, Spania; Cetatea Trikule, Romania; Biserica "Nasterea Domnului", Rusia

Detalii despre fiecare gasiti in link-ul de mai jos. Din cate imi dau eu seama cele mai multe sunt greu accesibile.

Top 8 cladiri scufundate. Romania este prezenta in acest top

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2919 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 00:45 »
Eu as muta Vaticanul aici unde oricum ar platii utilitati, chirie,servicii paza, etc substantiale mai mici, ar incasa si bugetul ceva , macar as crea o concurenta reala bisericii ortodoxe care "suge" lihnita din buget.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2920 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 14:46 »
Eu as muta Vaticanul aici unde oricum ar platii utilitati, chirie,servicii paza, etc substantiale mai mici, ar incasa si bugetul ceva , macar as crea o concurenta reala bisericii ortodoxe care "suge" lihnita din buget.

Apropo de Vatican  - ce parere ai - fotografia cu traznetul care a lovit cupola dupa anuntul de demisie al papei este un "fake" realizat in photoshop sau e reala ?     :whistle:

Offline acbard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2921 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 20:53 »
Eu as muta Vaticanul aici unde oricum ar platii utilitati, chirie,servicii paza, etc substantiale mai mici, ar incasa si bugetul ceva , macar as crea o concurenta reala bisericii ortodoxe care "suge" lihnita din buget.

Se aloca fonduri din buget tuturor cultelor religioase .  :rtfm:

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2922 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 22:24 »
Se aloca fonduri din buget tuturor cultelor religioase .  :rtfm:

Serios, patriarhia ortodoxa a primit un "purkoi" de bani pt. "catedrala neamului" si pe langa a mai primit si de la tovarasul Ontanu 3 mil. euro anul trecut.  >:(
Asta dupa alegeri costisitoare si un buget rahitic in 2012 iar  Oltchim, Mechel + alte combinate inchise si familii intregi fara salariu de 2-3 luni, etc.
Cred in dumnezeu dar nu in cei care declara si au impresia ca-l reprezinta si vor sa demonstreze neconvingator ca "au chemare"  :thumbdown:


Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2923 : Joi, 14 Februarie 2013, 01:07 »
Cred in dumnezeu dar nu in cei care declara si au impresia ca-l reprezinta si vor sa demonstreze neconvingator ca "au chemare"  :thumbdown:

Subscriu 100%! Dar cred ca am putea face un partid la cat de multi sunt cei care cred asta...

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #2924 : Joi, 14 Februarie 2013, 11:21 »
Subscriu 100%! Dar cred ca am putea face un partid la cat de multi sunt cei care cred asta...

Multumesc, dar nu sunt un exemplu de urmat, dvs. santeti o persoana culta, profesoara, am citit  cate putin din postarile f. frumoase ,profunde si va apreciez (mama mea a fost tot profesoara ). O0

In ce priveste "dotarile mele spirituale" fata de religie sunt amestecate, ratacite chiar confuze.

Mama ortodoxa, tata ateu convins, dar toate vacantele mele din copilarie, alaturi de bunicii din partea tatalui la Covasna, mai precis o bunica unguroaica si catolica-reformata ne-a condus (eu si fratele) in biserica LOR (cum spune mama), dar in fiecare an de paste in frumosul nostru Bucuresti eram prezenti in biserica ortodoxa si deveneam cu ocazia asta VENETICI (cum spunea bunica  dumnezeu s-o ocroteasca acolo unde ....a ajuns), mi-e tare dor de amandoi .

Acum n-am greturi sa intru la ambele ortodocsi+reformati.