Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 487655 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1680 : Duminică, 10 Februarie 2013, 22:32 »
................... dar mai vin si baietii cateodata  ;).... :happy:

Oare de ce ?
Nu vreau sa cred ca  voi *|* ati fi motivul real,  :oops:........departe de mine gandul. :uglystupid2:
Cred ca ma strang ciorapii  :surrender:

Offline Mugur

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1681 : Marți, 12 Februarie 2013, 12:32 »
 *|* O0

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1682 : Marți, 12 Februarie 2013, 13:44 »
de ce ai ras tu silviu, nu stiu....este adevarat ca nici plusar nu stiu ce motive avea, dar de la el nici nu ma mir.... :(

Doina de ce te simti tot timpul cu musca pe caciula ?  :slap:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13273
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1683 : Marți, 12 Februarie 2013, 15:46 »
 :oops: I thought that here is a place for new entries! Please welcome them  :flori:   and read theirs post... Thanks for understanding!  :worship:

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1684 : Joi, 14 Februarie 2013, 23:07 »
Ich verstehe chef zu leben  O0

Offline nursache@yahoo.com

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1685 : Luni, 25 Februarie 2013, 21:34 »
Bine v-am găsit!

Este primul post, nou venita, nu trageti :).

Sa raspund la prima intrebare: eu cred ca devenim singuri pentru ca evoluam diferit in cuplu, iar finalul ajunge sa fie previzibil. Cei care evoluează decid ca își doresc altceva.
Am căutat in Google vacante pentru oameni singuri si am ajuns la Singles Camp. Așadar, sper ca este locul perfect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1686 : Luni, 25 Februarie 2013, 21:49 »
Uite că trag  :box: ...o urare de bun venit  :giggle:
Cred că ai găsit ce căutai - vacanțe prin locuri  minunate pentru oameni singuri.

Cât despre evoluție....cred că fiecare evoluează în felul lui. Depinde de direcția în care o ia fiecare.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline nursache@yahoo.com

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1687 : Miercuri, 06 Martie 2013, 00:28 »
:)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1688 : Miercuri, 06 Martie 2013, 08:42 »
Bine v-am găsit!

Este primul post, nou venita, nu trageti :).

Sa raspund la prima intrebare: eu cred ca devenim singuri pentru ca evoluam diferit in cuplu, iar finalul ajunge sa fie previzibil. Cei care evoluează decid ca își doresc altceva.
Am căutat in Google vacante pentru oameni singuri si am ajuns la Singles Camp. Așadar, sper ca este locul perfect.

Bine ai venit!   :flori:

Super ideea cu Google. Sper sa te simti bine printre noi, nursy, oricare ar fi motivele pentru care esti single!!  :)


Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1689 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 08:30 »
De ce sunt singura? Nici eu nu stiu... Cu atatia copii frumosi, e ceva de necrezut, dar uite ca se intampla...
Cand eram mica am vazut filmul "Sunetul muzicii" si m-a impresionat atat de mult, incat mi-am dorit sa fiu inconjurata mereu de copii... Am vrut sa ma fac educatoare, dar tatal meu nu a fost de acord, asa ca m-am gandit sa-mi fac propria mea gradinita... :))))
Multa lume ma condamna ca am facut prea multi, ca sunt o gramada de metode contraceptive, dar ma condamna degeaba, pentru ca nu au dreptul s-o faca... Am iubit copiii mereu si daca ar fi fost sa renunt la vreun copil de-al meu, n-as putea-o face niciodata, pentru ca sunt minunati! Stiu ca in urma mea las ceva frumos si asta ma bucura foarte mult. Comorile pamantesti dispar, dar copiii sunt cele mai pretioase comori!
Sunt foarte fericita ca ii am si stiu ca cineva acolo sus are grija de noi... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13273
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1690 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 08:58 »
Camelia cred ca tu esti cea mai putin "singura" persoana pe care am intalnit-o in viata mea. Cu 5 copii, nu ai cum sa fii singura! "Sunetul muzicii" a fost un film care a placut si sensibilizat foarte multa lume din generatia mea. Cand am ocazia revad cu aceiasi placere si bucurie  filmul, mi se pare ca il urmaresc pentru prima oara, atat este de minunat.
A putea da viata este un lucru nemaipomenit! Dar sa dai de cinci ori viata mi se pare de-a dreptul extraordinar! Nu stiu ce "minte alterata" poate sa judece pe cineva ca tine. Evident ca este greu, cred ca doar tu stii cum te poti descurca nu doar material, dar si social, dar satisfactia pe care ti-o dau mogaldetele pe care le vezi crescand sub ochii tai este fantastica.
Cand in tara asta sufocata efectiv de trantori, oportunisti, tupeisti, nonvalori catarate si autodeclarati stapani, mai aud de oameni ca tine, cand mai vad tarani autentici pastrand obiceiuri, cand mai vad locuri pastrate si ingrijite cu bucurie, cand mai vad cate un roman a carui nume este pe buzele tuturor in fara tarii, redevin optimist... :)

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1691 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 09:11 »
Asa este... cuvantul "singura" nu l-am ales bine... Nu sunt singura si nu voi fi niciodata, din cauza asta Dumnezeu m-a binecuvatat cu 5 minuni, ca sa nu fiu singura niciodata... :)

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1692 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 09:13 »
Sunt foarte fericita ca ii am si stiu ca cineva acolo sus are grija de noi... :)

Draga Cami... eu am devenit single, printre altele, pentru ca fostul meu sot nu s-a gandit sa avem copii pana la varsta critica. Si, cand am inceput sa-i cer analize, a fost complet ultragiat in masculinitatea lui ca, de fapt, el era cel care nu putea sa-i faca. Restul a fost o conjunctura de evenimente colaterale si o chestiune de timp... Pe urma, a fost prea tarziu si pentru mine.
Dar nu ma plang. Acum "am" peste 200 de copii, ca profesor, si STIU ca cineva acolo sus are grija de noi... atunci cand iubim cu-adevarat.
Bine-ai venit!

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1693 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 09:44 »
Bine te-am gasit, draga Caroline!
Ma bucur din tot sufletul ca nu am asteptat si imi pare bine ca nu am renuntat la fostul dupa primul copil, asa cum ar fi trebuit de fapt, pentru ca problemele incepusera dupa ce ne-am casatorit... Venirea pe lume a copiiilor m-au facut sa trec cu vederea neintelegerile cu el, dar dupa ce cel mic incepuse sa creasca, conflictele intre mine si fostul incepusera sa apara mereu, in fiecare zi ne certam, ne jigneam si asta nu era un mediu bun pentru copii... Pentru ca si eu si copiii aveam nevoie de liniste, am decis ca e mai bine sa ne despartim. Multe cupluri stau impreuna pentru binele copiiilor, eu pentru binele copiiilor am ales sa divortez. Acum sunt bine, sunt linistita si fericita pentru ca suntem sanatosi.
Va doresc o zi minunata tuturor!

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1694 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 11:28 »
.... asa ca m-am gandit sa-mi fac propria mea gradinita... :))))
Multa lume ma condamna ca am facut prea multi,
Sunt foarte fericita ca ii am si stiu ca cineva acolo sus are grija de noi... :)

Wow, Cami, esti de admirat nu de condamnat, daca asta a fost dorinta si bucuria ta, nu are dreptul nimeni sa te judece.
Bravo tie, in zilele noastre nu oricine mai are curajul sa-si asume o astfel de responsabilitate, asa ca ai toata admiratia si din partea mea.
Intr-adevar cu "propria ta gradinita" nu ai cum sa te simti singura.
Ce varste au copiii?