Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1198627 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4185 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 10:32 »
videoclipul de mai jos este o parodie dar tot comunica ceva prin muzica. nu sunt de acord cu mesajul transmis, nu mi se pare deloc "gentleman like". 
Cu exceptia unor derapaje mai mult sau mai putin penibile, cred totusi ca doamna cu pricina nu merita acest videoclip, foarte putin magulitor de altfel. 

Esti PENIBILA (parodie Taxi - Ești iubibilă - parodie despre Monica Tatoiu)


se pare ca este ceva tipic pentru societatea romaneasca sa trateze in mod discriminator o femeie ajunsa la o anumita varsta si care incearca sa fie inca vie, prezenta in viata cetatii.
mult mai bine s-ar fi pretat imagini cu toate asa zisele vedete tv si nu numai... cateva dintre ele aparand si in videoclipul original cu "iubibila". de barbati, ce sa mai vorbesc, e plin high life-ul romanesc de penibili!
doamna aceasta a facut facultatea de matematica si are si vreo doua doctorate.
"Stay hungry, stay foolish"

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4186 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 10:42 »


Fostul politician a venit la emisiunea Happy Hour îmbrăcată în stilul punk. "Totul este al meu, nu e nimic de recuzită. Ghetele de motor le am de trei ani", a spus doamna Tatoiu.
Contactat telefonic pentru a-şi spune opinia în legătură cu iniţiativa soţiei sale, domnul Tatoiu nu a părut prea încântat :"Nu mă uit la televizor dar presupun că arată ca în pozele alea idioate. Vreau să îi spun să vină acasă", a spus el.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4187 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 13:36 »
foarte impresionabila, asadar...  :)

Da, din pacate, da. Dar incerc sa ma tin tare!

Madame Tatoiu, da, vorbeste mult si despre toate, ajunsesem sa schimb canalul cand o vedeam, dar e singurul lucru care ma deranjeaza la ea. In rest... multa sanatate! Tot inainte, doamna! Expirabila? Expirabili suntem toti! A, si punk a fost cand a facut un pictorial pentru Tabu. Si daca ar fi fost punk in fiecare zi, ce? Altfel, io zic ca se imbraca cu foaaarte mult bun gust. Si nu neaparat/permanent cu scumpeturi - va amintiti cand zicea ca-si cumpara haine si de la miniprix?
As vrea sa vad un clip d-asta cu penibila despre... cruduta sau dragusanca sau alte cocote si cocotzi ....

Una care-mi place (da' nush de ce clipul se termina brusc... d'ale lu' VEVO!)
Duffy - Mercy

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4188 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 13:57 »
nu zic ca arata minunat dar nici nu mi-as bate joc de ea…
in cazul ei se vede clar ca discriminarea se face pe motive de varsta: oricine altcineva ar putea sa apara asa, cu conditia sa fie tanar, nu-i asa?  Din nefericire romanii sunt foarte¨razatori¨,  mult mai mult decat alte popoare, si barfitori. nu sunt avocatul nimanui dar am observat in mai multe ocazii ca unei femei trecute de prima tinerete i se da mult mai putina atentie (sau deloc) decat uneia tinere (ca sa nu mai zica micaela ca-mi lipseste empatia).
Poate la intalnirile voastre nu se intampla acest lucru si barbatii prezenti dau aceeasi atentie tuturor femeilor din grupul vostru, indiferent de varsta. Daca este asa, va felicit, inseamna ca s-a ajuns la o maturitate si inteligenta deosebite. si ca ati gasit un echilibru in socializare.

sunt intru totul de acord cu opinia exprimata de Mari_a! exact, Mari_a, toti suntem expirabili! pana si eu, cu un pic mai multa burtica decat ar trebui, cu inceput de chelie... ei si? oricum nu m-as afisa cu una mai tanara decat mine, am un foarte mare simt al ridicolului.
"Stay hungry, stay foolish"

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4189 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 16:02 »
sunt intru totul de acord cu antescriitorii mei. da' ce nebun barba'su ala...s-o cheme acasa :uglystupid2:

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4190 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 17:44 »
Nici eu nu sunt un fan al d-nei Tatoiu dar la o adica as canta un karaoke cu dumneaei! De acord Mari_a cu parerea ta! Cred ca vorba cu rade ciob de oala sparta a aparut odata cu vedetele autohtone...Si aceea cu barna din ochi la fel. Eu zic sa aruncam televizoarele pe geam si sa ne "simtem"bine!
Ia mai cantati mai flacai ! Haaaaai!!!
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4191 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 19:59 »

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4192 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 22:16 »
....... da' ce nebun barba'su ala...s-o cheme acasa :uglystupid2:

poate pentru el este iubibila! ;)

"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4193 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 22:17 »
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4194 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 22:45 »
videoclipul de mai jos este o parodie dar tot comunica ceva prin muzica. nu sunt de acord cu mesajul transmis, nu mi se pare deloc "gentleman like". 
Cu exceptia unor derapaje mai mult sau mai putin penibile, cred totusi ca doamna cu pricina nu merita acest videoclip, foarte putin magulitor de altfel. 



se pare ca este ceva tipic pentru societatea romaneasca sa trateze in mod discriminator o femeie ajunsa la o anumita varsta si care incearca sa fie inca vie, prezenta in viata cetatii.
mult mai bine s-ar fi pretat imagini cu toate asa zisele vedete tv si nu numai... cateva dintre ele aparand si in videoclipul original cu "iubibila". de barbati, ce sa mai vorbesc, e plin high life-ul romanesc de penibili!
doamna aceasta a facut facultatea de matematica si are si vreo doua doctorate.


oribil. cum sa faci asa ceva, fara sa te gandesti ce simte omul acela?! mitocanie si rautate. nu-ti place femeia/omul, schimba postul... mie nici macar nu-mi displace d-na Tatoiu. E uneori mai tumultoasa, dar nu-i nici proasta si nici prost crescuta, ca cei care fac astfel de cantecele "amuzante".

trist este ca ireverentiozitatea fata de persoanele mai in varsta se propaga la toate nivelurile. Chiar si in medii elevate (teoretic), "junimea" matura (cei de generatia mea) au cam preluat conducerea si-i trateaza pe "fostii" ca pe niste "expirati" ce pot fi lesne inlocuitii de tinerii energici si cu egoul bombat. Ei bine, nu e chiar asa. Da, tineretea are energie, insa maturitatea profesionala se castiga in timp, cu multa munca si uzura fizica si psihica. Pentru asta macar si ar trebui ceva mai mult respect.

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4195 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 22:46 »
poate pentru el este iubibila! ;)
foarte! domnul Tatoiu nu a părut prea încântat :"Nu mă uit la televizor dar presupun că arată ca în pozele alea idioate."  ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4196 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 22:58 »
foarte! domnul Tatoiu nu a părut prea încântat :"Nu mă uit la televizor dar presupun că arată ca în pozele alea idioate."  ;)

mie nebunia asta cu "panku'", intr-o revista, mi se pare chiar haioasa. Macar nu se plictiseste.... ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4197 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 23:08 »
mie nebunia asta cu "panku'", intr-o revista, mi se pare chiar haioasa. Macar nu se plictiseste.... ;D

traieste cu intensitate!  :)

(na' ca ziceam ca nu mai sunt de acord cu tine dar tot mai am scapari).
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4198 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 23:11 »
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4199 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 23:14 »
traieste cu intensitate!  :)

(na' ca ziceam ca nu mai sunt de acord cu tine dar tot mai am scapari).

da, chiar. Pe mine ma si amuza nazdravaneala ei. Nu face rau nimanui, nu jigneste pe nimeni... se joaca si ea, ce daca are carcasa marcata de timp? cui nu-i place, sa n-o priveasca. mie nu-mi displace.

da' de ce tii tu neaparat sa nu fii de acord cu mine... ca am uitat?  ;D