Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 487636 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mihaela1961

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1650 : Duminică, 20 Ianuarie 2013, 15:43 »
Bine v-am gasit oameni singuri!!!!
Gabriela, draga mea!
Am fostla revelionul de anul astacu gasca din SinglesCamp si crede-ma ca s-au inchegat amicitii, 'ne vizitam' pe facebook, etc. Ca si statut, DA, SUNTEM SINGURI!CARE-I BAIUL?Am un principiu:data tot sunt singura, pai hai sa valorific chestia asta!Oamenii singuri, adica NECESATORITI, au mai mult timp liber si pot sa-si exercite pasiunile, micile lor placeri in sensul asta!Nu mai reiau ce s-a spus pe forumul asta, dar citeste si ai sa vezi!
 :love:

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1651 : Luni, 28 Ianuarie 2013, 14:14 »
  Buna ziua lume!
  (In primul rand mentionez ca nu sunt familiarizata cu forumurile de niciun fel si nu stiu daca am postat "unde trebuie" in cadrul topic-ului)
  Sunt noua aici, in cautare de prieteni, prietene , caci cei pe care-i avem de ani de zile parca s-au vorbit intre ei sa fie mojici , culmea toti in aproximativ in acelasi timp. Sunt tanara, 31 de ani ,plina de viata si ma adaptez foarte greu acestei situatii si nici nu vreau sa ma obisuiesc prea mult, pentru ca pe termen lung sigur nu face bine.... Am ceva timp de cand sunt asa....singura...si fara amici si fara partener de viata si ma conversez doar cu animalele mele si cand sunt @work evident cu colegii de serviciu E greu si urat , treci prin diverse stari nasoale, pe care nu le meriti si nu stii de ce tocmai tu tre sa treci prin ele ...si uite asa trec zilele una dupa alta cu o multime de ganduri in cap si cu ochii la documentare Discovery (bune si ele....dar nu la nesfarsit)... Cum se intampla treburile pe aici ? Sunt deschisa catre a cunoaste oameni si a intemeia noi prietenii :)

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1652 : Luni, 28 Ianuarie 2013, 15:44 »
Bine ai venit ceccyli
nu esti singura care treci prin asa ceva, esti destul de tanara 31 de ani.
Ne ai pe noi aici, poate ne vedem la Sighisoara pe 28 martie? Cine stie?
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline Rollys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1653 : Luni, 28 Ianuarie 2013, 20:12 »
Bine ai venit Ceccyll
oamenii se schimba in timp, si nu cand am vrea noi sau cum am vrea.
cu totii de fapt ne schimbam si in diferite etape ale vietii avem nevoie
de alti prieteni, asa ca poate nu e tocmai o intamplare ca ne gasim aici :)

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1654 : Luni, 28 Ianuarie 2013, 21:54 »
 Multumesc pentru "primire" Rollys si Rodica :)
 Bucuresteni-bucurestence printre voi ? Defapt...ce face lumea pe aici in afara de a merge impreuna in excursiile organizate ? Intre timp...ma refer.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1655 : Luni, 28 Ianuarie 2013, 22:04 »
suntem destui din Bucuresti si avem un program destul de "incarcat" , avand in vedere ca ai doar 31 ani este posibil sa-i poti face fata (programului)  :coolsmiley:
atinge 50 de postari si ti se va deschide poarta raiului (adica topicul de Bucuresti)  :whistle:

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1656 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 10:33 »
(.... si ti se va deschide poarta raiului (adica topicul de Bucuresti) 
"poarta raiului" - pe aici nu se trece :police:



Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1657 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 10:44 »
N-am vazut acest topic pe nicaieri, nici blocat nici ne-blocat.

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1658 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 10:48 »
N-am vazut acest topic pe nicaieri, nici blocat nici ne-blocat.
fii mai harnicuta in postari, si ai sa-ti primesti recompensa!!! ;)
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1659 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 11:04 »
Multumesc pentru "primire" Rollys si Rodica :)
 Bucuresteni-bucurestence printre voi ? Defapt...ce face lumea pe aici in afara de a merge impreuna in excursiile organizate ? Intre timp...ma refer.
Din Bucuresti si eu
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1660 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 11:13 »
 O0

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1661 : Marți, 29 Ianuarie 2013, 11:50 »
sper ca stiti de gluma....  oO

LiaV

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1662 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 16:46 »
fii mai harnicuta in postari, si ai sa-ti primesti recompensa!!! ;)

Doina!!!! M-ai facut sa zambesc... adica sa rad cu gura pan' la urechi de felul in care i-ai raspuns tinerei noastre prietene. Buf! ...direct in ceatza!  ;D

Ceccyll... (wow, ce ID!), atunci cand vei avea 50 de postari, vei descoperi mai multe aici. Tre' sa prinzi olecutza cheag ;)

PS Brazilia pe 26, nu?  ;)
Te pup din departari!

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1663 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 17:47 »
Lia, am prins ideea, dar credeam ca e ceva mai multa interactiune p-aici, de-asa natura sa se si adune postarile :)

LiaV

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1664 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 20:10 »
Lia, am prins ideea, dar credeam ca e ceva mai multa interactiune p-aici, de-asa natura sa se si adune postarile :)

Nu te necaji, ca este inetractiune. Dar ma mira totusi afirmatia ta, pt ca daca te uiti putin, vei vedea ca sunt discutii suficiente la care sa participi.
Am observat felul in care te-ai prezentat. Esti tanara, plina de curaj si energie... nu esti timida ca multi dintre noi, nu ai inca "cicatrici" prea adanci ca cei mai in varsta, deci uite ca ma mir ca nu gasesti treaba pe-aici.
Sunt fetele cu muzica (zic fete ca imaginea Mariei imi apare in fatza :)), apoi animalute, spiritualiate, mozaic... au, mama! Nu poti spune ca nu ai ce face, zau asa!
Iar cand vei ajunge la 50 de postari, vei putea discuta cu cei din Bucuresti. Ei au cele mai multe postari, sunt cei mai activi.

Na, ce sa-ti mai spun? Eu prefer interactiunea directa, excursiile pe care le organizeaza Samiza si Gigi, decat vorbaria in scris cu niste ID-uri pe care le uit rapid si avataruri care de care mai stranii. 
Dar "de gustibus, non disputandum" ;)

Capul sus, intra la Muzica si pune-ti acolo melodiile ce-ti plac. Sa vezi ce fete dansatoare ai pe-acolo! Cu siguranta ai tu ceva pe You Tube sa postezi aici. Copiezi doar link-ul. Apoi baga nasucu' la bancuri si scrie-le pe-ale tale... ia sa vezi c-o sa-ti placa.