Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 487629 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1425 : Miercuri, 08 August 2012, 22:27 »
Fa-i  loc in garaj, aloca-i o parte de sifonier, dormi chinuita pe-o jumatate de pat ca sa-ncapa si el...Si sa vezi cum vei realiza urgent cit esti de multumita si nimic nu-ti lipseste !  *|* :2funny:

 ;D ;D astea nu-s mare problema... mai greu e sa fac loc toanelor lui, fitzelor lui, minciunelelor lui.. ::)
ii dau si tot sifonieru', numai sa plece cu el.  ;D ;D


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1426 : Miercuri, 08 August 2012, 22:29 »
toane ale pubertatii ;D stai sa vezi la a doua tinerete :D

 ;D de-asta mi-e mie teama, ca o sa ma "äpuce" cand o sa fie si mai "tardiv" decat acum si-o sa regret ca n-am fost "deschisa" ideii cand inca mai functionam biped ( ca de la o varsta exista riscul de a fi 'trois-pieds") ..;D

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1427 : Miercuri, 08 August 2012, 22:31 »
Bitek, daca nu am spera cum ar fi viata noastra?!  |o
Asa am gasit SC. Am sperat sa gasesc pe cineva sa merg in vacanta pentru ca nu aveam cu cine si uite ca am gasit  SC.
Am fost la Sovata singura 9 zile. A fost cumplit primele zile singura pe strada cand altii se tineau de mana, dar am intalnit o familie de la Iasi si am petrecut cu ei restul vacantei. Erau la a doua  casatorie amandoi si m-am intrebat eu de ce nu as putea ?!  Poate ca nu ar trebui sa ma inchid in casa si sa incui usa pe dinautru asa cum am facut 4 ani de zile.
Cat timp va bate inima nu ma voi mai opri "sa traiesc".  :yeah:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1428 : Miercuri, 08 August 2012, 22:35 »
Bitek, daca nu am spera cum ar fi viata noastra?!  |o
Asa am gasit SC. Am sperat sa gasesc pe cineva sa merg in vacanta pentru ca nu aveam cu cine si uite ca am gasit  SC.
Am fost la Sovata singura 9 zile. A fost cumplit primele zile singura pe strada cand altii se tineau de mana, dar am intalnit o familie de la Iasi si am petrecut cu ei restul vacantei. Erau la a doua  casatorie amandoi si m-am intrebat eu de ce nu as putea ?!  Poate ca nu ar trebui sa ma inchid in casa si sa incui usa pe dinautru asa cum am facut 4 ani de zile.
Cat timp va bate inima nu ma voi mai opri "sa traiesc".  :yeah:

bravo, getuta! esti o winnera si sigur vei afla ce-ti doresti.  :) keep going!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1429 : Miercuri, 08 August 2012, 22:35 »
Bitek, daca nu am spera cum ar fi viata noastra?!  |o
Cum "cum ar fi"? Asa cum e. Ce, daca vezi totu-n roz, zaharu-i mai dulce si sarea mai sarata sau cum?

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1430 : Miercuri, 08 August 2012, 22:40 »
Bitek trebuie neaparat sa vii la   "Sarbatoarea Recoltei" in Sibiel sa iti schimbam parerea. Nu se poate  :(
 In SC sunt oameni cu pofta de viata. Tu ce faci?! Mai lasa logica din cand in cand  |o

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1431 : Miercuri, 08 August 2012, 22:47 »
Bitek trebuie neaparat sa vii la   "Sarbatoarea Recoltei" in Sibiel sa iti schimbam parerea. Nu se poate  :(
 In SC sunt oameni cu pofta de viata. Tu ce faci?! Mai lasa logica din cand in cand  |o

sa lase logica cioraniana, ca mai exista si un Tutea si un Osho.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1432 : Miercuri, 08 August 2012, 22:52 »
Bitek trebuie neaparat sa vii la   "Sarbatoarea Recoltei" in Sibiel sa iti schimbam parerea. Nu se poate  :(
 In SC sunt oameni cu pofta de viata. Tu ce faci?! Mai lasa logica din cand in cand  |o
De aia ma si tem. Nu ca-mi veti schimba parerile. Iar poftele vin si trec. Io prefer sa iau viata asa cum e, eventual gri si mirosind a starv uneori. Aia e. In cel mai rau caz, o asezonez cu un un pic de citrice. Insa batut nu ma dau, stai linistita.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1433 : Miercuri, 08 August 2012, 22:55 »
Iubesti un copil doar daca este al tau sau il iubesti si pt. ceea ce iti releva in clipa de clipa traita impreuna?
Pt.  ca in prima situatie te iubesti in mare masura si pe tine, ca o extensie a ta, ca o manifestare de orgoliu si de simt de posesiune. Si tot ce poti dezvolta este doar un atasament, atunci cand nu esti parintele biologic; sau daca esti, ma intreb unde se sfarseste dragostea de sine si incepe cea fata de copil?
Eu nu am pretentia sa fiu atat de sofisticat ca tine, la mine lucrurile sunt simple, deocamdata nu am un copil si as dori ca un om normal sa am unul. Cred ca majoritatea dintre voi a trecut prin asta si nu cred ca v-a acuzat cineva ca sunteti insensibili si vreti sa va iubiti pe voi insiva prin extensia pe care o reprezinta copiii vostri.
Ca sa nu mai fie dubii in privinta modului meu de gandire te-as invita sa te gandesti de ce ai ales sa faci un copil si nu te-ai maritat cu cineva care avea copii deja.
Sa inteleg ca declaratia pur feminina: " te iubesc, vreau sa am un copil cu tine " e doar o chestie de manipulare?  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1434 : Miercuri, 08 August 2012, 23:20 »
sa lase logica cioraniana, ca mai exista si un Tutea si un Osho.  ;D

da, Bacovia ce are?
nihil sine deo

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1435 : Miercuri, 08 August 2012, 23:29 »
 Prea multe metale grele are. ;D. Si prea multa apa.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1436 : Miercuri, 08 August 2012, 23:36 »
combini cu Eliade ... :)
nihil sine deo

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1437 : Miercuri, 08 August 2012, 23:36 »
...si iese la tiganci. Bun si-asa. ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1438 : Miercuri, 08 August 2012, 23:58 »
Am sperat sa gasesc pe cineva sa merg in vacanta pentru ca nu aveam cu cine si uite ca am gasit  SC.
A fost cumplit primele zile singura pe strada cand altii se tineau de mana, dar am intalnit o familie de la Iasi si am petrecut cu ei restul vacantei. Erau la a doua  casatorie amandoi si m-am intrebat eu de ce nu as putea ?!  Poate ca nu ar trebui sa ma inchid in casa si sa incui usa pe dinautru asa cum am facut 4 ani de zile.
Cat timp va bate inima nu ma voi mai opri "sa traiesc".  :yeah:

Asa am patit si eu. Anu' trecut platisem deja avansul pentru revelion cu prietenii locali (toti cupluri), cand m-a luat asa un chef sa schimb rutina de fiecare an... consecutiv, cineva mi-a trimis un spam pe mail cu Singles Camp.  In 3 zile am recuperat avansul si am achitat revelionul aici. Si de-atunci o tin tot asa... ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1439 : Joi, 09 August 2012, 01:50 »
Asa am patit si eu. Anu' trecut platisem deja avansul pentru revelion cu prietenii locali (toti cupluri), cand m-a luat asa un chef sa schimb rutina de fiecare an... consecutiv, cineva mi-a trimis un spam pe mail cu Singles Camp.  In 3 zile am recuperat avansul si am achitat revelionul aici. Si de-atunci o tin tot asa... ;)
toate astea?!!  :o
te pomenesti, Carol, ca tu esti "mama si tata" englezei si francezei interimarului nostru de mare prestanta?  ;D