Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1198142 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4305 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 10:19 »
Fain rusul! Si Bobby-don't-worry-be-happy place!  O0
O saptamana buna tuturor!
Imi place Vitas, dar in mod special, in clipul postat imi place sa vad regia spectacolului; am gasit extraordinar conceptul: toti instrumentistii sunt cu chipurile acoperite, iar ceea ce conteaza este sunetul si VOCEA.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4306 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 10:28 »
Multumim, la fel si tie, Iulia. Am observat ca tu postezi aici ceva/altceva, altfel de muzica... As zice ca ai ceva legaturi cu muzica?

Daaa, admin! Giganti ai muzicii. Si pe cine sa pui mai intai?! 

Apropo de concerte pe la noi: Tina Turner mi-ar placea sa vina! Si daca n-ar canta pe-aici, ci pe undeva prin Europa, mi-as vinde un rinichi sa ma duc! Numa-n America de n-ar fi, ca nu mi-i pot vinde pe-amandoi...
Un articol interesant despre "bunica rockului", care traieste in Europa, am gasit aici:
http://ro.omg.yahoo.com/tina-turner-simply-best-082902618.html

Sa comunicam prin muzica, asadar! Mie una mi se pare ca tot ceea ce vreau eu sa spun au cantat altii mult mai bine. Cu un cover dupa un cantec veeeechi, vechi, Tina:
A change is gonna come, Tina Turner Robert Cray.AVI

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4307 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 10:53 »
Multumim, la fel si tie, Iulia. Am observat ca tu postezi aici ceva/altceva, altfel de muzica... As zice ca ai ceva legaturi cu muzica?


WAW!!!!!!! M-a uns pe suflet interpretarea! Multumesc.
Singurul lucru care ma leaga de muzica este..pasiunea pentru starea pe care mi-o da; as zice ca sunt autodidacta, iar pentru cei care au rabdare.........
http://www.ted.com/talks/benjamin_zander_on_music_and_passion.html

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4308 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 11:35 »
Da, nu mai tin minte cine a avut ideea transformarii topicului din "Giganti ai muzicii" in "Comunicam prin muzica", dar a fost grozav de inspirat si anticipativ. Intradevar prin muzica se comunica. Chiar si stari. Iulia se referea la starea ei, dar impartasita sub forma asta "muzicala" intr-un fel este si transmisa celorlalti.

Eu nu sunt unul de ala care are nevoie doar de roz si de armonie. Recunosc ca imi place cateodata sa mai fiu si pus la incercare, sa mai am si momente in care mintea imi este provocata sa ma apere. Altfel cred ca ar lancezii in starea de bine si ar dezvoltadoar  muschi si licheni, intr-un caz mai fericit ghelbere si margarete....

Dar ca imi place sa mi se transmita lucruri pozitive, asta da, recunosc ca imi place grozav de mult. Cand simt omul din preajma sau cu care sunt conectat, deschis, vesel, bucuros si starea mea este pozitiva si am senzatia de usurinta in a reusi ceva. Cand insa primesc stimuli negativi, informatii gen "ora 5", cand simt ca persoana de langa traieste intr-o agitatie si incapacitate de echilibrare, sfarsesc si eu prin a avea o stare proasta, care clar este transmisa, nu produsa.

Si intradevar multe cantece "spun" mai bine decat o putem noi face. Si atunci "comunicam prin muzica"....

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4309 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 13:34 »

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4310 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 14:34 »

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4312 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 15:15 »

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4313 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 15:31 »
Alice Cooper - Poison


HEAVY METAL DAY :yeah:


Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4314 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 15:43 »
Daca o sa fie evenimentul Sambata- in FIRE-  lansarea celui de al doisprezecelea album MANOWAR -incepand cu ora 19.00  >:D

Manowar The lord of steel


 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: ;)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4315 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 16:13 »
Wow, ho, ho, hooo! Ce de metale grele p-aici! Imi place, desigur, Sweet Child - ca-i un hard mai usurel, asa; de Havasi asta am auzit-o pe Gabi ca a fost de curand - dar eu nu ma omor, Alice-otravitu imi place maxim - l-am cantat/dansat si la sarbatoarea recoltei, iar de Manowar...hmmm, imi supui urechile la grele incercari! Sunt cam expirata eu de d-astea  ;D

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4316 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 16:17 »
Daaaaaaaaaaaaaa... :yeah:
Sunt fan- MANOWAR..nu stiu daca s-a observat :happy:..si mai avem:)
LA HAVASI am fost si a fost un specatcol deosebit. O sa merg si la anul..nici nu ma gandesc altfel.

o sa mai postez ceva Maria- poate iti place mai mult:)

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4317 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 16:18 »

Offline Annalys

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 244
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4318 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 16:21 »
Daca o sa fie evenimentul Sambata- in FIRE- 24 nOIEMBRIE-  lansarea celui de al doisprezecelea album MANOWAR -incepand cu ora 19.00  >:D



 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: ;)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4319 : Luni, 12 Noiembrie 2012, 16:23 »
Cica Rammstein vin la anu' la noi, la nush ce festival. Du bist hier in meinem Land, mein Land, mein Land  >:D