Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 487646 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1500 : Miercuri, 03 Octombrie 2012, 21:21 »
..asta incerc...mersi

o sa si reusesti, insa trebuie putintica rabdare, ca ia ceva timp. :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1501 : Miercuri, 03 Octombrie 2012, 22:02 »
..uneori suntem singuri si printr-o greseala  pe care nu o mai putem repara ...

cand ai vointa, orice pe lumea asta se poate repara  :) sa nu ramanem singuri cand se poate ... repeta; alegere se cheama  ;)
nihil sine deo

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1502 : Joi, 04 Octombrie 2012, 10:23 »
..ideal ar fi sa invatam din greselile altora ...dar...

cum sa invatam din ale altora daca nu suntem in stare sa invatam nici din ale noastre... (intrebare retorica)
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1503 : Joi, 04 Octombrie 2012, 15:12 »
Nu e retorcia. E intrebarea a 99% dintre oameni. Simplu... deschizandu-ne mintea la nou. Adica... unlearn.

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1504 : Luni, 15 Octombrie 2012, 09:59 »
Sunt single, dar nu sunt singura! Faptul ca vreau sa fiu in aceasta comunitate o demonstreaza. De ce sunt single? Nu pot defini un motiv anume, dar recunosc un sir de alegeri mai mult sau mai putin fericite. Cred ca trebuie sa invatam din greselile altora din simplul motiv ca pe ale noastre nu le vedem, de obicei. Si sper ca SC sa fie locul unde sa-mi pot incarca bateriile. :applause:

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1505 : Luni, 15 Octombrie 2012, 19:41 »
   Nu esti singura, Iulia! Pentru ca aici ai prieteni! Pentru ca aici socializezi, cunosti oameni buni, interesanti si deschisi, pe care ii simti aproape. Pentru ca aici poti sa te descarci, poti sa te confesezi si confuzia, nesiguranta, tristetea se rispipesc...  :) :giggle:

Offline Maria57

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1506 : Luni, 15 Octombrie 2012, 19:57 »
Uneori,atunci cand crezi ca iti este cel mai greu,soarta te loveste si iti ia omul cel mai drag tie...
E greu sa reinnozi o noua relatie,chiar si in conditiile in care esti tanar si sanatos.Dupa o viata construita timp de 29 de ani,pare imposibil.Si eziti,eziti...apoi realizezi ca traiesti si e bine sa te bucuri de viata.
Iar in jurul tau nu gasesti decat cativa prieteni care sunt departe de tine,la mii de km.Copiii sunt mari si au vietile lor...Iar tu ai atatea lucruri pe care iti doresti sa le faci,ai timp si ti le poti permite,dar nu ai cui sa le impartasesti!E usor sa te plangi ca ai probleme,toata lumea te asculta cu lacomie.Cel mai greu e sa vrei sa imparti bucuria pe care o simti ,sa o comuni altor persoane.Cati stau in loc sa te auda ca esti multumit si fericit?Si apoi,poate vrei sa dansezi,sa razi...nu poti de unul singur!
Asa ca,ma bucur ca m-am inscris pe acest site!Voi incerca sa particip la cat mai multe actiuni!

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1507 : Luni, 15 Octombrie 2012, 20:00 »
Esti in locul potrivit Maria! welcome!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1508 : Luni, 15 Octombrie 2012, 20:40 »
Uneori,atunci cand crezi ca iti este cel mai greu,soarta te loveste si iti ia omul cel mai drag tie...
E greu sa reinnozi o noua relatie,chiar si in conditiile in care esti tanar si sanatos.Dupa o viata construita timp de 29 de ani,pare imposibil.Si eziti,eziti...apoi realizezi ca traiesti si e bine sa te bucuri de viata.
Iar in jurul tau nu gasesti decat cativa prieteni care sunt departe de tine,la mii de km.Copiii sunt mari si au vietile lor...Iar tu ai atatea lucruri pe care iti doresti sa le faci,ai timp si ti le poti permite,dar nu ai cui sa le impartasesti!E usor sa te plangi ca ai probleme,toata lumea te asculta cu lacomie.Cel mai greu e sa vrei sa imparti bucuria pe care o simti ,sa o comuni altor persoane.Cati stau in loc sa te auda ca esti multumit si fericit?Si apoi,poate vrei sa dansezi,sa razi...nu poti de unul singur!
Asa ca,ma bucur ca m-am inscris pe acest site!Voi incerca sa particip la cat mai multe actiuni!
Maria, eu te ascult si ma si bucur daca ai intamplari sau sentimente frumoase de impartasit. Ca mine sunt destui in SC. Bun venit. :)

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1509 : Luni, 15 Octombrie 2012, 20:59 »
   Nu esti singura, Iulia! Pentru ca aici ai prieteni! Pentru ca aici socializezi, cunosti oameni buni, interesanti si deschisi, pe care ii simti aproape. Pentru ca aici poti sa te descarci, poti sa te confesezi si confuzia, nesiguranta, tristetea se rispipesc...  :) :giggle:
Multumesc; deja invat sa iau pulsul, explorez fisier cu fisier si ma bucur sa va descopar.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1510 : Luni, 15 Octombrie 2012, 21:04 »
Sunt single, dar nu sunt singura! Faptul ca vreau sa fiu in aceasta comunitate o demonstreaza. De ce sunt single? Nu pot defini un motiv anume, dar recunosc un sir de alegeri mai mult sau mai putin fericite. Cred ca trebuie sa invatam din greselile altora din simplul motiv ca pe ale noastre nu le vedem, de obicei. Si sper ca SC sa fie locul unde sa-mi pot incarca bateriile. :applause:

incarca-lela pulsul SC.  :) bun venit, Iulia.

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1511 : Luni, 15 Octombrie 2012, 21:06 »
 
incarca-lela pulsul SC.  :) bun venit, Iulia.
:dance:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1512 : Luni, 15 Octombrie 2012, 21:26 »
on topic. ma intrebam... oare o fi si vina mea?
o vina e aceea ca n-am stiut sa aleg....insa, uneori ma gandesc si ca-mi doresc o relatie de exceptie, de care prea putini au parte. cred ca vreau prea mult.  :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1513 : Luni, 15 Octombrie 2012, 22:00 »
Uneori,atunci cand crezi ca iti este cel mai greu,soarta te loveste si iti ia omul cel mai drag tie...
E greu sa reinnozi o noua relatie,chiar si in conditiile in care esti tanar si sanatos.Dupa o viata construita timp de 29 de ani,pare imposibil.Si eziti,eziti...apoi realizezi ca traiesti si e bine sa te bucuri de viata.
Iar in jurul tau nu gasesti decat cativa prieteni care sunt departe de tine,la mii de km.Copiii sunt mari si au vietile lor...Iar tu ai atatea lucruri pe care iti doresti sa le faci,ai timp si ti le poti permite,dar nu ai cui sa le impartasesti!E usor sa te plangi ca ai probleme,toata lumea te asculta cu lacomie.Cel mai greu e sa vrei sa imparti bucuria pe care o simti ,sa o comuni altor persoane.Cati stau in loc sa te auda ca esti multumit si fericit?Si apoi,poate vrei sa dansezi,sa razi...nu poti de unul singur!
Asa ca,ma bucur ca m-am inscris pe acest site!Voi incerca sa particip la cat mai multe actiuni!
   Maria, bine ai venit! Cred ca ai trecut prin multe, sunt convinsa ca ai dus o lupta cu tine insati si ca nu ti-a fost usor sa iti schimbi statutul. Imi pare bine ca ai reusit sa iti descarci sufletul, este de bun augur. Daca vrei sa comunici, sa razi, sa dansezi, sa te plimbi, sa vezi o piesa de teatru, nu ezita sa ne dai de veste! Vei gasi companie, te asigur! :)

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1514 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 14:47 »
bine v-am gasit pe cei noi si regasit pe cei vechi...vad ca vara ne desparte si iarna ne apropie ...unora le place in singuratate atat de mult incat nu mai vor sa paraseasca grupul...asa ca o sa infiintez grupul doublecamp:)))))....glumesc,dar Gigi ar trebui sa o ia in serios si ceilalti de pe aici...asaaaa...si ca sa nu va mai simtiti singuri,ia sa invatati dansul asta ,ca sa va cautati parteneri:))))
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>