Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1198145 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3795 : Marți, 18 Septembrie 2012, 14:10 »
sora 13, ce-are coada vacii cu stampila primariei??!!!! ce-are podoaba capilara...(si nu numai)...cu vocea 'mnealui subtire dar frumoasa? da cand avea 1 kintal? il coafa mai bine?
coada vacii are cu primaria fix ce are nerostibila intr-un spatiu public cu prefectura. capisci?  ;D
pai, lilu-crocodilu-sora 17 atomica  ;D, pilozitatea bogata si bruna indica un high  level de testosteron, in timp ce vocea serafica indica un nivel ridicat de estrogen, carevasazica nu pricep....personaju' e-n echilibru cu testosteronu' si estrogenu', intr-un democratic raport, da' la high level? ca io stiu (sper ca nu gresesc; sa ne zica biologu' nostru :) ca domnii au raportu' hormonal in favoarea testosteronului in timp ce minunatele doamne il au dominat de estrogen.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3796 : Marți, 18 Septembrie 2012, 14:25 »
Mersi beacoup, Mica... numai perle. Sauf que je ne suis plus malade.  ;)

je suis contente pour toi.  :kissing:

atunci...uite, pentru tine, o melodie din topul sufletului meu.  :)
Charles Aznavour Emmenez moi

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3797 : Marți, 18 Septembrie 2012, 14:49 »
coada vacii are cu primaria fix ce are nerostibila intr-un spatiu public cu prefectura. capisci?  ;D
pai, lilu-crocodilu-sora 17 atomica  ;D, pilozitatea bogata si bruna indica un high  level de testosteron, in timp ce vocea serafica indica un nivel ridicat de estrogen, carevasazica nu pricep....personaju' e-n echilibru cu testosteronu' si estrogenu', intr-un democratic raport, da' la high level? ca io stiu (sper ca nu gresesc; sa ne zica biologu' nostru :) ca domnii au raportu' hormonal in favoarea testosteronului in timp ce minunatele doamne il au dominat de estrogen.
studiu de caz: sa dezvolte Carolina situatiunile AmandaLear si Fuego. Multumesc anticipat

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3798 : Marți, 18 Septembrie 2012, 14:53 »
explicatiunea in cazul Amandei e simpla: a fost barbat.
Fuego...e un caz, dar nu chiar extrem.  :)

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3799 : Marți, 18 Septembrie 2012, 14:58 »
Fuego e un caz extrem!!! Impodobeste maxim bradu de 3 ori pe an, cu maicuta batrana. Care nu-i clar ce rol are! Fuego vreau sa zis, ca maicuta batrana e clar: tine globurile si de 6, ca asta impodobeste brazii altora.
Serios, Amanda Lear??!!! pai si nu s-a tratat cu bulime hormonale?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3800 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:10 »
Fuego e un caz extrem!!! Impodobeste maxim bradu de 3 ori pe an, cu maicuta batrana. Care nu-i clar ce rol are! Fuego vreau sa zis, ca maicuta batrana e clar: tine globurile si de 6, ca asta impodobeste brazii altora.
Serios, Amanda Lear??!!! pai si nu s-a tratat cu bulime hormonale?

 :2funny: :2funny:
nush' ce-a facut d-na sau domnul Lear. creca a fost voluntara transformarea; o fi constientizat superioritatea femeii.  :) (ah, ce razbel se va naste in jurul acestei afirmatii feministe  ;D)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3801 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:23 »
Fuego e un caz extrem!!! Impodobeste maxim bradu de 3 ori pe an, cu maicuta batrana. Care nu-i clar ce rol are! Fuego vreau sa zis, ca maicuta batrana e clar: tine globurile si de 6, ca asta impodobeste brazii altora.
Serios, Amanda Lear??!!! pai si nu s-a tratat cu bulime hormonale?

eu am citit o carte despre amanda lear si dali si desi s-a atins si acest aspect, se pare ca nu, amanda a fost femeie intotdeauna, cu un aspect mai androgin.  care-o fi adevarul, habar n-am si nici nu ma intereseaza prea tare.
"Stay hungry, stay foolish"

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3802 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:24 »
:2funny: :2funny:
nush' ce-a facut d-na sau domnul Lear. creca a fost voluntara transformarea; o fi constientizat superioritatea femeii.  :) (ah, ce razbel se va naste in jurul acestei afirmatii feministe  ;D)
nu pot decat sa aprob pozitiv.

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3803 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:26 »
eu am citit o carte despre amanda lear si dali si desi s-a atins si acest aspect, se pare ca nu, amanda a fost femeie intotdeauna, cu un aspect mai androgin.  care-o fi adevarul, habar n-am si nici nu ma intereseaza prea tare.
deci mica, sa vudir ca teoria ta cu hormonii nu se pupa in cazu de fata. deci sa zica carolina.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3804 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:26 »
am vazut ca ati postat pe-aci muzica din aceea super melodramatica, trista, dulceaga, romantica, bleaga, etc.  de gustibus  :) am remarcat, nu am criticat, nu sariti la mine!
asa ca mi-am adus aminte si eu de un domn care canta unei suvite! da, micaela o sa fie fascinata, o sa-l asculte cu religiozitate uitandu-se la poza pusa aici de luciamanata!

2. Salvatore Adamo - Une Meche De Cheveux - Un Soir Au Zanzibar
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3805 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:30 »
eu am citit o carte despre amanda lear si dali si desi s-a atins si acest aspect, se pare ca nu, amanda a fost femeie intotdeauna, cu un aspect mai androgin.  care-o fi adevarul, habar n-am si nici nu ma intereseaza prea tare.

nici pe noi nu ne chinuie intrebarea...vorbeam asa, sa ne relaxam neuronul incordat in munca intelectuala.  :)
legenda spune ca Dali a fost "prieten" cu Amanda.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3806 : Marți, 18 Septembrie 2012, 15:40 »
am vazut ca ati postat pe-aci muzica din aceea super melodramatica, trista, dulceaga, romantica, bleaga, etc.  de gustibus  :) am remarcat, nu am criticat, nu sariti la mine!
asa ca mi-am adus aminte si eu de un domn care canta unei suvite! da, micaela o sa fie fascinata, o sa-l asculte cu religiozitate uitandu-se la poza pusa aici de luciamanata!




regret sincer ca nu mai am boxe in viata, la serviciu (trebuie sa-mi iau unele, cat de curand)... Adamo imi place ...Tombe la neige...
am si o mare tristete ca tu nu rezonezi cu muzica romantica, cu chansoneta si viersu'-i duios... ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3807 : Marți, 18 Septembrie 2012, 16:18 »
nihil sine deo

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3808 : Marți, 18 Septembrie 2012, 16:23 »
regret sincer ca nu mai am boxe in viata, la serviciu (trebuie sa-mi iau unele, cat de curand)... Adamo imi place ...Tombe la neige...
am si o mare tristete ca tu nu rezonezi cu muzica romantica, cu chansoneta si viersu'-i duios... ;D

niste casti ti-ar rezolva prima problema.  in legatura cu a ta tristesse nu pot decat sa-i spun bonjour!  ;) genul acela de muzica nu e genul meu, gen! ;D
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3809 : Marți, 18 Septembrie 2012, 19:01 »
nu chiar. am nevoie de auz, ca nu am usa in fata si deci nu numai ca nu as auzi cand bate cineva, dar nici n-as vedea cand intra. tot boxele sunt mai bune. :buck2: