Autor Subiect: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012  (Citit de 96008 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #255 : Luni, 01 Octombrie 2012, 21:09 »
Si eu fredonam azi...  ;)

Gigi, cand ne trimiti pozele si lista de adrese de email ale participantilor?

Magdalena_

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #256 : Luni, 01 Octombrie 2012, 21:34 »
copii, vreau si eu poze va rog!
magdalena_falamas@yahoo.com

Offline kike

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 253
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #257 : Luni, 01 Octombrie 2012, 21:39 »
Dupa un somn lung, de vreo 12 ore :),mi-am inceput saptamana cu un zambet pana la urechi...si asta numai datorita voua! Multumesc! Anul asta Braila a fost la inaltime :) Pacat ca nu s-a acordat un premiu si la karaoke, Teo l-ar fi meritat fara doar si poate  :)
Nu putem sa ne vedem macar o data pe luna la Sibiel ?
Samiza, Gigi, SC  :applause:

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #258 : Luni, 01 Octombrie 2012, 21:47 »
copii, vreau si eu poze va rog!
magdalena_falamas@yahoo.com

Magda, eu ti-as trimite cu drag, dar pur si simplu am "uitat" a mai face si poze... m-am rezumat la a simti atmosfera.  ;)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #259 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:01 »
Aseara am mancat premiul de la concursul de dans.
Un premiu binemeritat! Felicitari! Ne-ai incantat si ne-ai cantat cum ai stiut tu mai bine!  *|*

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #260 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:04 »
Un premiu binemeritat! Felicitari! Ne-ai incantat si ne-ai cantat cum ai stiut tu mai bine!  *|*
:kissing: multu' frumushico

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #261 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:12 »
Anul asta Braila a fost la inaltime :)
Toata lumea a fost la inaltime! Nu ai vazut cat de sus am ridicat noi toti mainile in timp ce dansam pe notele melodiei "Life is life"? Ce euforie si ce pofta de dans ne-a cuprins! Am simtit muzica aceea care este muzica si oamenii care sunt oameni! :dance:

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #262 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:17 »
   Fenomenul Sibiel este unul dintre putinele certitudini ale vietii mele.
   Astazi am revenit la penibilul realului meu de fiecare zi... :)

Daca poti sa spui asta cu un  :) la urma urmei, this is life... si e ok.  ;)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #263 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:31 »
   Da, Caroline. Am avut privirea senina toata ziua si un echilibru interior pe care mi l-as dori mereu, in orice imprejurare. Cand ma intorc la realitatea mea de zi cu zi, dupa ce am umplut golul din mine cu uman, bun si frumos, am senzatia ca nu mai sunt precum un robotel, am senzatia ca sunt o persoana care simte, care este protejata si protejeaza la randul ei, o persoana care comunica, traieste.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #264 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:49 »
   Da, Caroline. Am avut privirea senina toata ziua si un echilibru interior pe care mi l-as dori mereu, in orice imprejurare. Cand ma intorc la realitatea mea de zi cu zi, dupa ce am umplut golul din mine cu uman, bun si frumos, am senzatia ca nu mai sunt precum un robotel, am senzatia ca sunt o persoana care simte, care este protejata si protejeaza la randul ei, o persoana care comunica, traieste.  :)

doar de tine depinde sa ai privirea senina si echilibrul despre care vorbesti.  si sper ca atunci ti-ai umplut golul din tine cu uman, bun si frumos, sa nu le mai lasi sa plece si sa daruiesti si celorlalti, din jurul tau, care poate au nevoie.  dorothea cu pantofiori rosii de lac. ;)
"Stay hungry, stay foolish"

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #265 : Luni, 01 Octombrie 2012, 22:52 »
Asa am sa fac, Matei! :)

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #266 : Luni, 01 Octombrie 2012, 23:08 »
Salutare dragilor!
        Acusi am aterizat si eu pe acasa la mine, dar gandul mi-e tot la Sibiel,  ::) la zilele superbe petrecute alaturi de voi.Am fost multi , e adevarat insa atmosfera creata a fost de .....vis.Mai vechi , ori noi veniti cert e ca am fost o gasca pe cinste,  *|* *|* *|* cat despre karaoke-bre io imi cer scuze daca v-am deranjat creierii cu talentele mele vocale ,  asa-s io mai ....intr-o ureche , dar mi-a placut  :yeah: :P :bow:!!!
       

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #267 : Luni, 01 Octombrie 2012, 23:59 »
Dupa un somn lung, de vreo 12 ore :),mi-am inceput saptamana cu un zambet pana la urechi...si asta numai datorita voua! Multumesc! Anul asta Braila a fost la inaltime :) Pacat ca nu s-a acordat un premiu si la karaoke, Teo l-ar fi meritat fara doar si poate  :)
Nu putem sa ne vedem macar o data pe luna la Sibiel ?
Samiza, Gigi, SC  :applause:

kikule, pe unde ne-ai disparut?  :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #268 : Marți, 02 Octombrie 2012, 00:07 »
O splendida icoana, care il reprezinta pe Sfantul Nicolae




da, este frumoasa, Lucia. Are (o) Lumina.  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13275
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #269 : Marți, 02 Octombrie 2012, 08:07 »
Caroline, azi descarc si eu fotografiile. De data asta nu am facut atat de multe ca de obicei. M-am bucurat si eu impreuna cu voi, asa ca mi-a ramas putin timp pentru "partea tehnica". Din cand in cand mi-am amintit si tot am cateva. Sper ca azi am sa gasesc timpul necesar pt a vi le putea transmite.

N-am scris nimic despre aceasta actiune, pt ca am fost si gazda si organizator. Si pt ca fizic, dupa cele 2 super-petreceri, am fost foarte - foarte obosit. Deh, stiiti cum zic eu: ..."sunt batran!" :giggle: Pt noi, a fost si greu, dar si fain: am ras, am dansat, chiar ...am cantat  :whistle:, ne-am distrat si eu si Samiza grozav de bine. Asa ca o sa raman cu o amintire placuta despre acest grup si ziua recoltei 2012.

Privindu-va cum dansati si radeati, mi-am adus aminte de atmosfera primei tabere Singles Camp. Modul in care ei s-au distrat atunci, in care au interactionat, faptul ca i-am vazut ca se bucura atat de tare de momentele acelea de grup, m-au convins si m-au motivat pentru dezvoltarea acestui proiect.