Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 787750 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1890 : Miercuri, 23 Mai 2012, 11:38 »
Hmmm... ce se mai plimba unii. Imi vine si mie dorul de duca.  :magic:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1891 : Miercuri, 23 Mai 2012, 12:38 »
....Unde sunt acum AL DUQM se construieste un oras din temelii deci tineti minte peste 10 ani veti auzi de AL DUQM ca si Dubai acum.Daca nu gaseste Chevron vreo comoara in Vama Veche :))))).

peste 10 ani un oras nou , peste 100 vom purta turbane si voaluri la cum evolueaza astia  :whistle:

Hmmm... ce se mai plimba unii. Imi vine si mie dorul de duca.  :magic:

mah, nu te du' asa de tanar  :magic:

silviu

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1892 : Miercuri, 23 Mai 2012, 13:06 »

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1893 : Miercuri, 23 Mai 2012, 21:11 »
peste 10 ani un oras nou , peste 100 vom purta turbane si voaluri la cum evolueaza astia  :whistle:

mah, nu te du' asa de tanar  :magic:
....lumea din Oman este foarte de treaba si foarte deschisa fata de  sirien spre exemplui,sau  un iordanian (ala care are o fata de zici ca i a furat camila in timp ce se ruga) ...chiar am un ciutan din oman care azi ma intrebat cat costa biletul de avion pana n romania cica vrea sa mearga sa cunoasca o fata  ;D ;D.de turbane sa stii ca nu s asa la intamplare ,este o necesitate oricand se poate pune de o furtuna de nisip de ti intra si n ..ochi si e bine sa l ai la indemana;la fel si cearsafurile de pe ei sunt folositoare impotriva expunerii directe la soare ,sunt din matase si praful nu se depune....

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1894 : Joi, 24 Mai 2012, 08:52 »
......,sunt din matase si praful nu se depune....

s-ar putea sa ai dreptate dar cred ca te referi la cei mai instariti; cei de prin zonele chiar de desert, de prin satele izolate si oaze nu prea ii vad sa poarte matase !!  ???

....chiar am un ciutan din oman care azi ma intrebat cat costa biletul de avion pana n romania cica vrea sa mearga sa cunoasca o fata  ;D ;D.....

nu stiu ce inseamna ciutan  ???
cat despre fete am inteles ca pe la ei este destul de strict cu femeile  :-\

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1895 : Joi, 24 Mai 2012, 09:15 »
s-ar putea sa ai dreptate dar cred ca te referi la cei mai instariti; cei de prin zonele chiar de desert, de prin satele izolate si oaze nu prea ii vad sa poarte matase !!  ???

nu stiu ce inseamna ciutan  ???
cat despre fete am inteles ca pe la ei este destul de strict cu femeile  :-\

ciutan =http://www.webdex.ro/online/dictionar/ciutan,,,,,,,cica inseamna pusti in regiunea dobrogea,s ar putea sa vina din turca
in ce sens este strict cu fetele ====prohibitie?nu ai voie sa le atingi?nu trebuie sa le dai masca jos?chiar am un coleg ,am auzit cu urechile mele cand spunea ca atunci cand te intalnesti cu un prieten poti sa intrebi ce mai faci tu,copii tai,mama,tata,fratele dar este o ofensa sa intrebi ce ti mai face sotia......... :),adica poate sa si moara ca nu ai voie sa intrebi......hmmm...ce ti e si cu femeia asta....

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1896 : Joi, 24 Mai 2012, 09:22 »
adica sa inteleg ca la ei nu ai voie sa intrebi de sotie ( probabil de fete, daca are - e si mai pericolos sa intrebi)  :whistle:
cat despre val nu cred ca un arab da jos valul unei femei care nu este din familia lui !!  :coolsmiley:

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1897 : Joi, 24 Mai 2012, 09:24 »
....sa deschid un subtopic: ce femei(barbati) iti plaC:mie imi place femeia ...vampa.... :) :) :) :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1898 : Joi, 24 Mai 2012, 19:00 »


luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1899 : Joi, 24 Mai 2012, 19:02 »

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1900 : Joi, 24 Mai 2012, 22:11 »
E tare curioasa imaginea, ce reprezinta?

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1901 : Vineri, 25 Mai 2012, 06:24 »
E tare curioasa imaginea, ce reprezinta?
Caroline, nu as putea sa iti spun, imaginea mi-a fost trimisa de o prietena de-a mea  de pe Facebook.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1902 : Vineri, 25 Mai 2012, 06:47 »
   Pana la urma, ne-am putea imagina că poza la care faci referire, ar putea reprezenta orice. Oricum, imaginea invita la meditatie, la relaxare, mie una parcă imi sugereaza eternitatea.  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1903 : Vineri, 25 Mai 2012, 07:21 »
.... ce barbati iti plaC:.....

cei putrezi de bogati si extrem de batrani si bolnavi care vor sa-si lase mostenirea unui suflet gingas si luminos ca al meu  :magic:

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1904 : Vineri, 25 Mai 2012, 09:15 »
cei putrezi de bogati si extrem de batrani si bolnavi care vor sa-si lase mostenirea unui suflet gingas si luminos ca al meu  :magic:
:) ;) :D ;D