Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 790546 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1875 : Luni, 21 Mai 2012, 23:29 »
Manastirea Clocociov, Slatina, judetul Olt, manastire pe care am vizitat-o sambata, 19 mai a.c.


luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1876 : Luni, 21 Mai 2012, 23:30 »
Alee - Manastirea Clocociov


luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1877 : Luni, 21 Mai 2012, 23:32 »
Izvorul Tămăduirii - Manastirea Brancoveni, jud. Olt


luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1878 : Luni, 21 Mai 2012, 23:44 »
Ciorbă rădăuţeană




Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1879 : Marți, 22 Mai 2012, 07:08 »
frumoase imagini luci
unele mai nonconformiste  :D

silviu

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1880 : Marți, 22 Mai 2012, 10:11 »
chiar frumoase! ma cam doare gatul, da' merita :thumbup:

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1881 : Marți, 22 Mai 2012, 10:23 »
   Imi cer scuze, nu am reusit să încadrez bine pozele, trebuie să mai exersez la capitolul acesta, Silviu. Aşa cum spunea filozoful Periandros, "totul este exerciţiu".

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1882 : Marți, 22 Mai 2012, 19:36 »

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1883 : Marți, 22 Mai 2012, 21:19 »
   Imi cer scuze, nu am reusit să încadrez bine pozele, trebuie să mai exersez la capitolul acesta, Silviu. Aşa cum spunea filozoful Periandros, "totul este exerciţiu".

E simplu. Cand le vizualizezi in Microsoft Windows Photo Manager, in meniurile de pe bara ai doua triunghiuri cu sageti. Da click pe unul din ele pana ajung pozele in pozitie normala. Cand inchizi, o sa-ti apara fereastra de salvare. Da Save si data viitoare vor fi ok.

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1884 : Marți, 22 Mai 2012, 21:24 »
Culese azi,Muscat nu e pe verticala ca Dubai unde sunt americanii mai prezenti ci mai pe orizontala ca orasele englezesti ,la tot pasul gasesti scoli de invatare limba engleza autostrazile sunt asemanatoare,ati inteles aluzia da?De desert ce sa va mai zic cand treceam pe langa un dromader aveam telefonul inchis.Este de papa aici,tara asta este destul de mare populatie mica si resurse inca neexploatate din belsug.Poa sa inchida iranienii dupa Str Hurmuz , :) :) :).

luciamanta

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1885 : Marți, 22 Mai 2012, 21:41 »
E simplu. Cand le vizualizezi in Microsoft Windows Photo Manager, in meniurile de pe bara ai doua triunghiuri cu sageti. Da click pe unul din ele pana ajung pozele in pozitie normala. Cand inchizi, o sa-ti apara fereastra de salvare. Da Save si data viitoare vor fi ok.
Multumesc pentru îndrumări, Caroline.  :) :kissing:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1886 : Miercuri, 23 Mai 2012, 08:08 »
Culese azi, Muscat nu e pe verticala ca Dubai unde sunt americanii mai prezenti ci mai pe orizontala ca orasele englezesti.....

vazut de aici din romanica parca imi place mai mult modelul asta britanic colonial decat cel american  O0

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1887 : Miercuri, 23 Mai 2012, 09:03 »
 :-\

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1888 : Miercuri, 23 Mai 2012, 09:52 »

:-\



mah, nu-mi ajungea ca vad asta de cate ori ma uit pe geam acum mai o vad si aici  :hammer:  :faint:  |o  :tickedoff:  :faint:  :magic:

NICOLAE

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #1889 : Miercuri, 23 Mai 2012, 11:11 »
vazut de aici din romanica parca imi place mai mult modelul asta britanic colonial decat cel american  O0

Sunt asa de conservatori englezii incat nu s au omorat sa construiasca zgaraie nori ca mai tot restul lumii .Numai Londra face exceptie intucat este sediul central al bancilor si in ultimii ani cate un pic orasele mari.Apropos de Muscat din ce am vazut eu 75 % din masini sunt Toyota,jeepuri,culoare alb iar casele sunt toate noi si cam la acelasi nivel de lux.Unde sunt acum AL DUQM se construieste un oras din temelii deci tineti minte peste 10 ani veti auzi de AL DUQM ca si Dubai acum.Daca nu gaseste Chevron vreo comoara in Vama Veche :))))).